Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #19

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #19

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #19

"of Mice and Men"

Postacie
Cytat

Punisher podchodząc do Josefa ze scyzorykiem: "Oh dear."

Streszczenie

Poważnie ranny i krwawiący Frank Castle idzie lasem rozmyślając o ostatnich minutach. Soap w ostatniej chwili powiadomił go o sprzedaży ogromnej ilości kokainy pomiędzy wschodnim wybrzeżem, a mafią z Montrealu. Frank dociera na miejsce przygotowany zniszczyć cały towar i wszystko poszło by zgodnie z planem, gdyby nie pojawienie się Ruskich. Walki z Ivanem i jego ludźmi prawie kosztowała go własne życie.

Joana wychodzi ze swojego domku na odludziu, dokarmić kaczki. Nagle do jej sadzawki spada ze skarpy nieprzytomny Punisher.

Frank lężąc w łóżku z zabandażowaną nogą i klatką piersiową, zaszywa ranę na ręce. Joana mówi mu że spał cały dzień i całą noc, prawdopodobnie skręcił sobie kostkę wpadając do jej sadzawki. Dziewczyna wyprała też jego ciuchy i wyczyściła granat ręczny. Joana opowiada o swoich dwóch dawnych sąsiadach, z jednym z nich wciąż utrzymuje kontakt. Przedstawi Punisherowi swojego psa, Frankiego. Castle przedstawia sprawę jasno. Nie jest w stanie ani iść ani prowadzić auta, więc nie może się stąd ruszyć, a ludzie którzy go postrzelili prawdopodobnie będą go tu szukać. Prosi Joane aby zadzwoniła po policję. Dziewczyna protestuje, mówi że nie może tego zrobić po tym jak Frank tak bardzo odmienił jej życie, dając pieniądze na spełnienie jej marzeń. W takim wypadku Castle prosi ją aby udała się pięć mil na północ, znajdzie tam masę spalonych aut i trupów. Chce aby przyniosła mu z tego miejsca największy karabin jaki znajdzie. Kiedy dziewczyna wróci będą musieli też pozmieniać kilka rzeczy do okoła domu.

W miejscu gdzie miało dojść do ubicia targu, Josef i banda jego oprychów przeszukują zgliszcza. Oprócz trupów znajdują spaloną kokainę i pieniądze. Josef trzymając swojego rotweilera Stalina, karze swoim ludziom rozdzielić się i zacząć poszukiwania.

Joana przynosi Frankowi spory karabin mazynowy z pasem naboi. Castle mówi dziewczynie że ma niepsrawną jedną rekę, dlatego bedzie musiała stać obok niego i pilnować aby pas z amunicją się nei zaciął. Poza tym muszą wyjąć okno. Frank trzyma w ręku mały scyzoryk [wiecie, taki czerwony McGuyverowski - Foxdie], pytają się czy to napewno jedyny nóż w domu. Joana mówi że nie ma innego gdyż nie lubi ostrych rzeczy, ma jeszcze łyzeczki i małe widelce których używa w ogródku. Frank postanawia na nie zerknąć. Do drzwi puka już jeden z ludzi Josefa. Kobieta wpuszcza go, a ten wchodzi do pokoju gdzie leży Frank. Widok Punishera lekko go oszałamia. Frank prosi Joane, aby pchnęła łysego z całej siły w jego stronę. Dziewczyna wykonuje polecenie, dzięki czemu Punisher chwyta bandziora i zaczyna go dusić, Joana w tym czasie zabiera jego broń.

Joana poprawia dywan koło łóżka zgodnie z poleceniem Franka. Nataje noc i Castle proponuje dziewczynie, aby się zdrzemneła. Zamiast tego ona mówi mu, że dopóki go nie poznała nie wiedziała nic o Punisherze, ale ostatnio sporo czytała i jest jej przykro z powodu jego rodziny.

Grupa bandziorów obserwuje dom Joany ze wzgórza. Mówią że w tym kierunku udał się Yuri i do tej pory nie wrócił. Josef karze swoim ludziom ostrożnie otoczyć cały dom. Jeden z nich staje nogą na wystające z ziemi widelec i krzyczy z bólu. Wtedy z okna domu pada grad kul, wystrzeliwanych przez Punishera. Większość ekipy pada trupem. Dwóch mężczyzn probuje dostać się do środka tylnymi drzwiami, które zabezpieczone zostały granatem. Wybuch załatwia sprawę intruzów. Josef karze swoim ludziom przeć na przód i strzelać, a sam idze w inną stronę. Frank mówi Joanie aby poszła się ukryć. Kobiete w drodze do kryjówki zatrzymuje Josef ze swoim psem. Grubas wydaje Stalinowi polecenie zabicia, a sam rusza do pokoju gdzie leży Frank. Gdy wchodzi do pokoju z maczetą w ręce, Punisherowi właśnie skończyły się kule. Stalin i Frankie rzucają się na siebie. W efekcie kundel odgryza język rotweilera. Josef idzie w stronę wranka, gdy zapada się w podłogę wraz z dywanem. Do obezwładnionego Josefa podchodzi Punishera ze scyzorykiem w ręku.

Joan dziękuje Frankowi za naprwienie wszystkich zniszczeń. Po krótkiej rozmowie Punisher odchodzi.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.