Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #24

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #24

Postacie
Cytat

Punisher o mężczyźnie, za którym ruszył w pogoń: "Twelve across, seven letters: Purveyor of meat/what I'm going to do to this guy."

Streszczenie

Domek na przedmieściach. Zapłakany chłopiec wbiega do domu i szuka pociechy u matki. Kobieta, bardzo otyła, z miłością przytula i uspokaja chłopaka.

Nowy Jork. Pod stopami przechodniów, pod poziomem ulicy - w kanałach - spod sterty ciał wydobywa się krzyk wołający, tak jak mały chłopiec, "mamusiuuuuu!".

Ulice miasta. Frank goni trójkę zbirów, którzy uciekli mu. Winę ponosi karabin AK, który zaciął się i bandyci mieli czas na ucieczkę. Teraz Frank żałuje, że ruszył za nimi w pogoń, bo wokół jest zbyt wielu cywili. Spanikowani uciekinierzy wbiegają do stacji metra. Frank dopada pierwszego z nich, gdy ten potyka się przy bramce pobierającej opłatę. Nie przerywając biegu Punisher miażdży mu głowę, stając na niej. Drugi z bandziorów biegnie coraz wolniej i po chwili dopada go kula z pistoletu Castle'a. Trzeci wbiega do tunelu metra. Frank nie odpuszcza i goni za nim.

Jadłodajnia dla bezdomnych. Pracownica socjalna Jen i jej niedoszły chłopak wydają bezdomnym posiłek. Jeden z bezdomnych mężczyzn - Ronnie - mówi wszystkim, że pod ziemią znajdą o wiele lepsze jedzenie. Jen podchodzi do mężczyzny i uspokaja go. Wypytuje się go także, co ma na myśli. Ronnie odpowiada jej, że pod ziemią, w opuszczonych tunelach, mieszka człowiek, który ich karmi. W zamian muszą robić dla niego pewne rzeczy. Mężczyzna nie chce sprecyzować, jakie. Jen prosi Ronniego, aby zaprowadziła go do tajemniczego mężczyzny.

Tunel metra. Frank szuka swojego uciekiniera. W końcu znajduje go, ale mężczyzna ze strachu przed Frankiem wbiega wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Jen idzie z Ronniem do tunelu metra. Paul nie ma ochoty jej towarzyszyć. Odchodzącego chłopaka obserwuje grupka lumpów.

Jen po drodze wypytuje mężczyznę o szczegóły jego układu z tajemniczym opiekunem. Ronnie jednak staje i krzyczy, że ma kolejną. Chwilę później z ciemności wynurzają się bezdomni i otaczają kobietę. Jeden z nich karci Ronniego, mówiąc, że mają przyprowadzać tylko takich jak oni, ludzi, za którymi nikt nie będzie tęsknił. Mężczyźni próbują zaatakować Jen, ta używa gazu łzawiącego. Napastnik nie odczuwa go, bowiem nie ma oczu. Kobieta zostaje osaczona. Wzywa pomocy i o dziwo, ktoś jej pomaga. Punisher celnymi strzałami likwiduje zagrożenie, w tym również Ronniego.

Chwilę później Frank wyciąga z Jen informacje o powodzie jej pobytu w tunelach. Kobieta dopiero po chwili rozpoznaje w nim Punishera. Castle postanawia eskortować ją do wyjścia, ta niechętnie zgadza się. Ich śladem podąża grupka lumpów.

Idąc, Frank i Jan dyskutują o "pracy" Franka. Dla kobiety jego działanie to masowe morderstwo. Castle słucha jednym uchem. Wyciąga broń. Używa jej przeciw atakującym ich bezdomnym. Jest ich jednak zbyt dużo i Castle każe kobiecie uciekać. Ta wbiega do jakiegoś tunelu i wpada w otwór w podłodze. Gdy orientuje się, że spadła na stos ciał, zaczyna krzyczeć z przerażenia.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.