Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #21

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #21

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #21

"Broterhood" - part 2 of 3

Postacie
Streszczenie

Pearce z żoną siedzi w ogrodzie i próbuje ją przeprosić, za swój ostatni wybuch agresji, obiecuje że to się więcej nie powtórzy. Becky mówi mu, że pierwszy raz powinien być ostatni, nie mówiąc już, że nie powinno być nawet pierwszego razu. Kobieta rozumie, że ludzie piją, gdy są smutni, ale jej mąż ciągle jest smutny i zdołowany. Mike zapewnia, że to się więcej nie powtórzy i to jest najważniejsze, mówi żonie, aby wypiła swoją kawę, po czym wychodzi.

Punisher robi to, co lubi najbardziej. Strzelając z uzi zabija wszystkich ludzi znajdujących się w magazynie w którym produkowano kokainę. Po rzezi zakłada na twarz chustę, aby odór kokainy nie przeszkadzał mu w dalszej pracy. Rozlewa w całym pomieszczeniu benzynę, a wychodząc wrzuca do środka granat. Grubas którego ostatnio zrzucił z mostu Brooklynskiego powiedział mu, że Seinfert wszedł w układ z porucznikiem Learym na dostawę kokainy. Fonseca powiedział Frankowi o tym magazynie, a pół godziny temu tą samą informację zgodnie z insttrukcjami Castle'a, sprzedał Seinfertowi, co znaczy że za chwilę zaroi się tu od policji. Punisher musi poobserwować reakcję Seinferta.

Seinfert po dotarciu na miejsce z oddziałami policji zastaje tylko magazyn stojący w ogniu. Zaczyna krzyczeć i rozpaczać nad płonącą kokainą, ale Pearse szybko przywołuje go do porządku i zabiera na bok na rozmowę. Andy opowiada o układzie z Learym, mówi że nie miał wyboru - ta kokaina była jego jedyną szansą na wyjście z długów. Frank cały czas przysłuchuje sie policjantom. Andy mówi że zadłużył się u mafii poprzez hazard, wyścigi konne, walki i pokera. Zwierza się przyjacielowi, że urlop który wziął w styczniu, był spowodowany pobiciem jakiego doznał od ludzi Cestonea. Nie mógł przecież zgłosić tego na policję, przez 6 lat siedział w hazardzie. Nie był w stanie nawet powiedzieć o tym Mikeowi, zwłaszcza po tym jak grozili mu wsadzając pistolet do buzi. Seinfert zaczyna płakać. Mike każe mu przestać, gdyż tylko jeszcze bardziej go denerwuje. Gdy Seinfert dowiedział się od Fonseci o nowym źródle z kokainą, pomyślał że to jego szansa na spłacenie długów, dlatego skontaktował sie z Learym, który znał odpowiednich ludzi. Pearce zastanawia się, co mają teraz zrobić.

Seinfert spotyka się z Learym i informuje go o opóźnieniu z dostawą koki. Prosi o przedłużenie terminu do końca tygodnia. Porucznik nie widzi problemu. Co prawda Pete gdzieś ostatnio zniknął, ale jego ludzie nadal chcą dobić interesu. Andy zauważa na tablicy zdjęcie Bobbiego Cestonea, ale mówi Learyemu że nie zna gościa.

Andy wraca do samochodu, gdzie czeka na niego Pears popijający whiskey. Mówi przyjacielowi, że udało mu się załatwić kilka dni zwłoki.

Punisher ma problem natury moralnej, już dawno ściągnął by Seinferta, ale to glina, a nawet on nie przekracza pewnych granic. Frank spotyka się z Fonsecą, dostaje od niego informacje na temat porucznika Learyego. Po ich uzyskaniu mówi mężczyźnie, aby znikał. Gdy ten przechodzi przez ulice, Frank dzwoni do niego. Fonseca odbiera stojąc już na ulicy, Castle każe mu cały czas patrzeć na siebie. W tym czasie za Fonsecą pojawia się nadjeżdzająca ciężarówka. Frank odchodzi z miejsca wypadku.

Pearce popija wódkę ze znajomym księdzem, chce się wyspowiadać. Ksiądz Billy wie o całej sytuacji z żoną Mike'a. Duchowny dziwi się jego postępowaniu, gdyż zna go całe życie i nie jest on złym człowiekiem. Pyta się, czy żona znów go zostawiła i uciekła do schroniska dla kobiet, którego adres dał mu jakiś czas temu. Mike zaprzecza i mówi, że nie ma nic na swoje usprawiedliwienie, ale Billy wie, że to przez pracę. Już dawno powinien ją rzucić zanim zniszczy go doszczętnie. Mike żali się na temat tego, jak drażni go sposób w jaki ludzie patrzą na policjantów, to jak ich traktują. Ksiądz mówi, że założenie munduru nie czyni go od razu świętym i chociaż ich system prawny nie jest idealny, to nie może być usprawiedliweniem dla jego działań. Pearce pyta się, czy to nie tak, że gdy zrobi coś złego to odkupia swoje winy robiąc w zamian coś dobrego, ale Billy uświadamia go że to nie działa w ten sposób, a od niektórych grzechów nie ma odkupienia. Czasami jest miejsce tylko na karę. Ksiądz przeprasza, że nie była to pokuta dziesięciu Ojcze Nasz i dziesięciu Zdrowasiek, ale jeśli nie odpowiada mu to, co usłyszał zawsze może go zastrzelić.

Punisher siedzi w barze obserwując Seinferta zamartwiającego się przy ladzie. Frank dochodzi do wniosku, że może obserwuję nie tego glinę co trzeba. Chwilę później wychodzi.

Pearse siedzi w fotelu znów pijąc whiskey. Słyszy żonę wychodząca z pokoju i od razu na jego twarzy rysuje się złość.

Becky wyczołguje się z domu plując krwią. Podnosi się i trzymając się za brzuch odchodzi.

Pearce klęczy na środku zdemolowanego pokoju i wsadza sobie pistolet do ust. Chwilę później odrzuca pistolet i ze łzami w oczach wzywa Boga po czym, skulony, kładzie się na ziemi.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.