Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #2

Cable vol. 2 #2

Cable vol. 2 #2

„War Baby” – Chapter two

Postacie
Zapowiedź

Cable vs Bishop. To spotkanie nie może zakończyć się pogawędką.

Cytat

Bishop, przytwierdzając sobie mechaniczną rękę: "Sometimes You have to make your own luck. Force things into place. Turn your own weakness... into strenght."

Streszczenie

Jersey, rok 2043. Trafiony dwoma pociskami Cable leży pod barem. Szybko próbuje dojść do siebie. Ani na chwilę nie martwi się o swoje życie, zależy mu tylko na bezpieczeństwie dziecka, którym się opiekuje – pierwszego dziecka-mutanta urodzonego po M-day. Do leżącego X-Mana podchodzi Bishop, to on go postrzelił i teraz próbuje dokończyć dzieło, zabijając dziecko. Podchodzi jednak zbyt blisko i Nathan wykopuje mu broń z ręki. Wtedy z nowej, bionicznej ręki Bishopa wysuwają się macki, które oplatają szyję Cable’a. Lucas podnosi swoją broń, jednak Summers wciąż jest pełen życia. Znów wytraca przeciwnikowi broń i wyciąga nóż. Wbija go w bok Bishopa, ten klnie z bólu.

Niespodziewanie na placu pojawia się oddział uzbrojonych ludzi. Nie wierzą, że Lucas jest policjantem, a nawet jeśli jest, nic ich to nie obchodzi. Nagle noszona przez Cable’a dziewczynka zaczyna płakać. Jedna osoba z oddziału porządkowego okazuje się być kobietą, zwraca swoją uwagę na dziewczynkę. Momentalnie cała broń kieruje się w kierunku Bishopa. Ten myśli sobie, że szczęście w końcu go opuściło, a przecież towarzyszyło mu od tak dawna. Gdy na Wyspie Muir stracił rękę w paszczy Predatora X, udało mu się natrafić na Sunfire'a do którego przyłożył kikut i zasklepił w ten sposób ranę. Następnie zaczął szukać broni i szybko znalazł ją w ręku nieprzytomnego Forge’a. Jednak strzał nie dosięgnął Cable’a, a Xaviera. Kiedy wylądował na ziemi po optycznym strzale Cyclopsa, uświadomił sobie jedno – jeszcze nie jest za późno, wciąż może zabić dziecko. Ta świadomość dała mu siłę, by wstać. Wiedział gdzie znajdzie potrzebne mu przyrządy, więc od razu udał się do Stanów, do „Orlego Gniazda” - domu Forge’a, gdzie znalazł bojową, bioniczną rękę. Zabrał ją po uprzednim obezwładnieniue Forge'a i przerobił na wehikuł czasu. Nie wiedział, dokąd udał się Cable. Skoczył więc na ślepo do roku 2019 i powoli posuwał się coraz dalej. W końcu w roku 2043 pod stopami znalazł znak - butelkę po mleku. Po rekonesansie okazało się, że z pobliskiego magazynu zniknęła broń i zapasy, a także mleko i pieluchy. Potwierdził, że znalazł Cable'a i dziecko, gdy trafił na kapitana barki, na której ci płynęli miesiąc wcześniej. W ten sposób trafił do Jersy i cofnął się o miesiąc w czasie. Znalazł bar, w którym kilka godzin wcześniej był Cable, i znów cofnął się w czasie, tym razem o kilka godzin. Dzięki temu dokładnie wiedział, gdzie i kiedy pojawi się Nate. No ale dalsze wydarzenia nie potoczyły się tak, jak planował.

Teraz. Lucas używa swoich zdolności i wytrąca magnetycznym impulsem broń z rąk ludziom z oddziału porządkowego. Cable szybko ucieka. Ludzie zaczynają strzelać, jednak kobieta przypomina im o dziecku. Ukryty za samochodem Cable zastanawia się, co zrobić, mógłby skoczyć w czasie, ale wtedy nie będzie wiedział, jak Bishop go znalazł. Postanawia cofnąć się o jeden dzień i zaskoczyć Lucasa. W tym czasie były X-Man unosi w powietrze wielką ciężarówkę. Nate orientuje się, że jego urządzenie do przemieszczania się w czasie zepsuło się. Jest uwięziony, przynajmniej chwilowo, w tym miejscu.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #2 Cable vol. 2 #2 Cable vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.