Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine » ClanDestine #4

ClanDestine #4

ClanDestine #4

"Family Reunion" - part 4: "Wait Till Your Father Gets Home"

Postacie
Cytat

Adam: "Hello... children."
Pandora: "H'lo!"
Rory: "Hi!"
Walter: "H'lo? Hi? Is that it? Are you suddenly shy? Or has your speech on family unity exhausted your capacity for conversation?"
Rory i Pandora: "Father... Dad... Are you human? Are we human? How old are you? Who is our mother? Is she still alive? Is she with you? How many brothers and sisters have we got? Are you going to stay?"

Streszczenie

Griffin Technologies. Sam i Kay lądują obok samochodu Waltera, znajdują w nim nieprzytomnego Dominica i budzą go. Cuckoo wyczuwa, że Walter, Rory i Pandora weszli do kompleksu oraz to, że Crusader został porwany przez jednego ze stworów. Podążając za śladem jego umysłu dowiaduje się, że Rory jest otoczony przez stwory, a ich przywódca próbuje czytać jego myśli. Chłopak próbuje odlecieć, ale jego moc nie działa. Jest przerażony, a Lenz zaskoczony, ponieważ to nie on jest sprawcą bezsilności Rory’ego. Kay za pośrednictwem chłopca atakuje zielonego olbrzyma telepatycznie, ale nie robi to na nim wrażenia. Cuckoo wykorzystuje jednak tę chwilę, aby uśpić Crusadera i odroczyć jego przesłuchanie. Mówi, że muszą go uwolnić, ale najpierw należy pomóc Walterowi i Pandorze.

Wewnątrz laboratorium, Wallop mówi Alphie, że oddadzą mu jego Gryfa, ale musi ich uwolnić. Griffin uważa, że to jest zbyt niebezpieczne dla niego, więc Walter w odpowiedzi zaczyna wytężać mięśnie i próbować się oswobodzić. Alpha stwierdza, że sama Pandora wystarczy mu do odzyskania urządzenia i każe Omeganom go zabić. Ci jednak zaczynają walczyć między sobą i nazywać się nawzajem potworami. Kay, która nagle pojawiła się obok Waltera, tłumaczy, że Omeganie są bardzo łatwo podatni na telepatyczne sugestie. Po chwili Alpha i większość jego dzieci leżą nieprzytomni na ziemi, a Sam nokautuje ostatniego z nich. Wallop mówi, że Rory został porwany. Cuckoo wie o tym i dodaje, że sprawcą jest istota, która kiedyś była profesorem Lenzem, zanim został on królikiem doświadczalnym w eksperymencie polegającym na stworzeniu doskonałego człowieka. Naukowiec zmienił się w bestię o dużej mocy i bojąc się wyginięcia, wszczepiał innym ludziom swoje DNA. Stworzenia są jednak niestabilne i właśnie dlatego Lenz potrzebuje Gryfa. Walter włącza zapis, który wcześniej puścił im Griffin. Kay zauważa, że stwory zabrały Pandorze pelerynę, którą jej zrobiła i na której były jej inicjały. W ten sposób dotarli do niej, a przez jej listę kontaktów do kolejnych członków rodziny. Sam mówi jej, że nie ma czasu się obwiniać i należy wymienić Rory’ego na Gryfa, do którego zaprowadzi ich Pandora.

W bazie Lenza jeden z jego ludzi rozpada się, co rozwściecza jego stwórcę.

Ravenscroft. Destine docierają do domu Waltera, na co Dominic stwierdza, że nie mieszka daleko od rodzinnej posiadłości. Pandora mówi, że Gryf jest schowany za małym lasem i chce wypalić drogę przez zieleń, ale jej moc nie działa. Kay stwierdza, że zgodnie z jej podejrzeniami zdolności bliźniąt rozwinęły się tak szybko, ponieważ ich bliskość napędza je nawzajem, ale kiedy są daleko od siebie, są zwykłymi ludźmi. Sam zaczyna wycinać przejście, kiedy Dominic ostrzega wszystkich przed nadejściem Newtona. Ten, tym razem w swoim normalnym ciele, mówi, że nie spodziewał się rodzeństwa w kolorowych kostiumach. Walter zaczyna się denerwować na tę uwagę i zaczyna kłótnię z Kay, że to jej wina, że bliźnięta rozpoczęły zabawę w super-bohaterów. Sam uspokaja ich. Newton mówi, że znalazł źródło sygnału teleporterów używanych przez stwory Lenza i może wysłać tam resztę, ale nie wie, gdzie to jest. Dominic proponuje pozostawić Pandorę z Newtonem, ale Cuckoo uważa, że powinni ją zabrać, aby Rory mógł korzystać ze swoich mocy. Dziewczynka pokazuje pozostałym ruiny, których z bratem używali jako swojej bazy. Sam mówi, że to pozostałości rodzinnej posiadłości klanu Destine. Rodzeństwo zabiera Gryfa, Newton rozstawia swoje urządzenia i wysyła pozostałych do bazy Lenza. Chwilę potem na ziemi ląduje furgon Adama, który mówi synowi, że przybył pomóc rodzinie w pokonaniu ich wrogów.

Rodzeństwo pojawia się w nieznanym miejscu. Kay proponuje uniknąć walki, ale nie jest to możliwe, ponieważ stwory Lenza szybko ich lokalizują i atakują. Destine próbują przekonać ich, że nie szukają konfliktu, ale nic to nie daje i dochodzi do rękoczynów. Cuckoo widzi, że moc Pandory powróciła, więc kontaktuje się z Rorym i telepatycznie powiadamia go, że może już latać i przekazuje mu, dokąd ma uciekać. Crusader startuje i szybko mknie korytarzami, a zaraz za nim stwory. Jedna z nich ma go już chwytać, ale nadziewa się na pięść Wallopa. Dominic próbuje teleportować rodzeństwo z powrotem, ale urządzenie nie działa, ponieważ sygnał jest zakłócany. Kay uważa, że Lenz czeka na dogodny moment do ataku i nie myli się: olbrzym wyskakuje z ukrycia i szybko powala na ziemię ją, Sam i bliźnięta. Walter rzuca się na niego, ale zostaje wyłączony atakiem telepatycznym. Mówi, że ludzie zawsze zabijają to, co jest inne. Dominic pyta się, dlaczego on postępuje to samo, na co Lenz stwierdza, że to nie on zaczął ten konflikt, ale go skończy. Mówiąc to, trafia Hexa kilkoma silnymi ciosami. Kay oddaje Lenzowi Gryfa i prosi, aby puścił ich wolno, ale ten myśli, że to jakiś podstęp. Wtedy pojawia się Adam i mówi, że kto krzywdzi jego dzieci, odpowie przed nim. Stwory go atakują, ale nie są w stanie nic mu zrobić z powodu jego niezniszczalności. Lenz stwierdza, że on jest znacznie groźniejszym przeciwnikiem i atakuje umysł mężczyzny, który jednocześnie chwyta stwora za gardło. Posilając się energią swojego potomstwa, które rozpada się, Lenz coraz wścieklej zadaje ciosy fizycznie i psychicznie, ale na Adama to nie działa. Wreszcie rezygnuje, a kiedy ojciec klanu Destine pozwala mu odejść wolno, teleportuje się. Kay protestuje mówiąc, że Lenz jest winnym śmierci Maurice’a i Florence i przypomina, że wcześniej Adam zabijał za mniejsze winy. Ten mówi, że Vincent, jego syn, był zły, natomiast Lenz chciał jedynie chronić swój gatunek. Adam i jego dzieci zaczynają się kłócić, aż wreszcie Rory i Pandora przerywają sprzeczkę i mówią, że zamiast walczyć między sobą, powinni się cieszyć, że żyją i są pierwszy raz od dawna razem. Adam wita swoje najmłodsze dzieci, które ostatnio widział jako niemowlęta. Walter zauważa, że bliźnięta są dziwnie nieśmiałe, a przecież pierwszy raz widzą swojego ojca, z którym nie miały nigdy okazji rozmawiać. Po chwili namysłu, Rory i Pandora zaczynają zasypywać Adama pytaniami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.