Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine vol. 2 » ClanDestine vol. 2 #3

ClanDestine vol. 2 #3

Postacie
Zapowiedź

Czytał ktoś Cross-Time Caper w Excaliburze na początku lat 90-tych? Oto jedna z wcześniej nieopowiedzianych przygód Nightcrawlera i spółki, w której podróżujący między wymiarami bohaterowie wpadają do świata, w którym zadomowił się Newton Destine, w ślad za nimi naturalnie przybywają kłopoty.

Cytat

Dominic: "This is a railway train... Traveling in outer space... A train with goblins, ghosts and baby dragons... I gotta wake up..."

Streszczenie

Międzywymiarowy pociąg, którym podróżuje Excalibur. Dominic jest bardzo zdziwiony zarówno miejscem, w jakim się znajduje, jak i niezwykłym towarzystwem. Ci zaś biorą przybysza za wroga, więc Phoenix zaczyna badać umysł Dominica. Powoduje to u niego duży ból głowy, natomiast sama Rachel odczuwa go jeszcze mocniej. Kapitan Britain sądząc, że nieznajomy użył do ataku dźwięków, chwyta go za gardło, ale Dominic obraca jego siłę przeciw niemu i rzuca go w Nightcrawlera. Kurt teleportuje się i próbuje zaatakować Destine, ale ten wyczuwa zapach towarzyszący używaniu mocy przez Niemca i ucieka, ale wpada wprost na Shadowcat. Kitty fazuje przez dłoń Dominica i sprawia mu ogromny ból. Meggan powstrzymuje swoich przyjaciół widząc, że szok omal nie zabił przybysza. Phoenix wyjaśnia, że Destine wcale jej nie zaatakował – po prostu zaskoczyła ją czułość jego zmysłów. Alistaire Stuart wychodzi z Widgetem z ukrycia i mówi, że za chwilę wylądują na kolejnej alternatywnej Ziemi i rzeczywiście tak się dzieje. Braddock pyta się Dominica o numer świata, z którego pochodzi, ale ten jest zdziwiony, że takie pojęcie w ogóle istnieje. Członkowie Excaliburu orientują się, że Destine jest zagubiony między wymiarami tak, jak oni.

Ethera. Uwięziony Newton mówi Satyr-Nun, aby go uwolniła, ponieważ nie ma czasu na zabawy. Kobieta przypomina mu, że właśnie teraz mieli się bawić szalonego naukowca i odważną wojowniczkę i ma mu za złe, że jego eksperymenty znów odwróciły jego uwagę od niej. Newton obiecuje Satyr-Nun, że jej to wynagrodzi, ale teraz ma sprawę do załatwienia: istota, która wpadła do portalu, nie była jednym z jego wytworów, lecz jego bratem, a odnaleźć go nie będzie łatwo.

Ziemia, okolice Ravenscroft. Crimson Crusader i Imp badają miejsce, w którym zniknął Adam. Dochodzą do wniosku, że ich nieśmiertelny ojciec nie mógł zginąć, ale jednocześnie pamiętają, że ostatnio Walter i Dominic mieli problemy ze swoimi zdolnościami, więc nie są pewni, czy Adamowi rzeczywiście nic nie jest. Zastanawiają się również, czy to sprawka jakiegoś złoczyńcy, ale uznają, że nie. Pandora chce wracać do domu, ale Rory nie chce pokazywać Walterowi, że ich patrol skończył się niepomyślnie. Zauważa, że są blisko zamku, w którym odbywa się wesele, na które zostały zaproszone Kay i Sam, więc proponuje się udać tam.

Klasztor Siódmego Księżyca w Nepalu. Albert przeprasza jednego z mnichów, że teleportowanie Adama nie odbyło się po cichu. Lobsang jest zaskoczony, że młodo wyglądający mężczyzna jest ojcem jego towarzysza. Adam pyta się syna, czy to on powstrzymał jego dolegliwość, która zaatakowała go podczas patrolu z bliźniętami, ale Albert mówi, że musiała ona sama ustąpić.

W kryjówce Alphy, naukowiec każe swoim podwładnym posprzątać bałagan spowodowany przeciążeniem i zniszczeniem urządzenia, które użył do manipulacji mocami Adama, a następnie przygotować się do ataku na Ravenscroft. Omeganie zauważają, że obsesja Griffina jest coraz większa i obawiają się, że ich istnienie znaczy dla niego coraz mniej.

Zamek Blasco. Sam nie jest pewna, czy dobrze zrobiła, przychodząc tu. Kay odpowiada, że siostra chciała znów poczuć, że żyje, po wielu latach izolacji. Mówi, że nie czytała jej myśli celowo – po prostu próbuje odnaleźć swoich znajomych i tak się po prostu stało. Dodaje, że ma problem ze skanowaniem umysłów gości. Sam proponuje wrócić do domu, jeżeli się źle czuje, ale Cuckoo protestuje stwierdzając, że ma dosyć siedzenia na odludziu. Jej siostra jest zdziwiona, że Kay nie przejmuje się ani dziwnymi problemami ze zdolnościami Destine’ów, ani wizją Adama o niebezpieczeństwie wiszącym nad rodziną. Cuckoo zauważa swoich znajomych i zostawia Sam mówiąc jej, aby zapomniała o przykrych sprawach i dobrze się bawiła.

Inny wymiar. Shadowcat wypytuje Dominica o szczegóły dotyczące jego Ziemi i uznaje, że nie pochodzi on z tej samej, z której wyruszył Excalibur. Kitty stwierdza, że ruiny, w których się znajdują, pochodzą z dziewiętnastego wieku i ma nadzieję, że pozostali znajdą coś, co pochodzi z czasów im bliższych. Tymczasem Phoenix zauważa grupę ludzi uciekających przed wielkimi stworami. Rachel odwraca ich uwagę, a Nightcrawler teleportuje uciekinierów w bezpieczne miejsce. Ci jednak atakują go, krzycząc, że nie będą niewolnikami walczącymi w ich arenie. Shadowcat nie rozumie, o co im chodzi. Kapitan i Phoenix tymczasem nokautują stwory. Kitty stwierdza, że ta Ziemia została zaatakowana przez kosmitów i uważa, że powinni uciekać, zanim ci się pojawią. Jest jednak za późno : nadlatuje obcy pojazd i emituje falę energii, która pozbawia Excalibur i Dominica przytomności.

Ravenscroft. Walter, wciąż w swej drugiej formie, kontynuuje pisanie kolejnej powieści. Na automatycznej sekretarce zostaje nagrana wiadomość od jego znajomej, Gabrielli, która oznajmia, że jest właśnie w Anglii i zatrzymała się tam, gdzie zawsze. Liczy na to, że Destine szybko do niej dołączy. Nagle w domu zostaje wyłączony prąd, co wywołuje wściekłość Waltera, który zaczyna demolować pokój. Uspokaja się widząc swoje odbicie w szybie, ale szybko okazuje się, że się pomylił – przez okno wpada jego sobowtór i pokonuje go kilkoma ciosami.

Nepal. Zdziwiony Adam mówi, że znów zaczyna odczuwać ból. Albert nie potrafi mu pomóc, ponieważ nie czuje się pewny na magicznym polu, a nie może skontaktować się z Kay, co go dziwi. Adam uznaje, że powinien wrócić do Ravenscroft, ponieważ dzieje się tam coś dziwnego, ale Albert uważa, że lepiej będzie, jeżeli powróci do miejsca zwanego Yden.

Crusader i Imp lądują w zamku Blasco. Zastanawiają się, jak odnajdą swoje siostry wśród tylu ludzi, zwłaszcza, że Kay nie odpowiada na wezwania Rory’ego w myślach. Spotykają mężczyznę, któremu mówią, że szukają Cuckoo. Ten mówi, że zna ją i właśnie z nią rozmawiał. Widząc, że bliźnięta mu nie wierzą, dodaje, że towarzyszyła jej kobieta o imieniu Samantha. Rory i Pandora idą za nim i po chwili zauważają, że są otoczeni przez grupę wampirów, a ich przewodnik jest jednym z nich.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine vol. 2 #3 ClanDestine vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.