Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #497

Uncanny X-Men #497

Uncanny X-Men #497

"X-Men: Divided" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Coś dziwnego dzieje się w San Francisco, a Angel znajduje się w samym środku wydarzeń. Czy Emma i Scott wyciągną go z tego, ocalając jednocześnie życie? Jak zakończy się wycieczka Wolverine'a, Colossusa oraz Nightcrawlera?

Cytat

Emma (w diamentowej formie, będąc ostrzeliwaną przez policję): "It's just like more annoying acupuncture."

Streszczenie

Pociąg jadący przez Rosję, którym podróżują Wolverine, Colossus i Nightcrawler. Logan budzi swoich przyjaciół, mówiąc, że wyczuwa niebezpieczeństwo. Jego obawy potwierdza fakt, że poza trzema mutantami w wagonie nie ma innych pasażerów. Po chwili X-Men czują, że coś podnosi wehikuł i obawiają się, że mają do czynienia z Sentinelami. W rzeczywistości są to jednak trzy Mechy, które meldują do kierownictwa Czerwonego Pokoju, że ładunek został przechwycony. Wolverine wyskakuje przez okno, ląduje na jednym z robotów i zaczyna go ciąć pazurami. Drugi Mech, chcąc pomóc towarzyszowi, puszcza wagon, więc Nightcrawler teleportuje się z Colossusem na zewnątrz. Peter każe Kurtowi pomóc Loganowi, a sam przybiera metalową formę i przebija się przez Mecha unoszącego się pod nim. Drugi robot poraża jednak Colossusa ładunkiem elektrycznym. Po chwili to samo spotyka Nightcrawlera, który zaczyna spadać na ziemię. Wolverine rzuca się za nim, chwyta go i obraca się w taki sposób, aby przyjąć upadek na siebie, wiedząc, że jego czynnik gojący poradzi sobie z ranami. Mechy zabierają pokonanych X-Men i wracają do swojej bazy.

 

San Francisco. Emma, znudzona reakcjami hippisów na kostiumy jej i Cyclopsa, telepatycznie wpływa na ich zmysły i sprawia, że ci widzą parę mutantów ubranych w zwykłe, hippisowskie rzeczy. Scott mówi, że podoba mu się ta zmiana, chociaż zauważa, że jego dziewczyna jest mniej rozebrana niż zwykle, a to zdecydowanie jest minusem. Frost koncentruje się i próbuje odnaleźć źródło fal, które przemieniły miasto i jego mieszkańców. Według niej, rozsądnym przypuszczeniem jest, że za obecną sytuację odpowiada maszyna, ponieważ gdyby to miał być mutant lub inna osoba obdarzona nadludzką mocą, oznaczałoby to, że jest ona bardzo potężna lub całkowicie straciła panowanie nad swoimi zdolnościami.

 

W sypialni kobiety nazywanej Boginią, mówi ona do swojego towarzysza, że myśli właśnie o dniu, w którym poznała jego i jego przyjaciół oraz jakie to było dziwne, że nie wiedziała nic o sobie, ale potrafiła odczytać to, co każdy z nich miał w sercu. Eli, przyglądając się swojemu odbiciu w lustrze, które jest znacznie starsze niż on, mówi, że kobiecie udało się dokonać wielu niezwykłych rzeczy i uczyniła ich świat znów pięknym, więc uważa, że ich spotkanie było im przeznaczone. Bogini nagle odczuwa ból głowy i mówi, że ktoś próbuje skanować jej umysł i obawia się, że ta osoba ma zamiar przeszkodzić im w zabawie. Eli pyta się, czy to są policjanci. Kobieta odpowiada, że nie, i dodaje, że jej towarzysz właśnie podsunął jej pomysł.

 

Gdzie indziej. Emma również odczuwa skutki konfrontacji z Boginią. Teraz już wie, że sprawcą zamieszania jest żywa istota, ale jednocześnie wie ona, że ktoś będzie próbował ją powstrzymać. Nagle para mutantów zostaje otoczona przez oddział policjantów, którzy każą się im zatrzymać. Frost próbuje ich telepatycznie uśpić, ale nie może przedrzeć się przez barierę chroniącą ich umysły. Potrafi jednak wyczuć, że policjanci nie mają zamiaru ich aresztować. Ci, będąc przekonanymi, że mutanci próbowali wysadzić ratusz w powietrze, otwierają ogień. Emma przybiera diamentową postać i osłania Scotta przed kulami. Ten po chwili strzela wiązką promieni optycznych w kierunku policjantów, powodując eksplozję radiowozów. Korzystając z zamieszania, Cyclops i Frost uciekają.

 

Niedaleko. Bogini pyta się Eli'a, czy mówi mu coś nazwa X-Men. Ten niepewnie odpowiada, że to są źli ludzie. Kobieta proponuje więc, że skoncentruje swoją moc na nich i sprawi, że będą mieli oni taki odlot, jakiego jeszcze nie przeżyli.

 

Rosja. Unieruchomiony Colossus odzyskuje przytomność. Widząc stojącego obok mężczyznę, pyta się go, czego chce od niego i jego przyjaciół. Ten odpowiada, że Czerwony Pokój domaga się wielu rzeczy, ale na początek chciałby się dowiedzieć, jak to się stało, że w Dniu M wszyscy rosyjscy agenci, którzy byli mutantami, stracili swoją moc, a większość X-Men uniknęła tego losu. Jeżeli Peter Rasputin mu to wyjaśni, to być może trzech X-Men znów zostanie oszczędzonych.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #497 Uncanny X-Men #497

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.