Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #23

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #23

Postacie
Cytat

Punisher, stojąc na dachu i spoglądając na bandziorów: "Like I'm going to come in by the front door."

Streszczenie

Bar Paulie's. Szóstka mężczyzn siedzi przy stoliku i gra w karty, popijając alkohol. Z prowadzonej przez nich rozmowy wynika, że jeden z nich – Sid - w każdą sobotę szuka... wielkiej kałamarnicy. I robi to w akwalungu w wodach tuż koło Brooklynu. Kumple docinają Sidowi, ale ten z zaciętym głosem przekonuje ich, że wielkie kałamarnice istnieją i on jako pierwszy taką sfotografuje. Po swojej przemowie mężczyzna idzie do toalety. Reszta kumpli zostaje przy stoliku i naśmiewa się z niego.

Nagle w pomieszczeniu pojawia się Punisher. Rozpętuje się piekło. Wszyscy w barze giną od kul mściciela. Gdy Frank wpada do toalety, widzi tylko nogi Sida wystające z okna, strzela, ale chybia, bowiem gangster zdążył wyskoczyć.

Spanikowany Saggio ucieka. Po chwili biegu potyka się i widzi duchy swoich niedawno zmarłych kompanów. Ich astralne ciała przypominają te prawdziwe - mają dziury, niektórym brakuje jakiejś kończyny, czy nawet głowy. Duchy mają za złe mężczyźnie, że nie pomógł im w walce.

Następnego ranka mimo, iż Sid powtarza sobie, że duchy nie mogą być prawdziwe, wciąż widzi je i słyszy. Te nie dają mu spokoju i wciąż mają za złe, że mężczyzna im nie pomógł.

Sobota. Sid jak zwykle wyrusza na poszukiwania kałamarnicy. Ale nawet pod wodą duchy nie dają mu spokoju. W końcu mówią, czego chcą - zemsty.

Bar Lucky's. Soap ostrzega Franka przed Saggio. Mówi, że mężczyzna rozgłasza wiadomość, że zabije Punishera. Frank nie przejmuje się tym zbytnio. Marty dodaje, że Saggio zadzwonił do niego osobiście i nawet podał mu czas i miejsce śmierci Punishera.

Punisher udaje się do miejsca, które wskazał mu Soap. Jest to odosobniony budynek postawiony na molo. Jest pełen zbirów. Frank jednak jest na to przygotowany. Nie wchodzi frontowymi drzwiami, ale przez świetlik w dachu wrzuca granaty ogłuszające. Dopiero wtedy schodzi i wykańcza bandziorów z bliska. Sida nie ma jednak wśród nich. Gdy Frank wyciąga to od jednego z bandziorów, zaczyna biec.

Pod molem z wody wynurza się Saggio. Aktywuje umieszczone na molo ładunki. Nabrzeżem wstrząsa eksplozja. Z domku nie zostaje nic.

Frank leży tuż koło zgliszczy budynku. Jest w kiepskim stanie i nie ma broni. Tuż za nim pojawia się uzbrojony Sid. Celuje w Franka i zaczyna mówić. Wyjaśnia, że tak naprawdę nie chciał tego, jedyne, co interesuje go w życiu, to wielka kałamarnica. Gdy kontynuuje swój monolog, oczy Castle'a zaczynają rozszerzać się w zdumieniu. Z wody wynurza się wielka macka, która chwyta, a następnie wciąga Sida pod wodę.

Chwilę później duchy witają nową zjawę. Sid jednak nie przejmuje się, że zginął, wciąż jest podekscytowany spotkaniem z kałamarnicą i tym, że miał rację.

Frank chwilę stoi na nabrzeżu i postanawia nie myśleć więcej o tym, co zobaczył, bo to jedyny sposób, aby nie stracić zdrowych zmysłów.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.