Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #11

Avengers: The Initiative #11

Avengers: The Initiative #11

"Killed In Action" - part 4: "Worst Case Scenario"

Postacie
Zapowiedź

Żyjące resztki Initiative wspomagani przez Mighty Avengers stają do walki z wrogiem, który zdziesiątkował ich szeregi.

Cytat

Gyrich: "What a mess. Mark my words, Blitzschlag... when this is over, heads are gonna roll. Probably ours."

Blitzschlag: "Vell, if you like, I haff some black cyanide capsules back in my quarters..."

Gyrich: "Oh, shut up and die already."

Streszczenie

Godzinę wcześniej w Camp Hammond. Cloud 9, Hardball i Komodo próbują opuścić bazę, używając tej ostatniej jako żywej tarczy przeciwko kolejnym salwom KIA, który odgraża się, że są na jego liście. Nie mogąc patrzeć na ciągle dziurawioną Melati, Roger zamierza zaatakować, ale w odpowiednim momencie do akcji włączają się Scarlet Spiders, którzy zajmują uwagę przeciwnika. To daje Abby czas na dotarcie do najbliższego portalu do kompleksu 42, skąd ranny strażnik próbuje wezwać posiłki.

Po drugiej stronie zastają War Machine, więc Cloud 9 w długim i szybkim potoku słów streszcza mu, co się stało i jaki mają plan. Rhodes zauważa, że nic w tym planie nie jest zgodne z regulaminem, ale innego wyjścia nie widzi, wiec zezwala na otwarcie portalu do Tennessee. Nie daje się jednak namówić na wysadzenie przejścia za nimi, bo to mogłoby zagrozić całemu kompleksowi, ale w zamian obiecuje spróbować powstrzymać KIA, gdy się pojawi lub, w najgorszym wypadku, zyskać chociaż na czasie. Gdy trójka rekrutów przekracza portal, War Machine każe pozostałym strażnikom ewakuować się, a gdy któryś zauważa, że sam nie da sobie rady, demonstruje arsenał, który ma na poparcie swoich słów. Kilka sekund później, KIA wyłania się z portalu, jednak oświadcza, ze Rhodes nie jest na jego liście i radzi mu zejść z drogi. War Machine rozkazuje mu się zatrzymać i oddaje ostrzegawczą salwę, ale nie robi to na przeciwniku większego wrażenia, bo dzięki Tactigonowi może łatwo zyskać większą siłę rażenia i nie waha się tego wykorzystać, przechodząc do ataku.

Teraz. Trójka rekrutów została otoczona przez byłych członków New Warriors, którzy nie bardzo chcą uwierzyć, że przybyli do domu van Patricków po pomoc. Tylko Michael wydaje się być cokolwiek zainteresowany urządzeniem, które przyniosła Abby, więc wyjaśnia mu ona, jak zamierzają pokonać zbuntowanego klona, kopiując umysł MVP do jego mózgu. Przekonuje go, że może uratować życie wielu ludzi, ale on się waha, tym bardziej, że ojciec stanowczo mu odradza takie posunięcie. Komodo ostrzega, że nie mają dużo czasu, zanim KIA namierzy lokalizator wszczepiony klonowi i dokładnie w tym momencie, przeciwnik ogłasza swoje przybycie, wysadzając dom van Patricków.

Gyrich i Mutant Zero przechadzają się po pobojowisku w Camp Hammond. Ona stwierdza, że jest już zmęczona, więc pozwala jej odejść do pokoju Zero, skoro i tak nic już nie da się zrobić. Zauważa Scarlet Spiders próbujących pomóc baronowi, więc natychmiast rozkazuje im dołączyć do pościgu, a chociaż protestują, von Blitzschlag prosi, żeby wypełnili rozkaz, jak na dobrych żołnierzy przystało. Gdy się oddalają, Gyrich stwierdza, że po tym wszystkim polecą głowy i to najpewniej ich, na co baron proponuje mu kapsułkę z cyjankiem.

W Strefie Negatywnej strażnicy pomagają War Machine stanąć na nogi. Scarlet Spiders przekraczają portal w momencie, gdy prosi on o zdjęcie maski, bo nie może oddychać i odkrywają, że pod przyłbicą ukrywa cybernetyczne implanty. Ponieważ Gyrich każe im nie zwracać uwagi na nic i kontynuować pościg, ruszają dalej, a tymczasem Rhodes oświadcza, że sprawy zaszły za daleko i zamierza wezwać na pomoc Iron Mana. Sekretarz zabrania mu to robić, więc po prostu przerywa połączenie, udając usterkę i wzywa wsparcie. Ma nadzieję, że Spiders są jeszcze na miejscu, by podać więcej szczegółów, ale okazuje się, że przeszli oni w tryb kamuflażu i zniknęli w portalu. W następnej sekundzie pojawiają się w zniszczonej placówce Inicjatywy w Tennessee i odkrywają, że znalezienie tropu KIA nie będzie problemem, bo wyznaczają go ruiny i zgliszcza.

Justice prowadzi swoich kompanów do ataku, ale KIA powala go jednym ciosem i na dodatek obwinia za wszystko, bo to on rekrutował MVP do Inicjatywy. Kiedy Vance pada, a Ultra Girl rusza mu na pomoc, Slapstick próbuje swoich sił w walce z KIA. Kpi sobie z niego, porównując do koreańskiego samochodu i zamierza potraktować swoim wielkim młotem, tamten jednak ostrzega, że Tactigon jest skuteczną bronią przeciwko osobnikowi z elektroplazmy i odpowiednio dobranym ładunkiem elektrycznym zamienia go w kałużę mazi. W tym momencie, od tyłu atakują go Hardball i Komodo. Ona przyczepia się jego pleców i drapie pazurami, nie zważając na rany, które natychmiast się regenerują, jednak KIA znajduje i na nią sposób, zmieniając Tactigon w rigeliańskiego węża, który gryzie ją w nogę, wstrzykując najsilniejszy jad w galaktyce. Hardball natychmiast zabiera ją z pola walki, odliczając cenne sekundy, a kolejne uderzenie przeciwnika blokują spadający z nieba Mighty Avengers w osobach Iron Mana, Miss Marvel, Wonder Mana i Wasp. Stark przejmuje dowodzenie, każąc rekrutom trzymać się z daleka, ale Rage upiera się, że jest odpowiednio przeszkolony i pcha się do walki.

Obok, Abby nadal przekonuje Michaela, że powinien użyć hełmu von Blitzschlaga i zgrać do niego swoją świadomość. Ojciec uprzedza, że to zmieni go w warzywo, ale ona przypomina, że tak zrobiłby prawdziwy bohater, za jakiego zawsze go uważała.

Nieco dalej, Roger próbuje uspokoić Melati. Mówi, że wie, jak ją uratować, ale żeby to zrobić, musi obciąć jej nogi. Ona wpada w panikę, bo nie chce przeżywać tego znowu, ale on przypomina, że tym razem odrosną i uderza swoją solidną energią, a potem przytula ją mocno i obiecuje, że nie pozwoli jej skrzywdzić. Ona mówi, że nie może tego obiecać, ale rzucone drzewo, które rozbija się o pole siłowe otaczające oboje, przemawia na korzyść jego słów.

Widząc, jak ranni bohaterowie, elementy terenu i energetyczne konstrukcje latają wokół niej, Cloud 9 nagle pojmuje oczywistą słabość KIA. Nie zważając na nic, przechodzi przez pole walki i staje między nim, a Avengers. Niespodziewanie, on prosi, żeby zeszła z drogi, bo coś może jej się stać, ale ona podchodzi bliżej i stwierdza, że gdyby chciał ją zabić, miał do tego milion okazji, ale MVP zginął ratując jej życie, bo czuł coś do niej. Spodziewając się najgorszego, Michael zamierza założyć hełm, ale ojciec znowu go powstrzymuje. Tymczasem Abby coraz bardziej zbliża się do zdezorientowanego KIA, a w końcu całuje go. Po chwili on zaczyna się krztusić i miotać, gdy jej chmurka zatyka mu drogi oddechowe. Wszyscy wykorzystują okazję i rzucają się na niego, ale walka nie staje się dużo łatwiejsza. Nagle, Michael uświadamia sobie, że jeśli hełm von Blitzschlaga może wyczyścić i wyłączyć jego umysł, to samo może zrobić z przeciwnikiem. We właściwym momencie pojawiają się Scarlet Spiders, którzy przebijają KIA swoimi mechanicznymi ramionami, gdy ten odrzuca pozostałych bohaterów i przytrzymują go do chwili, aż Michael nadbiegnie z hełmem. KIA krzyczy, że nie może go zabić, bo są tą samą osobą, on jednak oświadcza, że jest prawdziwym Michaelem van Patrickiem i nie ma z nim nic wspólnego. Gdy naciska przycisk, hełm zaczyna błyskać, a KIA osuwa się na ziemię bez świadomości.

Kilka minut później, bohaterowie ogarniają sytuację. Scarlet Spiders poznają swojego biologicznego ojca i pseudo-brata. Avengers i rekruci pomagają rannym się pozbierać, a Iron Man specjalnym impulsem przywraca spójność Slapstickowi. Abby i Michael znajdują wreszcie chwilę na osobności. Patrząc na ciało KIA ona stwierdza, że nie sądziła, by był zdolny do czegoś takiego. On odpowiada, że to nie on, tylko coś, w co zmieniła go Inicjatywa i dodaje, że również nie sądził, by była zdolna do takich akcji, jak ta z chmurą śmierci. Abby stwierdza, że to tylko coś, w co Inicjatywa ją zmieniła. Oboje stwierdzają, że tak naprawdę wcale się nie znają, ale skoro los dał im szansę, by zacząć od nowa, mogą to zrobić jak należy.

Gdy wszyscy zajmują się innymi sprawami, Slapstick podchodzi do ciała KIA i zdejmuje hełm z jego głowy. Przy guziku na boku jest napis "nacisnąć, by zdalnie przenieść świadomość do nowego ciała", stwierdza więc, że może się to jeszcze przydać i chowa hełm do swoich przepastnych kieszeni.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #11 Avengers: The Initiative #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.