Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine » ClanDestine #2

ClanDestine #2

ClanDestine #2

"Family Reunion" - part 2: "Relative Strangers"

Postacie
Cytat

Rory (rozrywając guziki koszuli): "This is a job for Crimson Crusader and Imp!"
Pandora: "Smart, Rory. That's the only shirt you brought. Don't think I'm going to sew on the buttons."

Streszczenie

Dom Samanthy Hasard w południowej części Francji. Właścicielka właśnie kończy ćwiartować stwory, które ją zaatakowały. Odbiera dzwoniący telefon i mówi Walterowi, że nie uwierzy, co właśnie ją spotkało, ale ten dokładnie wie, ponieważ pół godziny temu przeżył to samo. Informuje Sam, że Florence i Maurice nie żyją, a on wraz z Rorym i Pandorą jedzie na wyspę Dominica, mając nadzieję, że on pomoże mu zrozumieć, co się dzieje. Kobieta uważa, że powinni powiadomić resztę rodziny, ale Walter mówi, że zna miejsca pobytu jedynie kilku z nich, a Sam jest jedyną, z którą udało mu się skontaktować. Ona właśnie widzi w telewizji, że Kay Cera, jedna z rodzeństwa, została zamordowana, ale ma nadzieję, że to było tylko jej ciało, ponieważ zna możliwości Cuckoo. Jeżeli jej umysł przeżył, to będzie potrzebować pomocy, więc Sam postanawia udać do Barcelony. Walter mówi, że zabierze Dominica i spotkają się w rodzinnej posiadłości. Samantha wsiada do samochodu i rusza w drogę. Dwa stwory, które na to właśnie czekały, zaczynają ją śledzić.

Barcelona. Cuckoo w ciele kota zauważa, że dwóch mężczyzn bije prostytutkę krzycząc, że oszukiwała ich i nie płaciła im tego, co im się należało. Jeden z nich wyciąga nóż i zabija ją. Kay wytwarza w umysłach mężczyzn iluzję demona i skłania ich do ucieczki. Następnie przenosi swój umysł do ciała zabitej kobiety. Używając telekinezy podtrzymuje funkcje życiowe i udaje jej się wstać. Wie jednak, że nie wytrzyma tego długo i jeżeli nie skontaktuje się z Albertem - zginie.

Rankiem, Walter, Pandora i Rory docierają do wybrzeża. Walter mówi, że na wyspie, którą widać w oddali, mieszka ich brat Dominic. Odpowiadając na pytanie Rory’ego, wcześniej ostrzegając, aby nie nazywał go Wally, wyjaśnia, że zmysły Dominica są o wiele bardziej czułe niż u zwykłego człowieka, więc przebywanie w centrum cywilizacji jest dla niego nie do zniesienia. Ponadto ludzie, a zwłaszcza on, do czego przyznaje się Walter, drażnią go. Wsiadając do łódki i przykazując bliźniakom, aby byli cicho, mówi, że Dominic mieszka na wyspie od jedenastu lat i jest dosyć ekscentryczny, ale jego zdolności detektywistyczne powinny pomóc im znaleźć morderców Florence. Dotarłszy do brzegu, Walter wysiada i zmierza plażą do centrum wyspy. Na drodze staje mu Dominic i każe się mu zatrzymać, ponieważ odgłos stóp wielkoluda na piasku jest dla niego nie do wytrzymania. Walter wyjaśnia, że ktoś zabija członków rodziny, więc potrzebuje jego pomocy, ale Dominic przypomina, że wcześniej to mu nie przeszkadzało, bo przecież pozwolił Adamowi zabić Vincenta. Walter upiera się, że to było konieczne i stwierdza, że jeżeli będzie musiał, to zmusi brata do pomocy. Mężczyźni zaczynają się bić. Rory i Pandora decydują, że powinni ich powstrzymać, więc przebierają się w swoje kostiumy i po chwili Crimson Crusader korzystając ze swoich zdolności unosi walczących braci do góry. Przeprasza Dominica za wtargnięcie na jego wyspę, ale sytuacja jest poważna, więc muszą współpracować i Wally dobrze o tym wie. Widząc irytację brata na to zdrobnienie, Dominic śmieje się wesoło i stwierdza, że Rory zaczyna mu się podobać.

Pas asteroidów daleko od Ziemi. Silver Surfer dziwi się, że ziemski pojazd, który napotkał na swojej drodze, jest wyposażony w bardzo zaawansowaną technologię. Jego pasażer przedstawia się jako Adam Destine i wyjaśnia, że jego syn Newton, który jest geniuszem, zbudował wehikuł dla niego. Norrin dziwi się, że człowiek przeżył w kosmosie przez jedenaście lat, chociaż nie posiada nawet skafandra kosmicznego. Adam stwierdza, że skoro kosmita uważa, że powinien umrzeć, to niech mu pokaże, jak ma to zrobić.

Na wyspie Dominica Rory znajduje zdjęcie rodziny sprzed trzydziestu lat. Walter przestawia nieznane im postacie: młodą Samanthę, Kay w jednym z poprzednich ciał, Newtona, Vincenta oraz ojca rodziny – Adama. Po chwili wraca Dominic ubrany w strój, który nosił podczas pracy w teatrze, kiedy używał pseudonimu Hex. Rory cieszy się, że będą mogli razem stworzyć drużynę super-bohaterów, ale podirytowany Walter proponuje, aby zajęli się ważniejszymi rzeczami. Pokazuje Dominicowi pozostałości po stworach, które zaatakowały ich poprzedniej nocy. Ten stwierdza, że nie potrafi rozpoznać zapachu, który wydaje mu się pochodzić od jakiegoś gada.

Australia. Will Chance kończy kręcić kolejną scenę filmu, w którym gra bohatera o pseudonimie Cap’n Oz. Unikając rozmowy z prasą, wraz ze swoją partnerką, Alice Springs, wraca do swojej przyczepy, gdzie znajduje trzy stwory szukające Gryfa. Biorąc ich za kolejnych dziennikarzy atakuje ich, ale ci pod ciosami Willa rozpływają się. Pokryty szlamem mężczyzna wychodzi na zewnątrz i krzyczy na ekipę, podejrzewając ich o zrobienie mu kawału, ale ci mówią, że to nie ich sprawka.

Tymczasem Dominic dochodzi do wniosku, że jedyne, co łączyło trojga napastników, to posiadane przez nich miniaturowe urządzenia. Uznaje, że tu lepiej pomoże im Newton, więc używa sygnału w swoim zegarku i wzywa go. Po chwili w błysku światła pojawia się kolejny przedstawiciel rodu Destine. Jego rodzeństwo jest zaskoczone, ponieważ zamiast chuderlaka przed ich oczami stoi wysoki i dobrze zbudowany mężczyzna. Newton wyjaśnia, że tego stworzonego przez siebie ciała używa na planecie, na której jest potężnym władcą. Walter i Dominic szybko wyjaśniają mu, o co chodzi. Przybysz ogląda urządzenia i stwierdza, że służą one do teleportacji. Postanawia wrócić do swojego laboratorium i zbadać je. Obiecuje, że wróci, jak się czegoś dowie, po czym znika. Dominic proponuje, aby w międzyczasie sprawdzili inny trop – jeden ze stworów miał wizytówkę Griffin Technologies.

We wspomnianym laboratorium, człowiek zwany Alpha oraz jego Omeganie są gotowi na przyjęcie gości.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.