Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine » ClanDestine #1

ClanDestine #1

ClanDestine #1

"Family Reunion" - part 1: "Apparently Unrelated Events"

Postacie
Cytat

Walter (do postaci ze swojej powieści, która miała się właśnie oświadczyć głównej bohaterce): "I can't do it, Rodrigo. It's a death sentence. The publishers want Vanessa to stay single. Her fiancees always die. In duels. Hunting accidents. Mountain rescues. Blizzards... One poor fool fell into a combine harvester."

Streszczenie

Kilka lat temu, w laboratorium AIM ukrytym pod nowojorską zatoką, MODOK próbuje obezwładnić stwora będącego wynikiem eksperymentów za pomocą ataku psychicznego, ale jest bezsilny. Decyduje się więc spalić komorę, poświęcając swoich ludzi. Sufit nie wytrzymuje siły wybuchu i do pomieszczenia dostaje się woda. MODOK decyduje się opuścić laboratorium obawiając się, że jego lokalizacja została zdradzona, ale cieszy się, że stwór został zniszczony. Niedaleko, istota, która kiedyś była doktorem Lenzem, wydostaje się z wody.

Muzeum w Nottingham. Tęczowy Kwartet rabujący azteckie eksponaty zostaje przyłapany na gorącym uczynku przez parę młodych bohaterów, Rory’ego i Pandorę Destine, którzy używają pseudonimów Crimson Crusader i Imp. Podczas gdy przestępcy otwierają do nich ogień, dziewczyna ma za złe bratu, że nazwał ją swoją asystentką, kiedy mieli być partnerami. Rory, niszcząc pociski zanim go sięgną, przeprasza siostrę i oboje rzucają się do walki. Korzystając ze swoich mocy (Crusader manipuluje grawitacją, Imp strzela wiązkami energii świetlnej) szybko rozbrajają i obezwładniają złodziei, pozostawiając ich policji. Pandora uważa, że bezmyślne gadanie, które brat nazywa wesołym przekomarzaniem się, jest po prostu głupie, ale on odpowiada, że przynajmniej nie zgubił peleryny poprzedniej nocy. Imp narzeka również na swój strój, który podobał się jej, kiedy ich ciotka Cuckoo im go zrobiła, ale teraz, kiedy odkryli, że są mutantami i zostali super-bohaterami, uważa go za niepraktyczny. Crusader proponuje, aby wracali już do domu, zanim babcia i wujek Wally zorientują się, że się wymknęli.

Barcelona. Kay Cera i Pascal, projektantka i model roku, wychodzą z przyjęcia i trafiają do jej pokoju hotelowego. Tam spotyka ich niespodzianka w osobach trzech dziwnych postaci, którzy domagają się od kobiety czegoś o nazwie Gryf. Pascal próbuje ją bronić, ale zanim Kay ostrzega go, że nieproszeni goście nie są ludźmi, zostaje znokautowany. Kobieta mówi, że nie wie, o co chodzi napastnikom i skoro nie chcą jej puścić, atakuje ich telepatycznie. Ci odpowiadają, że się tego spodziewali i zmieniają formy w takie, które są uzbrojone w kły i pazury. Kay stawia opór, ale liczniejsi przeciwnicy szybko wyrzucają ją przez okno. Stwory teleportują się na dół w tym samym momencie, w którym umierająca kobieta przenosi swój umysł do ciała kota stojącego w pobliżu. Napastnicy uznają, że nie żyje i zabierają miniaturową książeczkę ukrytą w jej naszyjniku. Zauważając, że wcześniejszy atak Kay przyspieszył rozpad ich komórek, postanawiają wrócić do kolonii.

Przestrzeń kosmiczna. Niezwykle zdziwiony Silver Surfer spotyka na swojej drodze hippisowską furgonetkę z powybijanymi szybami, a w środku żywego mężczyznę.

Chata w Alpach należąca do Maurice’a Fortuita. Gospodarz i jego dwie towarzyszki miło spędzają wieczór, kiedy nagle w budynku pojawiają się trzy istoty poszukujące Gryfa. Maurice każe im się wynieść. Po chwili rozpoczyna się walka.

Klasztor Siódmego Księżyca w Nepalu. Mnich o imieniu Albert wyczuwa śmierć Maurice’a i obawia się, to tylko pierwszy z wielu, który zginął.

Ravenscroft. Walter Destine jest w trakcie pisania kolejnego z serii romansów, które wydaje jako Sabrina Bentley, kiedy słyszy krzyk Florence. Biegnie szybko do jej pokoju na piętrze. Przestraszona kobieta mówi mu, że widziała we śnie, jak Maurice ginie zabity przez stwory. Boi się, że ktoś dowiedział się o ich rodzinie i nie są już bezpieczni. Nagle w pokoju pojawiają się podobne stwory. Odrzucają Waltera na bok i pytają się Florence, gdzie jest Gryf. Do pomieszczenia wpadają Crimson Crusader i Imp i każą napastnikom zostawić ich babcię w spokoju. Stwór trzymający kobietę rzuca ją w Rory’ego i Pandorę. Następnie podnosi zamroczonego chłopaka z podłogi i każe oddać Gryfa. Walter włącza się do walki. Zadając kolejne ciosy, jego ciało rośnie i zmienia kolor na niebieski. Kiedy jego transformacja zostaje zakończona, pokonani przeciwnicy rozpuszczają się. Zwraca się do bliźniaków i mówi, żeby się go nie bali, ponieważ wkrótce wróci do normalnej postaci, ale to potrwa. Rory odpowiada, że oni też są mutantami. Florence przywołuje Waltera i mówi mu, że dla niej jest już za późno, ale musi zająć się dziećmi i zabrać ich w bezpieczne miejsce. Pandora prosi babcię, aby nie umierała. Kobieta mówi, że tak naprawdę jest jej siostrą i mówi Walterowi, że czas wyznać bliźniakom prawdę, po czym umiera. Po chwili ciszy Rory pyta się wujka, co babcia miała na myśli. Walter odpowiada, że nie spodziewali się, że ich moce tak szybko się rozwiną, więc nie powiedzieli im prawdy, aby mieli normalne dzieciństwo. Ani on, ani dzieci nie są mutantami. Nie jest też ich wujkiem – on, Florence, Rory i Pandora oraz inni, których znają i wielu, których jeszcze nie spotkali, są braćmi i siostrami. Ponieważ wszyscy są długowieczni, z powodu różnicy wieku łatwiej było udawać, że jest inaczej. Walter obiecuje, że resztę wyjaśni później. Teraz muszą dowiedzieć się, kto i dlaczego atakuje rodzinę. A potem - zemścić się.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.