Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #11

New Warriors vol. 4 #11

New Warriors vol. 4 #11

"Thrashed" part 3

Postacie
Zapowiedź

Czy zaufalibyście osobie, która sprowadza na Was zagrożenie? Komuś, kto sprowadza Was na drogę maniaka w imię wyższego dobra? New Warriors zaczynają być bardzo podejrzliwi co do swojego przywódcy, który wystawia ich do walki z przeciwnikiem grubo spoza ich ligi. Wojownicy zaczynają się zastanawiać, ile tak naprawdę warte jest ich życie.

Cytat

Jono: "All’s fair in love and snow fights, luv."

Streszczenie

Sally Floyd przeprowadza wywiad z Justicem, Ultra-Girl, Ragem, Debrii oraz Slapstickiem. Zastanawia ją, czemu „stara gwardia” New Warriors nie zajęła się do tej pory obecnym wcieleniem tej grupy. Czyżby czuli sentyment do tej nazwy? A może w pewnym stopniu ich popierają, albo uznali, że Inicjatywa jednak nie jest tak różowa, jak się wszystkim zdawało? Vance’a wkurzają takie sugestie, za to Debrii stwierdza, że nie przejmuje się nowymi New Warriors - gdyby byli coś warci, to zarejestrowaliby się, a tak są tchórzami, których wszyscy mają gdzieś. Sally zbija jej argumenty, podając przykłady rosnącej popularności grupy. Porównuje też prowadzonych przez Ultra-Girl Junior Guardsmen do Hitler Jugend. Rage ma dosyć i wychodzi. Justice idzie za nim i pyta, o co mu chodzi. Ten wścieka się, że dołączyli do Inicjatywy, bo uważali, że tylko tak mogą postępować właściwie, a tym czasem to nielegalni New Warriors robią dobrą robotę, a oni wychodzą na hipokrytów, olewając ideały i przymykając oczy na różne świństwa. Justice pyta, czy dalej myśli, że powinni do nich dołączyć, ale Rage ma inny pomysł - powinni zacząć działać na własną rękę.

Sofia nie rozumie, co mogłaby wiedzieć o New Warriors. Kat stwierdza, że to ona ocaliła ich grupę z Inicjatywy oraz zabłąkanego dzieciaka w czasie incydentu z Zodiac. Mało tego, skopała tyłek Scorpio, a tylko ktoś wyjątkowy mógłby to zrobić. Szkoda, że New Warriors nie są tacy, jak ona. Sofia nie rozumie, więc Kat wyjaśnia - postąpiła jak odważny, odpowiedzialny mieszkaniec miasta albo bohater z Inicjatywy. Tymczasem New Warriors to tchórze, którzy nie potrafią grać w grę, nie łamiąc reguł.

New Warriors właśnie pracują nad swoim sprzętem. Przynajmniej do chwili, gdy Angel nie wytwarza śniegu ze swojej lodowej rękawicy i nie rozpętuje bitwy na śnieżki. Zabawa kończy się jednak równie szybko, jak się zaczęła, gdy Jubilee przychodzi przeprosić za swoje wcześniejsze zachowanie. Vincent nie ma ochoty dawać jej drugiej szansy, czym wywołuje konflikt, więc dziewczyna mówi tylko, że cokolwiek zamierzają, jest z nimi i wychodzi. Miranda idzie za nią i stwierdza, że Vin potrafi być czasem prawdziwym kretynem. Jubes mamrocze, że chciała tylko chronić swoich kumpli. Miranda wie o tym, ale zwraca jej uwagę na to, jaki wpływ ma na resztę - nie tylko jest dowódcą polowym, ale też była w X-Men dłużej, niż jakiekolwiek z nich i ma największe doświadczenie. Jeżeli ma jakieś problemy, źle wpływa to na resztę. Może nie zgadzać się z Tharshem ile chce, ale powinna zauważyć, że przy całym dobrze, jakie zrobił, jego błędy wydają się niewielkie. Jubilee stwierdza jeszcze raz, że jest z nimi.

Północna cześć stanu New York, później. New Warriors w swoim samolocie docierają nad teren kryjówki Machinesmitha. Wedle ich danych, pracuje on nad niebezpiecznym technowirusem. Thrash decyduje się włamać do jego kryjówki przez system kanalizacyjny. gdy docierają do środka, Machinesmith wydaje się zaskoczony. Skybolt atakuje go, ale zostaje powalony promieniem laserowym z oczu. Przestępca zmienia się w cyborga i zaczyna strzelać do grupy z działa umieszczonego w ręce. W czasie, gdy bohaterowie walczą z nim, Thrasher odłącza się od grupy, skanuje całą kryjówkę, po czym przefazowuje się do pomieszczenia z głównym komputerem, z którego pobiera wszystkie dane. Tymczasem Tempest zamraża Machinesmitha, a Wondra rozbija go na kawałki. Ten jednak odtwarza się, jeszcze większy i silniejszy.

Sofia stwierdza, że jeżeli ktoś ratuje ludzkie życie, to na pewno nie jest tchórzem. Kat pyta, czy w takim razie popiera New Warriors, a gdy słyszy, że popiera wszystkich, którzy walczą, by pomóc innym, przypomina, że po to jest Inicjatywa. Sofia odpowiada, że choć ten program robi dobre rzeczy, za bardzo ułatwia złym gościom przejęcie kontroli nad interesem i przerobienie superbohaterów w paramilitarną policję. A ponieważ ta rozmowa zaczęła jej przypominać coś innego niż wywiad, ma zamiar ją zakończyć i wrócić do pracy. Kat tłumaczy się, że chce tylko uświadomić opinii publicznej, jak niebezpieczni są naprawdę New Warriors [dziewczyna zachowuje się trochę jak J.Jonah Jameson, jeżeli chcecie znać moje zdanie - Demo]. Sofia nie ma jednak zamiaru jej w tym pomagać.

Machinesmith staje się jeszcze groźniejszy, gdy kopiuje dla siebie kombinezon Phasera i używa go do powalenia reszty. Ripcord zostaje ogłuszona, więc Trasher, który pojawia się znikąd, łapie ją i zarządza odwrót. Wondra chce jednak ratować powalonych towarzyszy, ale jest na to za późno - Machinesmith zawala strop i odgradza Decibela, Tempest, Phasera i Skybolta od reszty. Blackwing chce ratować żonę, jednak Thrash powala go wyładowaniem energetycznym i zarządza odwrót, obiecując, że wrócą po pozostałych. Ci nie mogą w to uwierzyć. Machinesmith każe im się nie martwić - zajmie się nimi należycie.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #11 New Warriors vol. 4 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.