Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #40

New Avengers #40

Postacie
Zapowiedź

Prosto z wydarzeń z New Avengers: Illuminati #1. Dowiedz się, jak dokładnie Skrullom udało się zinfiltrować uniwersum, kto zgodził się na inwazję i dlaczego.

Cytat

Dro'ge: "Your excellence. Do you have a preference as to which human you'd like to live as?"
Veranke: "Counsel... which of these do you believe is in a position to do most... damage?"

Streszczenie

Satriani, świat zamieszkany przez Skrullów, wiele lat temu. Na zniszczonym tronie pośrodku zniszczonej sali siedzi Dorrek, król imperium Skrullów. W wyniku prowadzonej przez niego polityki jego rasa została znacznie osłabiona, co nie zapewniło władcy wielu zwolenników. Najliczniejszą grupę niezadowolonych prowadzi księżniczka Veranke, która ma za złe królowi, iż ten postępuje wbrew pradawnemu proroctwu. Zgodnie z nim zostało przewidziane wielkie niebezpieczeństwo, jakie spadło na światy Skrullów. Proroctwo przestrzegało przed nadchodzącą falą zniszczenia (Annihilation Wave) i pożeraczem światów. Dorrek każe jej przestać. Słowa księżniczki uznaje za brednie, proroctwo za bajkę dla dzieci, zaś ją samą za wariatkę. Gdy wydaje rozkaz jej usunięcia, wybucha konflikt pomiędzy zwolennikami urzędującego króla i księżniczki Veranke. Żołnierze króla pokonują słabszych liczebnie przeciwników i unieruchamiają Verankę. Poplecznicy władcy sugerują mu, że powinien się ukryć. Dorrek nie ma jednak zamiaru opuszczać tronu. Wraz z najbliższymi współpracownikami zastanawia się, co też począć z niepokorną księżniczką. Pomóc w rozwiązaniu tego problemu może niejaki Dro'ge, główny kapłan nauk. Dro'ge opowiada swemu władcy o Reedzie Richardsie, Inhumans i mutantach tworzących Illuminati, którzy zostali uwięzieni przez Skrullów. Naukowcom udało się pobrać od więźniów próbki zawierające kod biologiczny, który czyni te wszystkie postacie tak niezwykłymi na tle zwyczajnych ludzi. Do rozmowy włącza się teraz Wor'il, delegat departamentu wojny i pyta, co Dro'ge robił z pobranym materiałem. Kapłan odpowiada, że badał, analizował, klonował i dużo więcej. Dalsze badania wymagają jednak czasu, który Dro'ge dostaje teraz od samego króla, wraz z gwarancją spokojnej pracy na jednej z planet Skrullów. Z tym jednak zastrzeżeniem, że wszelkie raporty będą trafiały bezpośrednio do Dorreka. Księżniczka Veranke natomiast zostaje porzucona na obcej, zapomnianej planecie, gdzie znikąd szukać pomocy.

Pokój szpitalny. Podłączony do kroplówki Reed Richards powoli budzi się do życia. Wokół siebie widzi całą Fantastyczną Czwórkę. Próbuje sobie przypomnieć, co się z nim działo, jednak pomimo usilnych prób nie potrafi. Sue pyta go o Galactusa. Reed ze zdziwienia otwiera szeroko oczy. Nagle do pokoju wchodzi pielęgniarka i strzela do Richardsa. Resztki jego głowy rozpryskują się na ścianie, zaś Sue i reszta z tępym, pełnym niezrozumienia wyrazem twarzy pytają, czy zrobili coś złego. Pielęgniarka-zabójca zamienia się w króla Dorreka. Ten odpowiada, że Reed zamienił kiedyś członka jego rodziny w krowę. Król opuszcza specjalnie przygotowany pokój umieszczony na środku gigantycznego laboratorium. Wychodząc przeprasza jego pracowników za zabicie klona Richardsa.

Lata później. Centralny świat Skrullów nawiedza sam Galactus i niszczy go doszczętnie. Jeszcze później ekspedycja Skrullów odnajduje skazaną na banicję królewnę Veranke. Polityka Dorreka zawiodła i wielu przypomniało sobie teraz o przepowiedni, której gorącą zwolenniczką i orędowniczką była właśnie Veranke.

Satriani, świat zamieszkany przez Skrullów. Królowa Veranke przemawia teraz z balkonu swego pałacu do zgromadzonego poniżej tłumu. Władczyni przypomina wszystkim słowa przepowiedni, która obiecała Skrullom ich własny, uświęcony dom. Tym domem jest Ziemia.

Tarnax X, świat zamieszkany przez Skrullów. Królowa Veranke dokonuje inspekcji badań prowadzonych przez zespół Dro'ge'a. Kapłan przedstawia władczyni umieszczonych w dwumetrowych probówkach przedstawicieli superludzi. Są to między innymi: Reed Richards, Black Bolt, Dr Strange, Profesor X, Tony Stark i Namor. Wszyscy oni lata temu przybyli do centralnego układu imperium Skrullów, a ich zamiary trudno było uznać za przyjazne wobec kosmicznej rasy. W rewanżu posłużą teraz jako pomoc naukowa. Pobrane od nich DNA pomogło poznać historię tych postaci, a także historię ewolucji całego gatunku. Przedstawiając wyniki swoich badań Dro'ge zauważa, że udało im się nawet wyodrębnić wzór indywidualnych fal mózgowych. W tej chwili wiedza Skrullów na temat superludzi znacznie przewyższa to, co oni sami wiedzą o sobie. Umożliwi to uczynienie następnego kroku na drodze do podbicia Ziemi. Kapłan przedstawia królowej model nowego wojownika: Super-Skrulla. Ten tu to nie Kl'rt, lecz jedyny ocalały po ataku Galaktusa. Na jego przykładzie Dro'ge prezentuje swój nowatorski projekt. Wystarczy, że pobierze on kod DNA z jakiegokolwiek człowieka, a następnie przeniesie go na wybrany obiekt. W ten sposób można każdego wyposażyć w superzdolności. Można też dowolnie te zdolności krzyżować, tworząc znacznie bardziej skomplikowane, ale i dużo bardziej śmiercionośne hybrydy. Wszyscy są pod wrażeniem, jednak optymistyczne nastroje tonuje nieco delegat Ch'gra swym pytaniem. Nie będzie to pierwsza próba skolonizowania Ziemi, a wiadomym jest przecież, że wszystkie poprzednie zakończyły się klęską. Dro'ge w odpowiedzi ujawnia, że jego zespołowi udało się w końcu znaleźć sposób, jak poruszać się pomiędzy ludźmi w sposób zupełnie przez nich niezauważony. Jeśli tylko Skrull utrzyma ludzką formę, jaką sobie uprzednio wybrał, żadna siła na Ziemi nie jest w stanie go wykryć. Warunek ten niezbyt zachwyca przybyłych tu wizytatorów. Dro'ge pomimo to zaprasza wojownika, który na Ziemi przybrał postać Elektry Natchios. Ta kontaktowała się z najważniejszymi osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo niebieskiej planety i nie została wykryta. Swój sukces zawdzięcza postaci, w którą wojownik Skrullów się wcielił. Elektra pomimo tego, że jest znana wielu Ziemianom, tak naprawdę jest dla nich obca, a jej życie owiane było licznymi tajemnicami. I to jest właśnie sposób na skuteczne przeprowadzenie inwazji. Wyszukiwane odpowiednich osób o zagadkowej, nie do końca jasnej przeszłości i zastępowanie ich własnymi wojownikami. Teraz Dro'ge wyświetla listę potencjalnych kandydatów do zastąpienia. Ku zaskoczeniu wszystkich sama królowa również pragnie uczestniczyć w przygotowaniach do inwazji i sama chce zająć czyjeś miejsce na Ziemi. Veranke życzy sobie, by wybrano dla niej kogoś z potencjałem, kto byłby zdolny dokonać możliwie największych zniszczeń. Za chwilę przed zgromadzonymi wyświetla się hologramowa postać Spider-Woman.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #40 New Avengers #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.