Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #19

Amazing Spider-Girl #19

Amazing Spider-Girl #19

"There Can Only Be One!"

Postacie
Zapowiedź

Bitwa, której nigdy nie spodziewalibyście się ujrzeć - Spider-Girl kontra Araña!

Cytat

Araña: “You have the nerve to call me 'old school'?”
Spider-Girl: “Would you prefer 'grandma'?”

Streszczenie

Czytając gazetę i równocześnie robiąc naleśniki, Peter Parker nie zauważa, że podpalił rękawicę kuchenną. Znowu. Na szczęście May w porę zwraca na to uwagę i rozwiązuje problem. Stwierdza, że jej tata ma nieco za dużo na głowie i dowiaduje się, co go tak zainteresowało - artykuł o aferze z udziałem bossów mafii. May przyznaje, że to przez tę aferę nie zdążyła na czas do szpitala, ale ojciec nie ma zamiaru robić jej wyrzutów -to typowe, gdy jest się superbohaterem. Martwi go jednak, że May miesza się do aż tak niebezpiecznych spraw, zwłaszcza że w czasie tej zginął człowiek. Jak odkrywa, dziewczyna obwinia się o to, więc tłumaczy jej, że czasem nic nie da się zrobić. W myślach May podejrzewa jednak, że on zdołałby ocalić Charliego.

 

Araña wysłuchuje raportu na temat ostatnich wydarzeń. Niestety, afera z Crimelordem nie zwabiła Black Tarantuli, a wszyscy szefowie podziemia już wykupili się z więzienia. Jedynie Deathspot posiedzi dłużej, za to Hobgoblin zniknął, a Mindworm został znaleziony martwy. Michael stwierdza, że plan dziewczyny zawiódł, bo wybrała złe przynęty - Hobgoblin był zbyt nieprzewidywalny, a Spider-Girl zbyt niedoświadczona, aby pomóc w ich walce z Fabianem LaMuerto. Araña wciąż uważa, że mogą wykorzystać Spider-Girl. Potrzeba jej tylko dobrego nauczyciela.

 

W szkole May zawala kartkówkę. Na przerwie zajmuje się rozmową z przyjaciółkami - Davida uważa, że nie powinna tracić czasu na powrót do Gene'a, skoro jest tylu lepszych facetów. May stwierdza, że nie da sobie podsunąć jednego z jej byłych - przykładowo Wesa. Gdy nie odnoszą skutku zapewnienia Davidy, że spotykała się z nim, żeby May go zauważyła, dziewczyna prosi o pomoc Courtney. Ta jednak jest myślami gdzie indziej - martwi się o Moose’a. Za każdym razem, gdy stan jego ojca ulega pogorszeniu, chłopak coraz bardziej się wścieka i obwinia o wszystko Spider-Girl. Nagle May wyczuwa zagrożenie. Odwraca się, szukając swojego prześladowcy i widzi Simone DeSantos. Jej rywalka jest zazdrosna o kurtkę Gene'a, którą May teraz nosi. Odgraża się, ze Thompson jeszcze do niej wróci, później odchodzi. May zaczepia za to Sara Hingle - jest szczęśliwa, bo jednak zostanie w szkole i wróci na lekcje, jak tylko dyrekcja będzie miała pewność, że nie stanowi zagrożenia [patrz Amazing Spider-Girl #8 - Demo]. Chce gdzieś wyskoczyć z May, ale akurat zjawia się Gene, któremu ta obiecała, że będzie na jego treningu. Sara nie wydaje się być z tego faktu zadowoloną.

 

Araña każe swoim ludziom obserwować okolice, gdzie najczęściej widywano Spider-Girl. Gdy przygotowuje się do walki, Michael zauważa, że bohaterka nigdy im nie pomoże, jeżeli dowie się, co planują. Araña odpowiada, że to nastolatka, więc mogą nią manipulować. Michael przypomina, że tak samo Spider Society postąpiło z nią - dawno temu [widać większa część mini-serii "Araña, Heart of the Spider" miała miejsce i w tym świecie - Demo].

 

May wykorzystuje trening swojego chłopaka, aby odrobić lekcje, jednak inne dziewczyny zwracają jej uwagę, że powinna skupić się na kibicowaniu. Próbuje więc jakiś czas tylko oglądać trening, ale szybko daje sobie spokój i wymyka się. Po drodze zaczepia ją jedna z cheerleaderek i sugeruje, że skoro May i tak tu przychodzi, to może mogłaby dołączyć do ich zespołu. Przebierając się na dachu w kostium , May dochodzi do wniosku, że to głupi pomysł.

 

Gdy Spider-Girl mknie na sieci, zauważa obserwującego ją przez lornetkę faceta, ale bierze go za miłośnika ptaków. Dopiero gdy zauważa drugiego obserwatora, zaczyna podejrzewać, że coś jest nie tak. Szpieg po chwili traci ją z oczu, a gdy zawiadamia o tym swoja szefową, Spider-Girl pojawia się tuż przed nim i żąda wyjaśnień. Nagle atakuje ją Araña. Bohaterka robi unik i próbuje przeskoczyć na inny budynek, ale kopniak przeciwniczki strąca ja w dół. Spider-Girl przyczepia się do ściany budynku i przypomina sobie, co ojciec mówił jej kiedyś o przeciwniczce. Pyta jej, o co chodzi, ale Araña tylko głośno zastanawia się, czy Spider-Girl rzeczywiście jest taka dobra, czy też żeruje na reputacji ojczulka. May wycofuje się, stwierdzając, że nie ma czasu na głupie zabawy w to, kto jest silniejszy - ale napastniczka przecina jej pajęczynę jedną ze swoich broni. Wykonując efektowne akrobacje, aby gładko wylądować na ziemi, Spider-Girl dalej upiera się, że nie da się wciągnąć w tę walkę. Umyka do stacji metra i przysiaduje na dachu odjeżdżającego pociągu. Zamyśla się i dopiero w ostatniej chwili pajęczy zmysł ostrzega ją przed atakiem. Araña zdołała dostać się do pociągu i teraz kontynuuje walkę, oskarżając przeciwniczkę o tchórzostwo. W końcu Spider-Girl przechodzi do kontrataku, przy okazji złoszcząc się, że bohaterowie ze „starej szkoły” wszystko chcą rozwiązywać bijatyką i zapominają kompletnie o ochronie ludzi. Niedawno na jej oczach zginął człowiek. Nieważne, że był przestępcą - życie to życie. Araña uznaje jej poglądy za naiwne - przecież nie decydują, kto ma żyć, a kto zginąć, tylko każą tych, których chciwość krzywdzi innych. Gdy metro wyjeżdża z tunelu, Araña przeskakuje na najbliższy budynek i stwierdza, że Spider-Girl jest kompletną amatorką, a jej stary najwidoczniej jest beznadziejnym nauczycielem. Nie zamierza tracić czasu na korygowanie jego błędów. Mocno wkurzona Spider-Girl przeskakuje za nią na sąsiedni budynek i siecią przyciąga do siebie, wołając, że nikt nie będzie obrażał jej ojca. Araña uwalnia się, wyślizgując z płaszcza i z gracją zaczyna unikać pocisków sieci uderzeniowej, którymi bombarduje ją Spider-Girl. Nie docenia jej jednak i kończy przyklejona siecią do ściany. Bohaterka staje przed nią i stwierdza, że owszem, ma pewne braki, ale przynajmniej traktuje swoją robotę poważnie. Gdy odwraca się i odchodzi, Araña wytyka jej podstawowy błąd - nigdy nie wolno odwracać się do przeciwnika plecami. Tworzy swój egzoszkielet i za jego pomocą uwalnia się, po czym zaczyna szarżować na Spider-Girl. Ta tylko klęka i dotyka ręką podłoża. Nagle Araña tracić równowagę, a May szybko wyjaśnia, ze potrafi magnetyzować powierzchnię - po czym mocnym ciosem posyła przeciwniczkę na ścianę. Potem oplata ją szczelnie kokonem i odchodzi. Chwilę później Michael stwierdza, że nie poszło najlepiej, ale Araña jest przeciwnego zdania. Mają szansę przeciągnąć Spider-Girl na swoją stronę. A póki sieć się nie rozpuści, każe Michaelowi podrapać ją w nos.

 

May wraca do szkoły i dzwoni do ojca. Doszła do wniosku, że potrzebuje poprawić swoje umiejętności i chce, żeby znowu ją trenował. Umawiają się na pierwszy trening jutrzejszego ranka. May rozłącza się akurat wtedy, gdy Gene pyta się jej, gdzie była. May kłamie, że poszła do biblioteki dokończyć swoją pracę domową, żeby potem móc spędzić z nim więcej czasu. Gene wydaje się przekonany, a May w myślach obiecuje sobie, że zawsze będzie znajdować czas dla swojego chłopaka.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #19 Amazing Spider-Girl #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.