Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #3

X-Force vol. 3 #3

X-Force vol. 3 #3

"Angels and Demons" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy reszta grupy szuka zaginionego towarzysza, Wolfsbane postanawia działać. Tym razem obejdzie się bez brania jeńców.

Cytat

Risman: „…Now tell me, Rewerend Craig. Ho did it feel to deliver Wolfsbane to the Lord?”
Craig: “Righteous.”

Streszczenie

Praga. Donald Pierce ma reperowane cybernetyczne ramię. Ktoś go ściga przez dwa kontynenty, ale on nie wie, kto to jest. Kiedy ten ktoś woła go zza drzwi, cyborg niszczy je i wychodzi na zewnątrz. Tam napotyka grupę Purifierów. Okazuje się, że jego obecność wśród nich jest pożądana.

Gwatemala. Na krześle elektrycznym za zabójstwo siedzi Leper Queen. Na pytanie, czy czegoś żałuje, odpowiada, że tylko jednego. Nie zobaczy śmierci kolejnego mutanta. Kat ma już wykonać wyrok, kiedy w prąd zostaje odcięty. W ciemności słychać jedynie strzały i krzyki mordowanych. Kilka sekund później pomieszczenie znów jest oświetlone. Obecny przy egzekucji ksiądz zakłada skazanej jej maskę, mówiąc, że została wezwana przez Pana.

Mount Everest. Na szczycie góry ląduje samolot z dwojgiem Purifierów. Są zadowoleni, gdyż udało im się odnaleźć tego, którego szukali. Camerona Hodge’a.

Washington D.C. Na cmentarzu kolejna grupa kompanów Rismana wykopuje ciało człowieka. A przynajmniej to, co z niego zostało. Na nagrobku widnieje napis Creed.

Wielebny Risman opowiada Eli’emu Bardowi i Craigowi, jak spotkał Strykera. Przyszedł on do niego i powiedział, że Pan wysłał go z ważną wiadomością. Początkowo uznał go za wariata, ale potem Wiliam ocalił jego rodzinę. Zawdzięcza mu wszystko i teraz, kiedy już go nie ma, Matthew musi zabezpieczyć wykonanie jego krucjaty. Plany Strykera dotyczące X-Men poszły w ruch i nie będą zatrzymane. Mimo że Bastion dał mu wyraźne rozkazy, a polecenia wyroczni będą spełnione. Z tym że nie kosztem misji Wiliama Stryker’a. Risman pyta się też Craiga, jakie to uczucie dostarczyć Wolfsbane Panu. On odpowiada, że prawe.

Na wschód od Missouli, Motana. Trójka X-Force przygotowuje się do kolejnego ataku na siedzibę Purifiers. Warpath myśli o tym, jak te gnojki mordowały dzieci, niemowlęta i to tylko dlatego, że były mutantami. Zabili Calibana. Poprzysiągł im zemstę, ale oni jeszcze pogorszyli swoje położenie. Porwali Rahne. On, Wolverine i X-23 podróżowali po całym środkowym wschodzie, szukając jej. Odnajdywali ich bazy, torturując i zabijając ich. James dowiedział się o sobie rzeczy, o których nie miał pojęcia. Pierwsze X-Force to była grupa dzieci zamienionych w żołnierzy. Ta grupa jest inna. I kiedy tylko dopadną Rismanana, to nie Laura ani Logan wykończą go. Zrobi to James. Kiedy on rozmyśla o tym wszystkim, jego koledzy odcinają budynek od prądu i wchodzą do środka. Na środku hangaru widzą przywiązaną do krzesła Rahne. Nikogo więcej tam nie ma.

Chicago. Na lotnisko podlatuje samolot. Czeka na niego Bastion z Purifierami. Ze środka wychodzą Risman, Bard i Craig. Wyrocznia pyta, czy mutant został zabity, Matthew odpowiada, że tak.

Montana. James dobiega do Wolfsbane, jeszcze jest nadzieja. Rahne żyje.

Chicago. Bastion zabiera Rismana, by pokazać mu swoje dzieło. Nie ufa Bardowi i chce go zabić. To człowiek, o którym nic nie wiadomo. Matthew protestuje, gdyby nie brat Eli, nie odnaleźliby go. Obiecuje, że dowie się więcej o nim, a jeśli okaże się on zdrajcą, sam go zabije. Robot przystaje na ten układ. Odchodząc, wielebny obiecuje Eli’emu, że wydostanie go z tego. Bastion prowadzi Rismana przez salę, w której leżą ci, których Purifierzy zbierali po całym świecie. Donald Pierce, Leper Queen i inni, żywi i martwi. W końcu obydwaj dochodzą do pomieszczenia w którym w kuli energii jest zamknięty „potomek” Magusa. Nie posiada on inteligencji swego „ojca”, dlatego tym łatwiej będzie wyczyścić mu pamięć. Bastion kładzie ręce na urządzeniu, które wytwarza pole siłowe i zaczyna przeprogramowywać technoorganiczną istotę. Przejmuje nad nią kontrolę. Z kuli wystrzeliwują macki, które infekują leżących na łóżkach. Zza drzwi przygląda się temu z przerażeniem Bard.

Angel's Aerie, Kolorado. Do domu Worthingtona przylatuje Blackbird z X-Force i Rahne na pokładzie. Wymaga ona natychmiastowej pomocy, została zatruta heroiną, choć nie była to śmiertelna dawka. Logan każe Warrenowi natychmiast odnaleźć Elixira.

Chicago. W siedzibie Purifiers Risman wyraża swoje oburzenie tym, co zrobił Bastion. To było bezbożne. Ten odpowiada, że znalazł sposób na pokonanie X-Men i rozwiązanie problemu mutantów. To pierwszy krok i od tego zaczną. Wprowadza Matthew do Sali, gdzie siedzą starzy wrogowie mutantów. Żywi bądź przywróceni do życia. Wszyscy zarażeni technoorganiczną formą życia: Graydon Creed, Donald Pierce, Stephen Lang, Wiliam Stryker, Leper Queen, Cameron Hodge i Bolivar Trask. Według Bastiona, to koniec rasy mutantów.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #3 X-Force vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.