Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #18

The Punisher: War Journal vol. 2 #18

The Punisher: War Journal vol. 2 #18

"Jigsaw" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Jedno słowo: Jigsaw. W tym preludium kolejnej historii z Dziennika Wojennego spędzimy trochę czasu z mężczyzną, mitem i potworem, który zasłużył sobie na miano największego przeciwnika Punishera. Co jest takiego we Franku Castle, co sprawia, że ten normalny, lekko złowieszczy gangster staje się kompletnie szalony, gdy Punisher jest w pobliżu? W jakie miejsca Frank może ugodzić Jigsawa, aby ten zsunął się na skraj obłędu? Jigsaw zaczyna tu, kończy we krwi, a po drodze jest wiele przemocy.

Streszczenie

Lombard. Billy Russo więzi właściciela sklepu. Przywiązał go do krzesła, a w usta włożył mu dławik. Zna historię mężczyzny – pewnego dnia ten porządny, płacący podatki obywatel postanowił, że chce zarabiać więcej pieniędzy i mieć lepsze auto. Joey stwierdził, że zacznie robić interesy z takimi ludźmi jak Russo.

Billy zdejmuje marynarkę, odsłania ukryty - przymocowany do nadgarstka - nóż i mówi Grady’emu że zaraz wyjmie mu dławik. Ale jeśli ten zacznie krzyczeć, to wydłubie mu oczy. Po chwili dławik znika z ust mężczyzny, a ten skołowany próbuje się dowiedzieć, kim jest jego oprawca. Wściekły Russo wydłubuje mu oko. Wścieka się na więźnia, że ten go do tego zmusił. Wkłada mu dławik z powrotem i obiecuje, że zaraz wyjaśni mu całą sytuację.

Dwudziesty trzeci posterunek. Opłacając kolegę pilnującego magazyn, dwójka policjantów wynosi z niego różnego rodzaju broń. Wkładają ją do bagażnika auta i jadą na umówione spotkanie na placu koło budowy. Chwilę czekają. Jeden z nich - Mikey - denerwuje się, wiec drugi - Francis - postanawia zadzwonić do mężczyzny, z którym mieli się spotkać.

Lombard. Dzwoni telefon. Billy mówi do Joeyego, aby odebrał i powiedział swoim braciom, że już do nich jedzie. Russo obiecuje mu, że jeśli dobrze to rozegra, przeżyje. Joey szybko uspokaja Francisa, mówi, że zepsuł się mu samochód i już jedzie. Będzie nie w swoim wozie, a w furgonetce. Rozmowa kończy się. Russo uderza mężczyznę w twarz i mówi mu, że nie uda mu się przeżyć nocy.

Policjanci widzą nadjeżdżającą furgonetkę. Jednak coś im nie pasuje - wysiadają z radiowozu i wyciągają z kabur rewolwery. Wiedzą, że to zasadzka. Tył furgonetki otwiera się i wybiegają z niego Ian i pani doktor, oboje w stroju wzorowanym na wdzianku Punishera.

Russo dalej prowadzi monolog z zakneblowanym Joey'im. Wie, że ten otworzył swój lombard ponad piętnaście lat temu. Wie także, że pięciokrotnie bez powodzenia próbował się dostać do akademii policyjnej. Został odrzucany ze względu na swoją moralną niejednoznaczność. W przypływie zemsty wymyślił plan, jak odegrać się za to na policji. Dzięki swoim braciom zaczął handlować bronią, którą Francis i Mikey kradli z policyjnych magazynów.

W tym czasie jego bracia ostrzeliwują furgonetkę. Ian odpowiada ogniem. Po chwili dołącza do niego pani doktor.

Billy wspomina swojemu więźniowi o Punisherze – mężczyźnie, który sprawił, że jego twarz wygląda jak układanka i który wyzwala się w nim to, co najgorsze. Jigsaw zdejmuje garnitur i zakłada swój kostium, który wygląda jak kostium Punishera, ma tylko zamienione kolory – jest biały, a czaszka na piersi jest czarna. Jigsaw irytuje się na samo wspomnienie o Franku, po chwili jednak uspokaja się i Billy przeprasza swojego więźnia za to, że się uniósł. Po chwili Russo kontynuuje swoją opowieść o Franku. Wyjaśnia Grady’emu, że kiedyś były sobie dwie rodziny – Costa i Castle. Ta druga znalazła się w nieodpowiednim miejscu i czasie, więc zginęła. Przeżył tylko Frank, który po tym wydarzeniu stał się Punisherem. To właśnie on sprawił, że twarz Billy’ego przypomina puzzle. Russo pyta swojego więźnia, czy wie, skąd Costa mieli broń. Joey szerzej otwiera przerażone oko i zaczyna rzucać się na krześle, do którego jest przywiązany. Russo przykłada mu strzelbę do głowy i mówi, że częściowo przez niego zginęła rodzina Castle, a Punisher zrobił z niego Jigsawa. Przez niego i jego braci, którzy w tej chwili giną od pocisków wystrzelonych przez Iana.

Pani doktor chwali chłopaka. Każe mu także wykonać telefon. Ian dzwoni na policję, informując dyspozytorkę, że właśnie zabił dwójkę skorumpowanych policjantów. Mówi jej także, że w Queens jest jeszcze lombard powiązany z tą sprawą. Chłopak przedstawia się jako Punisher.

Lombard. Jigsaw strzela Grady’emu w twarz. Z uśmiechem rzuca Frankowi wyzwanie - teraz jego kolej.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #18 The Punisher: War Journal vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.