Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #1

Young X-Men #1

Young X-Men #1

"Final Genesis"

Postacie
Zapowiedź

Po "Messiah CompleX" młodzi mutanci są całkowicie zagubieni. Do czasu gdy Cyclops postanawia wezwać ich jeszcze raz.

Cytat

Santo do Soorayi o jej wizji śmierci jednego z X-Men: "Look, you didn't see who died, so how could you tell how and if you can't tell how you propably can'tell "if". Question is, and I need you to try and focus here, how do we hook up with the new outfit"

Streszczenie

W jaskini trwa walka między Donaldem Piercem a nowym składem X-Men. Cyborg, mimo że jest otoczony przez czwórkę młodych mutantów, zdaje się lekceważyć ich przewagę liczebną. Sam też rusza do ataku. Walczy z Rockslidem i Wolf Cubem. Jednak kiedy do akcji wkracza Dust, nie ma zbyt wielkich szans. W sekundzie zostaje obdarty ze skóry i z przeraźliwym krzykiem pada na ziemię. W tym momencie do jaskini wchodzi Blindfold z kolegą zespołu. Dziewczyna spieszy się, gdyż widziała tą scenę wielokrotnie. Wie, że Pierce zabije kogoś z zespołu. Wtedy Donald rozrywa mechanicznymi pazurami X-Mana. Ruth krzyczy i… budzi się we własnym łóżku. To był tylko sen, ale jej serce wali jak szalone. Dziewczyna wie, że nowy skład X-Men jeszcze nie został utworzony i nie mogli walczyć z Piercem. A to daje jej nadzieję, że przyszłość da się jeszcze zmienić. Dlatego będzie musiała powiedzieć ciotce, która zaraz przyjdzie, że po raz kolejny musi wyjechać.

Erfurt, Niemcy. Nicolas Gleason właśnie znalazł Maximusa Lobo. Po M-day nie ma on już żadnych mocy. To jednak nie powstrzyma Wolf Cuba przed zemstą. Lobo zaatakował jego i jego rodzaj i za to należy mu się zapłata. Przyciśnięty do ściany były mutant próbuje się tłumaczyć, ale nie daje to żadnych rezultatów. Również gatka o tym, że były członek New X-Men jest tak naprawdę wściekły z powodu stale malejącej liczby mutantów nie przynosi powodzenia. I kiedy Wolf ma już poderżnąć gardło Maximusowi, w drzwiach staje mężczyzna w rubinowych okularach i mówi, że jeśli Nicolas jest zły, obawia się o przyszłość i na dodatek ma ochotę zrobić komuś krzywdę, to ma dla niego propozycję. Niech młody mutant pójdzie z nim, a on wskaże mu cele.

Bakwa, Afganistan. Do miasta przyjeżdżają w wojskowych samochodach talibowie. Wita ich jednak cisza, zakłócana niekiedy przez wiatr i odgłosy miejscowych zwierząt. Jednak przyjezdni myśląc, że miasto zostało opuszczone, są w błędzie. Nagle słyszą głos nakazujący im opuszczenie Bakwy. Jest ona od teraz odporna na ich stare, opresyjne matody. Przywódca oddziału nie ma jednak ochoty na słuchanie „wiatru”. Domaga się, żeby wszyscy mieszkańcy miasta wyszli, inaczej spali to miejsce. Pyta, co Bakwa zadecydowała, „wiatr” odpowiada, że nic, ponieważ miasto jest pod jego opieką. Dodatkowo radzi talibom opuszczenie tego miejsca, zanim przekonają się, co to znaczy „opieka”. Dowódca ma jednak chęć przekonania się. Zrywa się tuman piasku, która pochłania rękę muzułmanina i obdziera ją ze skóry. Wobec tej demonstracji reszta oddziału ucieka. Mieszkańcy Bakwy są niezmiernie wdzięczni Soorayi, bo to ona była „wiatrem”, za pomoc. Ona jednak ostrzega ich, że tamci powrócą i to niedługo. Sama zamierza udać się do Zabulu, choć jeszcze się na to do końca nie zdecydowała. Pomoc w wyborze oferuje jej Cyclops, proponując wizytę w Westchester, które o tej porze roku wygląda pięknie.

Westchester, New York. Była siedziba Instytutu Xaviera. Ruth, mimo iż nie wychowała się i nie mieszka tutaj, mimo iż Instytut już nie istnieje, nie może przestać odczuwać tego miejsca inaczej niż jako domu. Wie, że tu nie ma już ani X-Men, ani New X-Men, ani nawet New Mutants. Czas więc na obmyślenie planu „b”. Kiedy odchodzi, z ruin wyłania się jakaś postać.

La Jolla, Kalifornia. W salonie tatuażu Eric Gitter robi sobie kolejny tatuaż. Jego lokalizacją nie jest zachwycony właściciel salonu. Za zrobienie tatuażu na wewnętrznej części dłoni może stracić licencję. Pyta się przy tym, czy tatuaż zadziała. Klient odpowiada, że ostatni zadziałał. Wtedy do salonu wchodzi policja w poszukiwaniu Erica. Ukradł on samochód, który stoi obok. Kiedy policjant odczytuje mu jego prawa, tatuaż na ręce jest już ukończony. Eric, mimo próśb właściciela salonu, łapie za twarz policjanta ręką z wytatuowanym znakiem bio-hazard. Ten z krzykiem upada na podłogę i wymiotuje. Nowy tatuaż działa świetnie. Drugi z policjantów powala jednak Gittera i aresztuje go. Kiedy jest już w celi, przychodzi do niego policjant. Chłopak pyta się, czy to Hector zapłacił kaucję czy to coś innego. Cyclops, który użył induktora obrazu, mówi, że coś innego. Zabiera go do Westchester.

Naples, Floryda. W kawiarni rozmawiają Santo i Ruth. Chłopak jest podekscytowany perspektywą sformowania nowego składu X-Men. Nie zwraca specjalnie uwagi na ostrzeżenia dziewczyny, że ktoś ma zginąć. Nie wie ona, kto zginął, nie wie też jak i czy w ogóle zginął. Ważniejsze pytaniem jest, jak wyglądają w nowych kostiumach. Blindfold każe koledze spojrzeć w prawo. Scott mówi, że był tu od piętnastu minut i strofuje Santo za brak ostrożności. Co by było, gdyby był wrogiem? Rockslide odpowiada, że jest niezniszczalny. Słysząc to, Summers ekspediuje go poza lokal dawką promieni z oczu. Za dwie minuty, kiedy przyjedzie policja, ta lekcja może kosztować pięć tysięcy dolarów, więc Cyclops od razu przechodzi do rzeczy. Odtwarza X-Men i potrzebuje do składu Santo. Ten pyta się, dlaczego nie Blindfold. Kiedy słyszy, że dla niej nie ma miejsca w planach Scotta, mówi, że w X-Men będą oboje z Ruth albo żadne z nich.

Westchester, New York. Młodzi mutanci w podziemiach zniszczonej szkoły przymierzają nowe kostiumy. Cyke przestrzega ich, by te stroje ich nie zmyliły. Czeka ich wojna i dlatego muszą działać jak wojownicy. Będą zajmować pozostałości po Danger Room i tam obserwować zagrożenia, które dopiero mają nadejść. A te nadejdą jak zwykle ze strony samych mutantów. Będzie to nowe Bractwo Złych Mutantów, dowodzone nie przez Magneto, ale nowego Lorda Imperatora Hellfire Club. Potężnego mutanta wspieranego przez jego dawnych kolegów z New Mutants.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

Young X-Men #1 Young X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.