Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #556

Fantastic Four #556

Fantastic Four #556

"World's Greatest" - part III

Postacie
Zapowiedź

Taki jest właśnie problem z Utopią - zbyt często zbudowana jest na fundamencie z ludzkich łez. Kiedy ustrój zaprojektowany, aby skończył wszystkie wojny, zaczyna działać, jedyną drogą by spełnić ten cel jest wyeliminowanie każdej osoby zdolnej do trzymania broni. Wówczas jest tylko jedna czwórka, do której ludzkość może się zwrócić, by przetrwać.

Cytat

Miguel: "What was the holdup this time, darling: blonde or brunette?"

Streszczenie

Na Alasce Cap bezlitośnie eksterminuje napotkanych żołnierzy i kieruje się do bazy lotniczej. W bazie Earth-Trust Ted chce ratować pięćsetosobową załogę, lecz Alyssa stwierdza, iż zabicie ich zajmie Capowi najwyżej minuty. Zamiast tego sugeruje zebranie jak największej ilości superbohaterów w pobliżu bazy nuklearnej, która ma być kolejnym celem robota.


W mieszkaniu Johnny’ego trwają przygotowania do reality show, w którym ten ma wziąć udział. Miguel beszta go za opuszczenie próby zespołu, na co Torch tłumaczy, iż musiał zająć się kradzieżą diamentów w dokach, która trafiła nawet do wiadomości. Johnny upewnia się, iż kamery nie zostaną na czas programu zainstalowane w sypialniach, po czym wraca do pokoju, gdzie zastaje ubierającą się Psionics, z którą spędził noc. Dziewczyna pospiesznie wychodzi, tłumacząc, iż nie tylko bohaterowie mają podwójne życie.


W Baxter Building Susan zastanawia się nad wybraniem nowej opiekunki dla dzieci, gdy nagle do budynku teleportuje się Alyssa, poszukując Reeda. Richards jest poza Ziemią, ale reszta Fantastic Four udaje się Alaskę, gdzie znajduje grupę pobitych superbohaterów i Capa, któremu żadne z nich nie może dać rady. Gdy jednak robot chce zaatakować Alyssę, okazuje się, iż ma wbudowany program zabraniający mu skrzywdzenie Castle’ów. Chmara bohaterów rzuca się na Capa jednocześnie, lecz nie są w stanie nic mu zrobić, a Thing zostaje odrzucony daleko i ląduje w lodowatej wodzie. Wreszcie robot odkrywa działanie swoich teleporterów i przenosi się fortu Greely, a stamtąd do Rosji. Earth-Trust są bezsilni, lecz oto na Ziemię powraca Reed Richards.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Fantastic Four #556 Fantastic Four #556

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.