Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #4

Hulk vol. 2 #4

Hulk vol. 2 #4

"Red light, green light"

Postacie
Zapowiedź

Zielony Hulk powraca! I od razu bierze się za swojego czerwonego sobowtóra. W ich pojedynku największą przegraną okaże się planeta Ziemia, po której stąpają oba te goliaty. To będzie walka, która wstrząśnie fasadami całego świata. Watcher już zarezerwował sobie czas oraz miejsce, a Ty?

Cytat

Red Hulk (zaglądając Uatu pod togę): "Nice view."

Streszczenie

Baza Gamma. Nevada. W totalnie zniszczonym przez Hulków, A-Bomb i Harpie kompleksie pojawia się Uatu. Oznacza to, że wydarzenia, jakie wkrótce się tu rozegrają, będą miały ogromny wpływ na dalsze losy całej planety. Obserwator nie dostaje szansy na przedstawienie swojej osoby w sposób, w jaki chciałby to zrobić. W słowo wchodzi mu czerwony Hulk. Ucisza go potężnym ciosem w twarz. Nie przestaje go okładać nawet, gdy ten leży już na ziemi. Dopiero interwencja Zielonego powstrzymuje oprawcę przed poważniejszym uszkodzeniem Watchera. Walka pomiędzy dwoma stworami Gamma rozpoczyna się na nowo. Red grozi przeciwnikowi tym, że zabije go w odwecie za wszystkie życia, które ten zrujnował. Sałata, który nie wiadomo z jakiego powodu ponownie zachowuje się jak dziecko, broni się tym, że chce tylko być zostawionym w spokoju. Czerwony ma w bitwie wyraźną przewagę. Tłucze wroga tak mocno, że impet uderzeń dociera aż do jądra planety. Bez problemu obezwładnia rozwścieczonego Hulka i łamię mu rękę. Następnie zakłada mu duszenie i puszcza uchwyt dopiero, gdy przeciwnik jest bliski utraty przytomności. Nie zależy mu przecież na walce z Bannerem, tylko z jego alter ego.

New Jersey. 85 kilometrów od miejsca katastrofy Helicarriera [Hulk vol. 2 #2 - przyp. nietendon]. Kilka godzin później. Oddział S.H.I.E.L.D. zabezpiecza magazyn tutejszej rzeźni. Na miejsce przylatuje wezwany przez agenta Jonesa Iron Man. Wewnątrz budynku widzi zmasakrowane zwłoki jednego ze swoich ludzi, Quartermaina. Wszystkie ślady wskazują na to, że za jego śmierć odpowiada Hulk. Co więcej, Hill pokazuje szefowi podarty, napromieniowany energią Gamma płaszcz. Okrycie to musiało znajdować się na delikwencie, który przeszedł gwałtowną transformację w olbrzyma. Ubranie to należało do doktora Samsona.

San Francisco. Na szczycie mostu Golden Gate Czerwony Hulk mierzy z rewolweru do półprzytomnego Zielonego. Oznajmia, że przyniósł go tu, aby cały świat zobaczył, kto będzie odpowiedzialny za zabicie go. Sałata nie zamierza jednak poddać się tak łatwo. Odgryza lufę wycelowanego w jego kierunku pistoletu, po czym zadaje Redowi potężny cios w krocze, dzięki któremu oswobadza się. Jednak już po chwili przeciwnik wrzuca go do rzeki. Oświadcza, że od wielu lat próbował go zabić, ale teraz zmienia swój plan. Pozwoli Hulkowi żyć ze świadomością, że nie jest już najsilniejszy. Wykrzykuje w niebo, że nikt go nie pokona. Stojący za jego plecami Thor zamierza jednak wyprowadzić czerwonego olbrzyma z błędu.

Autor: nietendon (formerly known as Don God)

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #4 Hulk vol. 2 #4 Hulk vol. 2 #4 Hulk vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.