Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #27

Iron Man vol. 4 #27

Postacie
Zapowiedź

Living Laser powrócił i rozrabia w Kanadzie. Iron Manowi przyda się pomoc Alpha Flight.

Cytat

Tony Stark: "(...) A.S.A.P. [as fast as possible - Snak3] and get back to work. Fight dirty if you have to."
Dum Dum Dugan: "How dirty?"
Tony Stark: "Nick Fury dirty."

Streszczenie

Iron Man budzi się, leżąc w wielkim kraterze, nawiedzony przez duchy Ho Yinsena i jego syna. Od razu kontaktuje się z S.H.I.E.L.D. i informuje, że cały czas żyje. Zarówno Helicarrier, jak i on zostają przymusowo odeskortowani...

Helicarrier. Maya Hansen zostaje obudzona przez Starka, który informuje ją o fakcie, iż była manipulowana przez Mandarina. Dodaje też, że są podejrzani o terroryzm i jedynym wyjściem jest usunięcie przez nią wszystkich zabezpieczeń z Extremis tak, aby mogli opracować odtrutkę. Kobieta zrobi to, ale tylko wtedy, kiedy będzie mieć niezbite dowody na to, że rzeczywiście istnieje groźba wypuszczenia wirusa do atmosfery.

Później. Stark odbywa spotkanie z Hill i Duganem. Oboje mają pomóc mu w namierzeniu Mandarina.

N.Y. Budynek ONZ. Samson informuje Osborna i resztę obecnych, że jego zdaniem stan Tony'ego Starka jest stabilny. Wspomina też o zagrożeniu ze strony Mandarina, a na dowód swych słów prosi o przesłuchanie Sekretarza Kooninga. Okazuje się, że ten zaginął od czasu przesłuchania [Iron Man #25 - Snak3].

Kaczin, Birma. Jadący jeepem Kooning wpada w zasadzkę uzbrojonych ludzi. Ci zawiązują mu oczy i prowadzą w głąb dżungli.

Tony i Maya oglądają fragment przesłuchania jednego z naukowców - Henry'ego Shearinga, który twierdzi, że Mandarin zmusił go do zdjęcia zabezpieczeń z Extremis. Kobieta zgadza się zrobić to samo.

Chiny. Duganowi nie udaje dowiedzieć się, gdzie mieszczą się fabryki Tema Borjigina - Mandarina. Minister jest nieugięty.

Kaczin. Kooning spotyka się ze starym znajomym - Xangiem Kongiem. Informuje go, że chce naprawić swoje błędy, a to wiąże się z morderstwem Mandarina.

Tymczasem Maya oddaje w ręce Tony'ego płytę, na której znajdują się dane potrzebne do stworzenia odtrutki. Jak się okazuje, nośnik trafia do dłoni Mandarina, który manipulował jej umysłem. Mając to, czego potrzebował, może myśleć o rozprzestrzenieniu wirusa.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #27 Iron Man vol. 4 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.