Avalon » Serie komiksowe » New Exiles » New Exiles #4

New Exiles #4

New Exiles #4

"New Life, New Gambit."

Postacie
  • * Sabretooth , Psylocke , Mystiq [Ziemia 797] , Rogue [Ziemia 1009]
  • * Ororo [Sol III], Shadowclaw [Sol III], Gambit [Sol III], Namor [Sol III], Valeria Pan [Sol III], Attum [Sol III]
    * Rough Justice [Sol III], Bloodwitch [Sol III], Black Dog [Sol III], Iron Maiden [Sol III], Sand Storm [Sol III], Black Panther [Sol III]
    * Nick Fury [Sol III], Tony Stark [Sol III], Amara Aquilla [Sol III]
Zapowiedź

Psylocke, Rogue, Sabretooth i Gambit trafiają w sam środek potyczki.

Cytat

Susan Storm:" You keep your claws to yourself, you hag!"

Streszczenie

Po tym jak Black Panther wzięła Susan Storm jako zakładniczkę, sytuacja Exiles nieco się skomplikowała. Namor czuje się teraz w obowiązku przedstawić gościom nową osobę. Ta jak się za chwilę wyjaśnia wykorzystała powszechny chaos i zamieszanie po tym, jak na Ziemię spadły meteory, zabiła swojego kuzyna, T'challę, i zagarnęła jego tron dla siebie. Black Panther uzupełnia tą opowieść. Wobec kretyńskich pogadanek T'challi o potrzebie wzajemnej pomocy i solidarności wszystkich ludzi, w czym niewiele różnił się od obecnego tu Namora, nie pozostawiono jej innego wyjścia. Jej kuzyn był głupcem, w dodatku słabym i naiwnym. Jak widać Namor podąża podobną ścieżką, co dla jego żony za chwilę zakończy się tragicznie. Niespodziewanie od tyłu zachodzi Black Panther niewidzialna prawdziwa Susan Storm i częstuje ją potężnym prawym sierpowym, który sprawia, że ta rozrywa gardło zakładniczki. To budzi pozostałych ze stanu odrętwienia i letargu, w jaki na moment zapadli i walka rozgorzewa na nowo. Namor atakuje Black Panther, Psylocke w starciu z Iron Maiden w końcu używa swojego psycho-miecza, Creed zaś ponownie staje naprzeciw Bloodwitch, tym razem jednak może liczyć na wsparcie ze strony Shadowclaw. Starcie nie trwa jednak długo, gdy Black Panther i jej ludzie wyteleportowywują się z jaskinii, podczas gdy ich miejsce zajmuje ładunek nuklearny. Betsy i Susan z wykorzystaniem pola telekinetycznego jak mogą starają się zminimalizować skutki wybuchu, który za chwilę następuje. Black Panther wraz ze swymi ludźmi z pokładu samolotu obserwuje zapadającą się po wybuchu górę. Teraz, gdy Namor nie stanowi już dla nich żadnego zagrożenia, pora na realizację ich planu, którego następnym celem jest Wakanda. Wewnątrz gruzowiska tymczasem uratowani dzięki polu telekinetycznemu Exiles i Namor wraz z rodziną próbują się odnaleźć w tym pogorzelisku. Wyjaśnia się też, kim jest druga Susan Storm. To Mystiq, któremu nic nie jest. Teraz, gdy już wszyscy są razem, można w końcu pomyśleć o jakimś sposobie na wydostanie sią stąd. Sabretooth liczył, że uda im się przenieść do Kryształowego Pałacu, jednak w obecnej sytuacji nawiązanie kontaktu jest mało prawdopodobne. Niespodziewanie po pewnym czasie ziemia tuż obok nich się zapada i w powstałym kraterze pojawia się statek podwodny. Z otwierającego się włazu wychodzi niebieskoskóry wojownik zwący się Attuma. Okazuje się on być śmiertelnym rywalem Namora. Attuma, jak się jednak okazuje, nie przybył tu sam. Wraz z nim jest tu Valeria Pan, córka Namora. Mając środek transportu, można w końcu opuścić tą niezbyt przyjazną i dodatkowo skażoną promieniowaniem radioaktywnym okolicę.

Już na pokładzie statku w rozmowie z siostrą Remy dowiaduje się o nadchodzącym kryzysie i groźbie wojny domowej. Sprawy polityczne nie zajmują jednak Gambita tak jak podróże, poznawanie ciekawych miejsc i pakowanie się w coraz to nowe kłopoty. Valeria ze łzami w oczach opowiada też o swych relacjach z Attumą, które to wobec jego konfliktu z Namorem prawdopodobnie doprowadzi do dramatycznego wyboru, jakiego Pan będzie musiała dokonać. Tu jak się okazuje, zaszły pewne zaskakujące i dosyć nieoczekiwane zmiany. Namor i Attuma dochodzą do porozumienia. Attuma tłumaczy Namorowi, że ten, udostępniając podwodne surowce ludziom żyjącym na powierzchni, nie poczynił sobie tym posunięciem zbyt wielu sympatyków tu, pod wodą. Dlatego też lepiej będzie, gdy ustabilizowaniem sytuacji w Oceanie zajmie się Attuma pospołu z Valerią. Ustaliwszy podział ról, obaj podają sobie ręce i żegnają się. Teraz Namor i jego żona odpalają silniki odrzutowe pojazdu, który pozwoli im wznieść się wysoko ponad planetę. Obecni na pokładzie mogą zaobserwować niezwykłe zjawisko. Oto cały świat zaczyna otaczać tajemnicze pole, które za chwilę zapewne się zamknie, czyniąc ewentualną próbę opuszczenia planety niemożliwym. Dlatego też Namor i towarzysze muszą się śpieszyć i niemalże w ostatniej chwili udaje im się opuścić atmosferę, nie bez wydatnej pomocy Betsy, która telekinetycznie zanegowała siłę grawitacji działającą na statek na tyle długo, by zdążyli przelecieć przez otwór. W bezkresnej przestrzeni kosmosu udają się teraz w kierunku księżycowej bazy zwanej Białym Domem. Na miejscu spotykają się z prezydentem, czyli z Amarą Aquillą, i z Nicholasem Furym. Ci łączą się teraz z Tonym Starkiem, który stwierdza, że zaobserwowane właśnie na Ziemi zjawisko z technicznego punktu widzenia jest niemożliwe do zrealizowania. Bariera wydaje się być nie do przebycia, zatem pozostali na planecie ludzie skazani są sami na siebie. Exiles mogą teraz przyjrzeć się hologramowej projekcji układu, w jakim się znaleźli. Aż cztery ze składających się na niego planet są zamieszkane: Wenus, Ziemia, Mars i zajmująca miejsce naszego pola asteroid Hera. Sytuacja wydaje się skomplikowana, rozwiązania brak, a działania Ziemian w prostej linii wydają się prowadzić do nieuchronnego, intergalaktycznego konfliktu. Creed ucina wszelkie sugestie swojego zespołu odnośnie pozostania tu i udzielenia miejscowym pomocy. Oto bowiem udało mu się nawiązać kontakt z pałacem. Pora wracać do domu. Nieoczekiwanie chęć towarzyszenia Exiles wyraża Gambit. Creed akceptuje jego prośbę i po chwili wszyscy znikają.

Już w pałacu Betsy przy pomocy komputerów stara się ustalić obecną lokalizację Morpha, Cat i Sage. Po chwili jednak wszystkie dane zostają zamienione i odświeżone, w efekcie czego Creed i Psylocke poznają cel ich ostatniej misji. Było nim skompletowanie zespołu.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Exiles #4 New Exiles #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.