Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #10

Order vol. 2 #10

Order vol. 2 #10

"10: Pepper - or - Into The Black"

Postacie
Zapowiedź

Porozbijani i pozbawieni mocy ludzie, którzy wcześniej składali się na The Order, stają twarzą w twarz ze złoczyńcą, który przez poprzednie 10 numerów bawił się z nimi w kotka i myszkę. Nikt nie wie, czy to przeżyją. Zwłaszcza, że to ostatni numer ich przygód.

Cytat

Ezekiel Stane: "I'm going to destroy everything you own."
Iron Man: "What di you just--"
Ezekiel Stane: "I said, I sure hope they didn't destroy my home."

Streszczenie

Pepper Potts zdaje sprawozdanie z ostatniej misji The Order. Zwabieni w pułapkę superbohaterowie stracili swoje moce na skutek impulsu energetycznego wytworzonego przez Ezekiela Stane'a. Mimo wysiłków Anthema, Heavy zmarł, ponieważ nanoboty, które utrzymywały go przy życiu, zostały zniszczone. Resztę grupy uratowała decyzja Pepper i Kate Kildare, które wezwały na ratunek S.H.I.E.L.D.. Niewiele później pozbawieni mocy członkowie The Order wymknęli się ze statku S.H.I.E.L.D., kradnąc jeden z latających wahadłowców agencji. Przesłuchujący Pepper Tony Stark jest niezadowolony z tego nieodpowiedzialnego zachowania, ale wściekła Hera przypomina mu, że członkowie The Order dopiero co stracili jednego przyjaciela i nie zamierzali bezczynnie czekać na śmierć kolejnego.

Przeszłość, The Order wymyka się z krążownika S.H.I.E.L.D.. Pozbawieni mocy członkowie grupy z przerażeniem obserwują sytuację w Los Angeles. Ezekiel Stane wykorzystał mutacyjne zdolności Mulholland Black i wywołał falę zamieszek w mieście. Mieszkańcy Los Angeles zwrócili się przeciwko sobie i na ulicach panuje chaos. Holly próbuje powstrzymać działania Stane'a, ale straciła kontrolę nad swymi psychicznymi zdolnościami.

Anthem pyta członków zespołu, czy są gotowi podjąć misję ratunkową. Mimo braku zdolności, nikt się nie waha - wszyscy chcą ratować Holly. Henry kieruje wahadłowiec w samo epicentrum chaosu, bo podejrzewa, że właśnie tam znajdą swoją przyjaciółkę. Tymczasem Ezekiel Stane pozostawia Holly na szczycie Watts Tower, czyli w biednej dzielnicy, w której wybuchły wielkie zamieszki w 1995 roku. Złoczyńca wie, że wkrótce organizm dziewczyny nie wytrzyma działania jej mocy i nie ma zamiaru zostawać z nią do końca.

Po drodze do dzielnicy Watts, The Order próbuje zapanować nad tłumem, który atakuje bezbronną kobietę z dzieckiem. Agresja tłumu, wywołana przez psychiczny przekaz Holly, jest jednak zbyt potężna. Gdy docierają wreszcie do dziewczyny, Anthem z trudem nawiązuje z nią kontakt. Przerażona Holly jest załamana ogromem zniszczeń, które spowodowała. Henry próbuje ją uspokoić i skierować jej myśli na dobre wspomnienia. Dzięki temu chce opanować jej emocje i ograniczyć jej wpływ na mieszkańców Los Angeles. Zapewnia Holly, że cały zespół bardzo się o nią martwił i wszyscy się o nią troszczą. Przytula zapłakaną dziewczynę, jednocześnie zasłaniając ją przed resztą grupy. Szepcząc słowa przeprosin, ze łzami w oczach skraca jej męki...

Poranek następnego dnia. Agenci S.H.I.E.L.D. z pomocą Iron Mana wprowadzają porządek na ulicach Los Angeles. W tłumie gapiów znajduje się Ezekiel Stane, który prosi Tony'ego Starka o autograf. Po odmowie, Stane szepcze, że zniszczy wszystko, co posiada Stark. Tony nie zdaje sobie sprawy, z kim rozmawiał i odlatuje nieświadomy zagrożenia.

Po pogrzebie zmarłych członków grupy, Iron Man proponuje ocalałym powrót do działalności superbohaterskiej. Pepper i Anthem nie wahają się - chcą dalej bronić Kaliforni i dopaść Ezekiela Stane'a.

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #10 Order vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.