Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #37

Captain America vol. 5 #37

Captain America vol. 5 #37

"The Man Who Bought America " part 1

Postacie
Zapowiedź

Z nowym Capem na pokładzie, sytuacja ze złej zamienia się w jeszcze gorszą w momencie, gdy Red Skull wykonuje nieoczekiwany ruch. I co zobaczyła Sharon Carter na końcu poprzedniego numeru? Akt trzeci - The Man Who Bought America - zaczyna się tutaj.

Cytat

Clint Burton do Jamesa: "Sam told me you were alive… And I wouldn't exactly say I was surprised… Not in our world."

Streszczenie

Paryż, sierpień 1944. Wojska amerykańskie wkraczają triumfalnie do miasta. Tłumy wiwatują na ich cześć. Z okna jednej z kamienic całą sytuację ogląda Red Skull. Gardzi swoimi przeciwnikami i odgraża się im. Mimo ponagleń do ewakuacji dalej ogląda paradę. Chce napatrzeć się na przeciwnika podczas triumfu, aby lepiej go poznać. Grozi, że kiedyś zniszczy cały amerykański naród.

W wiadomościach pokazywane jest przemówienie senatora Gordona Wrighta, który ogłasza założenie nowej partii oraz swój start w wyborach prezydenckich. Media przypominają jego sukcesy, czyli zatrudnienie firmy Kane-Meyer do utrzymania porządku w mieście, wynegocjowanie z firmą Kronus obniżkę cen ropy do poziomu sprzed kryzysu oraz protesty w sprawie odbierania domów osobom nie mogącym spłacić kredytu hipotecznego. Dodatkowej sympatii przysporzyła mu próba zamachu na jego życie. Relację oglądają razem Skull oraz dr Faustus. Są zachwyceni tym, jak układa się ich plan. Wkrótce ich człowiek zostanie wybrany na prezydenta. Będzie tym, który podniesie kraj z ruiny, a aby opanować chaos, będzie musiał zaprowadzić państwo policyjne. Teraz Zola z Faustusem muszą zająć się ich nowym pacjentem. Niedługo się obudzi, a wówczas będzie o jednego Captaina za dużo.

W sterowcu S.H.I.E.L.D. Falcon wyżywa się na Starku. Nie może mu wybaczyć, że zrobił z Jamesa nowego Captaina, nie konsultując tego z nikim. Stark tłumaczy się testamentem Steve'a. Uratował Winter Soldiera, a Captain nadal działa. Poza tym, nie miał czasu na konsultacje - był zajęty ratowaniem swojej agencji. Namawia Sama, aby wspomógł w działaniach młodego bohatera.

W swoim mieszkaniu Captain America ćwiczy z tarczą. Trening przerywa Clint Barton. Po wymianie wstępnych uprzejmości Hawkeye wyprowadza cios, jednocześnie zarzucając przeciwnikowi, że nie jest gotowy nosić maski. James jedynie robi uniki i uspokaja wkurzonego ex-Avengera. Na odchodnym Clint obiecuje mieć bohatera na oku.

Gdzieś indziej Sharon skrada się po kryjówce Faustusa, szukając Steve'a. Musi zmienić swoje plany. Przed ucieczką musi obudzić ukochanego i zabrać go ze sobą. Aby to zrobić, będzie musiała udawać, że doktor dalej ma nad nią kontrolę. Spotyka go zresztą pod drzwiami laboratorium, gdzie wczoraj widziała pojemnik. Naukowiec odprawia ją jednak. Agentka 13 wróci tu jednak wieczorem.

Bucky ma koszmar, który ukazuje jego ukryte wyrzuty sumienia. Boi się, że nie jest godny noszenia tarczy. Dodatkowo mimo, iż nie była to jego wina, ciągle nie może się pogodzić z tym, co robił dla sowietów. Rozbudzony idzie do lodówki po coś do picia. W kuchni spotyka Falcona. Sam także był zaskoczony widząc Jamesa w telewizji, nie przeszedł się jednak kłócić jak Barton. Chce zaproponować chłopakowi współpracę przy poszukiwaniach Sharon.

Tymczasem ciężarna agentka zakrada się do laboratorium. Na stole znajduje ciało. Kiedy wymawia imię ukochanego, ten budzi się. Rozpoznaje swoje imię, ale nie poznaje dziewczyny.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #37 Captain America vol. 5 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.