Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #16

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #16

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #16

"Vertical Challenge"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Come git yer kicks on Route Snikty-Snikt!"

Streszczenie

Punisher kontynuuje walkę z nowojorską mafią. Dziś na celowniku ma Dużego Pete'a Griggio. Postanawia odwiedzić jego knajpę. Kopniakiem otwiera drzwi i ku swojemu zaskoczeniu w środku znajduje tylko kilkanaście odciętych ludzkich nóg.

Podrzędny bar gdzieś w Nowym Jorku. Brodaty zbir nie mając pojęcia z kim zadziera, wylewa drinka siedzącemu przy barze Loganowi i zaczyna nabijać się z jego wzrostu. Scenie z oddalonego stolika przyglądają się dwie tajemnicze osoby. Jedna widząc kłopoty chce wychodzić. Druga jednak nalega, by zostać. Wolverine tymczasem grozi brodatemu i jego kumplom. Jeden z nich przerywając mu w pół zdania trafia go w głowę butelką. Mutant wysuwa pazury i szybkim machnięciem odcina mu palce. W morderczej furii rzuca się na pozostałych. W knajpie wybucha wielka bójka. Korzystając z zamieszania dwóch tajemniczych osobników przedostaje się za ladę baru gdzie ukrył się zbir z odciętymi palcami. Ogłuszają go gazem, a jeden z nich rozkazuje swojemu towarzyszowi by zaczął ciąć. Do uszu Logana nawet pomimo panującego chaosu dociera odgłos piły mechanicznej. Trochę zajmuje mu przebicie się do baru. Znajduje tam dwie odcięte nogi i strużkę krwi prowadzącą do ukrytego pod dywanem włazu.

Duży Pete budzi się przywiązany do łóżka. Głos z sąsiedniego pomieszczenia karze mu się rozejrzeć. Griggio z przerażeniem zauważa, że pokój jest pełen śpiący ludzi z obciętym nogami. Gdy spostrzega, że sam też został poddany amputacji zaczyna przeraźliwie krzyczeć. Głos wyjaśnia, że mafia dostanie za swoje. Dopadną ich jednego za drugim. Pete grozi swoim oprawcom śmiercią, jego brat Paulie ich dopadnie. Niespodziewanie do pomieszczenia wchodzi właśnie on. Ubrany w strój krasnoludka ze smutną miną przeprasza, iż nie da rady mu pomóc. Paulie jest wzrostu karła. Widząc to Pete zaczyna krzyczeć jeszcze bardziej przeraźliwie.

Frank dzwoni z budki do Soapa. Chce zdobyć jakieś informacje na temat tajemniczej sprawy okaleczeń członków mafii. Policjant oznajmia, że w ciągu trzech dni załatwiono już tak ponad dwudziestu przestępców. Podejrzewał, że to robota Castle'a, ale wychodzi, iż ma on jakiegoś konkurenta. Co wyjątkowo dziwne rany wszystkich ofiar zostały opatrzone i najprawdopodobniej oni nadal żyją. Punisher postanawia rozwikłać zagadkę.

Castle siedzi w aucie przed klubem Bobby'ego Postolo. Jego ludzie idealnie wpasowują się w typ ofiar w których gustuje tajemniczy obcinacz nóg. Frank czeka już bezczynnie dwie godziny, nagle zdaje mu się, że muzyka w lokalu zaczęła głośniej grać. Rzuca się biegiem do frontowych drzwi. Spóźnił się, w środku wszyscy już od jakiegoś czasu leżą ogłuszeni gazem. Dociera do pokoju na zapleczu i znajduje tam kilka par odciętych nóg. Ślad krwi prowadzi do piwnicy. Punisher domyśla się teraz jak ścigani przez niego osobnicy dotarli do lokalu przed nim.

Stary tunel biegnący pod ulicami NJ. Wolverine gadając do siebie, podąża za zapachem krwi. Ma zamiar dopaść tych, którzy weszli mu drogę.

Punisher schodzi do tunelu biegnącego pod klubem. Idzie śladem odcisków butów na błotnistym podłożu. Co ciekawe ślady są rozmiaru dziecka. W końcu dociera do drabinki prowadzącej do opuszczonego magazynu. Gdy tylko wychodzi z włazu, rzuca się na niego przyczajony w cieniu Logan. Rani go pazurami w ramie wykrzykując, że odpłaci mu za to co zrobił tym wszystkim ludziom. Castle odwraca się i wypala mu z shotguna prosto w twarz. Dzięki czynnikowi gojącemu mutant stoi nadal na nogach, choć jego twarz jest totalnie zdeformowana. Wpada w furię atakując szponami, a Frank raz za razem odnosi kolejne rany, cudem unikając śmierci.

Walce przez kamery przygląda się dwóch tajemniczych osobników. Choć Wolverine jest prawie jednym z nich, a Punisherowi są winni dług wdzięczności nie postanawiają jeszcze przerywać potyczki.

Castle desperacko rzuca się na przeciwnika. Ten brutalnie go odpycha, przebijając nim ścianę. Frank ląduje obok opuszczonego biurka nocnego stróża i podnosi kij bejzbolowy, który tam leżał. Wolverine dziko wskakuje przez dziurę w ścianie, a Punisher silnym ciosem trafia go w kroczę. Ogłusza to mutanta na tyle, że Castle jest w stanie rozejrzeć się za kolejną bronią. Po tym jak bardzo został pocięty, nie ma zamiaru go przekonywać, iż to nie on jest tym, który okalecza przestępców. Chwyta za kanister z benzyną i oblewa klęczącego Logana. Następnie wyjmuje zapalniczkę. W tym momencie światła w magazynie zapalają się. Ktoś przez głośniki prosi ich by zaprzestali walki. Znajdują się wśród przyjaciół, wszyscy są po tej samej stronie. Półświatek przestępczy się zmienia, mafia upada, a to wszystko ich zasługa. Wolverine'a i Franka otacza tłum karzełków.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.