Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine » ClanDestine #3

ClanDestine #3

ClanDestine #3

"Family Reunion" - part 3: "Selfish Genes"

Postacie
Cytat

Rory (o Walterze): "You need a codename. The Big Basher."
Pandora: "The Deadly Demon."
Walter: "Shut up and stay back while I remove this ventilation unit."
Pandora (po cichu): "The Blue Bully."

Streszczenie

Klasztor Siódmego Księżyca. Cuckoo telepatycznie kontaktuje się z Albertem. Prosi go, aby uzdrowił jej nowe ciało, ale mnich się nie zgadza. Wtedy Kay sprowadza jego astralną postać do kościoła w Barcelonie i błaga, aby ostatni raz wyświadczył jej taką przysługę. Albert leczy ranę zadaną nożem mówiąc, że Cuckoo powinna się zastanowić, czy przez jej żądzę życia i pożyczanie kolejnych ciał nie zatraciła człowieczeństwa. Kay szybko zaczyna czuć się lepiej. Mnich znika, mówiąc siostrze, że kiedy następnym razem umrze, będzie to ostatni raz.

Kosmos. Adam Destine mówi Silver Surferowi, że chce umrzeć, ponieważ tylko w ten sposób odnajdzie spokój. Obcy nie wierzy w to, że na człowieku może ciążyć tak wiele, żeby nie chciał żyć dalej. Ten tłumaczy, że odkąd został obdarzony przez ukochaną nieśmiertelnością przeżył i widział już wiele, nawet dorastanie i śmierć swoich dzieci. Nagle w swoim umyśle widzi obrazy swoich potomków walczących i ginących z rąk dziwnych stworów. Uważa, że to jego ukochana torturuje go w ten sposób, ponieważ zdradził ich miłość i zabił ich syna, Vincenta. Nie zamierza jednak tym razem pozostawić swoich dzieci samym sobie. Surfer mówi, że jego pojazd jest sprawny, potrzebuje jedynie zostać naładowany, a dla kogoś, kto dysponuje kosmiczną energią, nie stanowi to problemu. Adam stwierdza, że ich spotkanie nie było przypadkowe, lecz przeznaczenie tego chciało.

Trzydzieści kilometrów od Barcelony. W samochodzie Samanthy pojawia się astralna postać Kay. Mówi jej, że stwory dały się jej pokonać wcześniej, aby ją teraz śledzić w nadziei, że doprowadzi ich do Gryfa. Cuckoo mówi Sam, żeby spotkały się w barcelońskim kościele i razem pokonają przeciwników.

Przed laboratorium Griffin Technologies, Dominic, Walter, Rory i Pandora przygotowują się do wtargnięcia do środka. Hex za pomocą swojego słuchu stara się ustalić, czy w środku są ludzie, ale odgłosy maszynerii przeszkadzają mu. Crusader chce ruszyć do ataku, ale Walter zatrzymuje go i każe mu iść z siostrą coś zjeść. Zostawszy sam z Dominickiem, zaczyna się z nim kłócić, czy powinni działać szybko, czy może najpierw ustalić plan. Wtedy pojawia się astralny obraz Cuckoo, która mówi im o tym, że stwory zdają się funkcjonować jak jeden organizm. Powiadamia ich, że razem z Sam spróbuje zająć się kilkoma z nich, przez co ma nadzieję, że odwróci uwagę pozostałych od reszty rodziny. Pandora pyta się, czy Kay dołączy do ich super-grupy. Ta się zgadza, co irytuje Waltera. Kay żegna się mówiąc, że niedługo spotka się z Sam, i znika. Dominic proponuje dostać się do kompleksu przez szyb wentylacyjny. Tłumacząc resztę planu, bierze czekoladkę od Pandory, zjada ją i po chwili pada na ziemię. Walter tłumaczy bliźniakom, że jak wszystkie zmysły ich brata, również jego smak jest bardzo czuły, zwłaszcza na czekoladę, co spowodowało jego zemdlenie.

Barcelona. Sam dociera na miejsce i zmierza do kościoła, a za nią - trzy stwory. Pyta się, dlaczego ją śledzą, na co oni żądają od niej Gryfa. Pojawiają się trzy kolejne stwory i ostrzegają kobietę, że znają już jej możliwości i tym razem z nimi nie wygra. Sam stwierdza, że poprzednio korzystając ze swoich mocy wygenerowała jedynie miecz – tym razem wytwarza sobie całą zbroję i dwa ostrza, po czym zaczyna siekać napastników. Ci jednak atakują ją telepatycznie, ale wtedy pojawia się Kay i w ten sam sposób zabija napastników. Pozostawia jednego, którego ma zamiar przesłuchać, ale ten popełnia samobójstwo. Kay mówi, że zbroja Sam spodoba się bliźniakom. Ta, podobnie jak Walter, nie jest zwolenniczką zabawy w super-bohaterów. Siostry wchodzą na wieżę kościoła, gdzie Cuckoo każe Sam wytworzyć metalową lotnię, która, przy pomocy telekinezy Kay, zaniesie je do Anglii.

Griffin Technologies. Bliźnięta i Walter, który wciąż uważa, że powinien był pozostawić młodsze rodzeństwo z nieprzytomnym Dominickiem, włamują się do kompleksu. Rory i Pandora próbują wymyślić pseudonim dla Waltera i ostatecznie decydują się nazwać go Wallop. Bohaterowie docierają do laboratorium pełnego dziwnych stworów. Walter nie wie, co powinni zrobić dalej. Nagle wszyscy zaczynają się dziwnie czuć i padają na podłogę nieprzytomni na skutek działania gazu.

Australia. Aby uwolnić się na chwilę od reszty ekipy, Will i Alice wybierają się na piknik nad jezioro. Tam Chance zauważa trzy postacie i uważając, że to znów reporterzy, wskakuje do wody i płynie w ich stronę. Wyskakując spod powierzchni chce się na nich od razu rzucić, ale stwory łapią go i pytają się o Gryfa. Jeden z nich po chwili mówi pozostałym, że ten, który zabrał Gryfa, został zlokalizowany, po czym wszyscy znikają. Zdziwiony Will mówi Alice, która właśnie przybiegła, że nie ma pojęcia, co się stało.

Anglia. Hywel Griffin przedstawia się schwytanym Destine i prosi o zwrot Gryfa. Walter mówi, że nie ma pojęcia, co to jest. Jedna z Omegan wyczuwa, że mężczyzna mówi prawdę. Alpha wyjaśnia, że Gryf to urządzenie, które potrafi modyfikować kod genetyczny każdej istoty. Każe puścić nagranie jego kradzieży, która miała miejsce podczas transportu. Na filmie pojawiają się Crusader i Imp. Bliźnięta tłumaczą, że stało się to dwa dni temu. Nie wiedzieli, kto jest dobry, a kto zły, więc po prostu zabrali Gryfa, chcąc później oddać go właścicielowi. Do pokoju wchodzi jeden z pracowników laboratorium i zmierza w stronę więźniów. Zanim Alpha zdąży zareagować, mężczyzna, który jest jednym ze stworów prześladujących rodzinę Destine, uwalnia Rory’ego i teleportuje się z nim. Griffin pyta się Waltera, jak przeciągnęli jego pracownika na swoją stronę, na co ten mówi, że on nie jest z nimi i oczywistym jest, że w tej grze jest jeszcze trzecia siła.

Gdzie indziej, Lenz pyta się Rory’ego, gdzie jest Gryf.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.