Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #53

Ultimate Fantastic Four #53

Ultimate Fantastic Four #53

"Four Cubed" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Reed Richards zaginął w akcji, Sue i Johnny Storm przeszli na stronę zła, więc tylko Ben Grimm może odebrać szalonemu Thanosowi Kosmiczny Sześcian.

Cytat

Thanos: "Accuser, execute sentence on these two."
Ronan: "Father, you relieved me of that post."
Thanos: "Fulfill it once more. For old times' sake."

Streszczenie

Nowy Jork, forteca Thanosa. Nowy władca Ziemi jest trochę rozczarowany, ponieważ to, co osiągnął, nie spełniło oczekiwań, jakie wiązał z wprowadzeniem porządku i perfekcji. Jednocześnie jest zirytowany, ponieważ czuje, że nie może dobrać się do pełni mocy Kosmicznego Sześcianu. Sue Storm sugeruje, że być może zbyt dawno nie znajdował się w objęciach Śmierci. Thanos wie jednak, że ona wciąż go kocha i ma w opiece jego oddziały.

 

Halcyon. Ronan prowadzi kontrolowanych przez ojca ziemskich bohaterów i acherońskie oddziały na podbój odwiecznych wrogów. Halcyoni bronią się dzielnie, ale ulegają przeważającej sile wroga. Zwycięstwo armii Thanosa jest przypieczętowane, kiedy Raveni palą Drzewo Życia Halcyonu. Ronan nakazuje dobicie rannych i zaprzestanie walk.

 

Acheron. Atrea mówi Benowi, że spopielona sylwetka nie jest Reedem, ponieważ jej skład jest niewłaściwy, i uważa, że została stworzona przez Richardsa. Jednocześnie wyczuwa coś żywego pogrzebanego w atrapie i za pomocą swojego urządzenia uwalnia, jak się okazuje, Reeda, który obecnie jest istotą zbudowaną ze światła. Widząc Bena, cieszy się, że jego przyjaciel nie zginął, kiedy zniknął podczas walki z Acherończykami. Grimm pyta się, co się stało. Richards opowiada, że kiedy zorientował się, że nie może pokonać Thanosa, użył cząstki mocy Sześcianu, stworzył fałszywe ciało i przemienił się w obecną postać. Udało mu się przekonać przeciwnika, że zginął, ale nie miał siły, aby się uwolnić. Pyta się Atrei, czy może zabrać jego i Bena na Ziemię, aby powstrzymać Thanosa. Kobieta zgadza się i po chwili rydwan z trójką pasażerów pojawia się nad Nowym Jorkiem. Widok przeraża Richardsa, który nie spodziewał się czegoś takiego i mówi, że muszą to wszystko naprawić. Atrea ląduje rydwanem na jednym z tarasów w fortecy Thanosa. Reed mówi, że kiedy odnajdą tyrana, Ben będzie musiał zająć go na tak długo, jak będzie w stanie. Atrea mówi Grimmowi, że atak na jej ojca to szaleństwo i przypomina, że człowiek nie musi stawać do walki, ale Ben odpowiada, że jego przyjaciele potrzebują pomocy. Patrząc na odchodzących bohaterów, Atrea kpi sobie z ich gotowości na poświęcenie, ale po chwili rusza za nimi.

 

W swej sali tronowej Thanos przyjmuj Ronana. Oskarżyciel mówi, że Halyconi zostali pokonani, a ich Drzewo Życia płonie. Władca kładzie dłoń na głowie syna i mówi mu, że od teraz będzie dowódcą armii Acheronu. Atrea, która właśnie pojawiła się w drzwiach, śmieje się, że Ronan musiał zniszczyć stado małych piesków, żeby zasłużyć na taką czułość. Thanos jest zaskoczony obecnością córki, ponieważ pilnuje portali, a żaden z nich nie został użyty. Kobieta przypomina, że ma swój do dyspozycji i przywołuje rydwan. Władca szybko niszczy go i mówi, że Atrea niczego się nauczyła od ich ostatniego spotkania. Ona odpowiada, że to miało jedynie odwrócić uwagę ojca. Tymczasem Ben zachodzi Thanosa od tyłu i uderza go, ale na jego przeciwniku robi to wrażenia. Władca powala Grimma na podłogę i każe Ronanowi wykonać na dwójce przybyszów egzekucję. Mówi Atrei, że jest mu przykro z tego, co się za chwilę stanie, i strzela, ale wiązka energii z jego broni zatrzymuje się na polu siłowym wytworzonym przez Sue. Rodzeństwo Stormów zostało wyrwane spod kontroli Thanosa i atakuje go, ale ten szybko sobie z nimi radzi i orientuje się, że ktoś musiał im pomóc. Wykorzystuje moc Sześcianu, aby schwytać niematerialną formę Reeda i widząc, że ten próbuje dotknąć broni, mówi, że jego więź z urządzeniem jest znacznie silniejsza od tej człowieka. Thanos mówi mu, że stworzy wszechświat, w którym ludzie będą żyli długo i starzeli się, ale nigdy nie będą umierali, lecz zostaną uwięzieni w swoich zniszczonych wiekiem ciałach. Śmierć będzie nagrodą, którą tylko on będzie mógł otrzymać. Dodaje, że wszystko osiągnie to dzięki Richardsowi. Reed mówi mu, że najpierw musi Thanosowi na to pozwolić. Ten odpowiada, że za tą zniewagę zostanie ukarany, ale nagle wyczuwa, że Sześcian został w jakiś sposób zmieniony przez człowieka. Czuje, że teraz panuje nad całą mocą urządzenia. Po chwili czuje, że dzieje się coś, czego się nie spodziewał i ku swojemu zdumieniu jego ciało rozsypuje się. Ronan patrzy na resztki swojego ojca i mówi, że on wróci do życia, tak jak zawsze. Reed, używając Sześcianu, aby wrócić do cielesnej postaci, odpowiada, że tym razem to koniec Thanosa. Wyjaśnia, że wbudował w urządzenie zabezpieczenie, dzięki któremu Sześcian reagował jedynie na świadome, silne myśli, nie przelotne pragnienia. Podczas walki Thanosa z resztą Fantastycznej Czwórki Richards usunął to ograniczenie, a kiedy tyran użył Sześcianu chwilę później, urządzenie spełniło jego pragnienie zjednoczenia się ze śmiercią, tym razem na zawsze. Upewniając się, że wszyscy są cali i zdrowi, Reed przywraca Ziemię i jej bohaterów do normalnego stanu, naprawia zniszczenia na Halcyonie, a następnie otwiera dziurę w czasoprzestrzeni i wrzuca tam Kosmiczny Sześcian. Mówi, że wszyscy słyszeli, jak przed laty urządzenie spadło z nieba na Acheron, gdzie znalazł je Thanos – teraz właśnie historia zatoczyła krąg.

 

Acheron, trzydzieści tysięcy lat temu. Na planetą otwiera się portal, przez który spada Kosmiczny Sześcian. Po chwili z ziemi podnosi go Thanos i wyczuwając jego wielką moc, zaczyna snuć plany.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #53 Ultimate Fantastic Four #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.