Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion » Secret Invasion #1

Secret Invasion #1

Secret Invasion #1

"Secret Invasion" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Rasa zmiennokształtnych obcych znanych pod nazwą Skrull w sekrecie infiltrowała każdą specjalną organizację na świecie tylko w jednym celu... inwazji na pełną skalę! W tym podwójnym pierwszym numerze, strona po stronie, ujawniane są kolejne szokujące informacje! Brian Michael Bendis i Leinil Francis Yu dają nam historię, która już na zawsze zmieni uniwersum. Świat Marvela już nigdy nie będzie taki sam!

Cytat

Iron Man: "Where the #$%^ is my Quinjet?"

Streszczenie

Lata temu, na zniszczonej planecie, która kiedyś była ich tronowym światem, grupa wojowniczych Skrullów dociera do jaskini gdzieś na pustkowiu. Na powitanie wychodzi im zakapturzona postać, którą informują o zagładzie swojej armady. Postać, która okazuje się być ich wygnaną królową oświadcza, że spełniły się przepowiednie i wojownicy powrócili do niej. Teraz pora wypełnić dalszą część proroctwa.

Teraz, tajne laboratorium Starka. Iron Man zaprosił Reeda Richardsa i Hanka Pyma, by wyjawić im skrywany od jakiegoś czasu sekret: Skrullowie żyją na Ziemi pośród bohaterów i nie ma sposobu, by wykryć ich obecność. Dowodem jest ciało Skrulla, który podszywał się pod Elektrę. Tony nie może mieć pewności, czy ci dwaj naprawdę są tymi, za których się podają, ale musi im zaufać, bo nie ma innego wyjścia - są najmądrzejszymi ludźmi na świecie i muszą odkryć sekret Skrullów, zanim będzie za późno.

The Peak - orbitalna baza agencji S.W.O.R.D.. Gdy na pokład wchodzi Dum-Dum Dugan, zostaje powitany z honorami przez agentkę Brand i jej ludzi, chociaż podkreśla, że to tylko robocza wizyta. Gdy Brand przedstawia cele swojej agencji, nagle przerywa jej alarm. Czujniki wykrywają na orbicie samotny statek kosmiczny, który zostaje zidentyfikowany jako transporter Skrullów. Szybka analiza trajektorii ujawnia, że w ciągu dwóch minut rozbije się gdzieś w Savage Land. Brand domaga się natychmiastowego połączenia ze Starkiem.

Kiedy Richards przygotowuje się do rozpoczęcia sekcji, Stark opowiada o tym, jak grupa Cage'a wpadła na Skrulla w Japonii i wykłada, jak bardzo ważna jest możliwość szybkiego wykrywania podszywających się agentów. Reed sugeruje, że może to tamci Avengers są Skrullami, ale dyskusję przerywa wiadomość od Marii Hill, która informuje o statku na kursie kolizyjnym z Ziemią. Iron Man oświadcza, że zajmie się tym osobiście i opuszcza laboratorium, nie odpowiadając na pytania. W drodze wzywa swoich Avengers, ale odpowiada mu tylko Spider-Woman, która jako jedyna jest w bazie. Informuje ją o wszystkim i każe zebrać grupę, a Jessica, nie zważając na obecność Jarvisa, sięga po telefon.

W tajnej kryjówce zbuntowanych Avengers, Cage odbiera komórkę. Słucha, co Jessica ma do powiedzenia, a potem pyta, dlaczego mówi im o tym, bo podejrzewa, że to pułapka. Drew twierdzi, że ufa im bardziej i chce dać im fory, zanim na miejsce dotrze oddział Starka. Luke namyśla się chwilę, po czym dzwoni do kogoś, prosząc o szybki transport, a następnie pyta swoich kompanów, czy są gotowi zagrać na nerwach Iron Manowi.

Wkrótce potem, przygotowująca Quinjeta na dachu Stark Tower Black Widow zostaje zaskoczona przez grupę Cage'a, teleportowaną przez Cloaka. Spider-Man obezwładnia Natashę siecią, a Ronin ogłusza ją, po czym ładują się na pokład statku i odlatują. Cloak nie leci z nimi, bo jak twierdzi, nie chce brać udziału w kradzieży bryki Starka. Trzy minuty później, Iron Man i reszta jego grupy zjawiają się na dachu i są lekko zdenerwowani zniknięciem pojazdu. Na pokładzie oddalającego się Quinjeta, Wolverine upewnia się, że Stark nie przejmie nad nim kontroli zdalnie, siekając układy elektroniczne. Danny zauważa, że mimo to, Iron Man może ich śledzić przez satelitę, ale Cage nie ma nic przeciwko temu.

Po jakimś czasie, New Avengers docierają do Savage Landu. Spider-Man zaczyna podejrzewać, że to może być pułapka Skrullów, ale Cage ma nadzieję, że tak jest, bo liczy na szybką rozwałkę, po której wszystko wróci do normy... względnej. Wolverine zapewnia, że wykryje każde zagrożenie, ale umyka mu fakt, że wlecieli między dwa walczące dinozaury, z których jeden łapie w pysk samolot i zapewnia mu twarde lądowanie. Bohaterowie wygrzebują się z wraku, a Logan łapie trop i zaczyna prowadzić przez dżunglę. Po chwili trafiają na zniszczoną kopułę bazy S.H.I.E.L.D., w której New Avengers stoczyli swoją pierwszą walkę [New Avengers #4-6 - Gil]. Nie ona jest jednak ich celem, ale statek, który wbił się w ziemię kawałek dalej. Przyglądając mu się, zastanawiają się, czy jak otworzą właz, wysypie się na nich armia Skrullów, czy może znajdą w środku zbiegłych zakładników. Logan każe im się pospieszyć z decyzją, a po chwili z nieba spływają Mighty Avengers, wzywając drugą grupę do poddania się. Stark ostrzega, by nie ruszali statku, ale dla Cage'a jest to wystarczający powód, by go otworzyć.

Tymczasem, obserwujący akcję w bazie S.W.O.R.D. Dugan błyska oczami i wymawia tajemnicze słowa "he loves you", po których wysadza się razem z bazą. Agenci S.W.O.R.D. zostają wyrzuceni w przestrzeń, otoczeni ochronnymi bańkami pola siłowego.

Jednocześnie, w Stark Tower, wypowiadając te same słowa, Jarvis wprowadza do systemu dysk z wirusem.

Niemal natychmiast, pancerz Iron Mana zaczyna się sprzęgać i rozpadać, a Tony, między kolejnymi wymiotami, każe wszystkim uciekać jak najdalej od siebie. Carol wzywa pomoc i powstrzymuje pozostałych przed dotykaniem go.

Maria Hill odbiera wiadomość na okładzie Helicarriera, jednak nie może odpowiedzieć, bo ten sam wirus, który zniszczył systemy Iron Mana, spowodował też awarię statku-bazy S.H.I.E.L.D.. Ogłoszona zostaje ewakuacja, a Helicarrier zaczyna spadać wprost na Nowy Jork. Awarie powtarzają się we wszystkich zakładach Starka na świecie i dopadają jego satelity na orbicie. Podczas rutynowego obchodu w The Raft, nagle wysiadają wszystkie zabezpieczenia, a strażnicy zostają otoczeni przez uwolnionych więźniów. To samo dzieje się w The Cube, gdzie natychmiast wybuchają zamieszki. Korzystając z okazji, Noh-Varr opuszcza swoje więzienie.

W biurze Normana Osborna w bazie Thunderbolts trwa właśnie dyskusja, czy grupa powinna zająć się pacyfikacją któregoś z więzień. Nagle elektronika zaczyna wariować, a w następnej chwili eksplozja rozwala połowę góry. W wyrwie nad zaskoczonymi Thunderbolts zawisa Captain Marvel.

Na Manhattanie grupa turystów wchodzi do Baxter Building. Jeden z nich odłącza się od grupy i zmieniając się w Sue Richards, przechodzi przez systemy obronne do windy. Johnny bawi się z dzieciakami, kiedy Susan mija ich obojętnie i wchodzi do laboratorium Reeda. Wpisuje w komputerze koordynaty Negative Zone, a gdy ogromny portal zaczyna się rozszerzać, wymawia znamienne "he loves you". Po chwili, pochłonięty zostaje zaskoczony Human Torch, a w ciągu kilku minut, cały budynek znika w portalu.

Ponieważ pomoc nie nadchodzi, Carol próbuje jakoś ustabilizować atak Tony'ego. Cage podejrzewa, że to jakaś sztuczka, ale pozostali próbują pomóc. Ich uwagę odwraca jednak dźwięk otwieranego włazu, a gdy się odwracają, odkrywają ze zdziwieniem, że ze środka wyłania się grupa bohaterów, w tym także tacy, którzy wyglądają na wcześniejsze wersje ich samych. Zachowują się, jakby dotarli do Ziemi po długich staraniach, a niektórzy są wyraźnie wrogo nastawieni do komitetu powitalnego.

Dryfując w kosmosie, agentka Brand rozpaczliwie wzywa pomocy, bo wie, że wkrótce skończy jej się powietrze. W pewnym momencie odkrywa, że jest otoczona przez armadę statków kosmicznych.

Po serii badań i obliczeń, Reed Richards oświadcza, że wie już, w jaki sposób Skrullowie zapewnili sobie niewykrywalność. Nieoczekiwanie, Pym stwierdza, że nie musi mu tego mówić i wyciąga jakiś miotacz, którego jeden strzał zmienia Richardsa w bezkształtną masę, rozbabraną po całym laboratorium. Pym zmienia się w Skrulla i do powiedzenia ma tylko jedno: "He loves you".

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret Invasion #1 Secret Invasion #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.