Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #36

Captain America vol. 5 #36

Captain America vol. 5 #36

"The Burden of Dreams" - Part Six

Postacie
Zapowiedź

Koniec drugiego aktu opowieści o śmierci Kapitana Ameryki! Jego następca, z pomocą Black Widow, walczy ze sługusami Red Skulla. Tymczasem Sharon Carter, ciągle pod kontrolą Dr. Faustusa, dokonuje przerażającego odkrycia na temat dalszych planów Red Skulla.

Cytat

Captain America: "Okay, maybe I was a little overconfident. Four super-villains isn't exactly nothing."

Streszczenie

Cap walczy z Serpent Squad. Z początku trochę obrywa, ale kiedy pozwalają mu skrócić dystans, przechodzi do ofensywy. Pierwszy przeciwnik pada po celnym wykopie. Rzut tarczą, odbijającą się od ścian między przeciwnikami, daje mu czas na użycie pistoletu i wyeliminowanie kolejnej dwójki, w tym Sin. Walkę widzi senator, który zaczyna dzwonić po pomoc. Widząc swoją dziewczynę ranną, do akcji wkracza Crossbones, rewanżując się serią z pistoletu. Bucky ma na sobie kuloodporny strój, jednak siła wystrzału powala go na ziemię. Wykorzystuje to przeciwnik, który zaczyna dusić naszego bohatera. Na szczęście Barnesowi udaje się uwolnić. Rozpoczyna się wymiana potężnych ciosów. Złoczyńcę zaskakuje kolejny nietypowy jak dla Captaina element wyposażenia, nóż, który James wbija mu w nogę.

W międzyczasie Zola zdaje Red Skullowi raport z laboratorium, gdzie odkrył ciążę Sharon. Dodatkowo Faustus przynosi informację o kłopotach z akcją w Waszyngtonie. Tymczasem Captain America i Crossbones kontynuują wymianę ciosów. Walka jest wyrównana, jednak złoczyńca wydaje się powoli zdobywać przewagę. Za plecami walczących King Cobra wyprowadza nieprzytomną Sin, zaś senator jest ewakuowany przez ochroniarza z Kane-Mayer. Mimo interwencji Bucky'ego podmienią nagrania z kamer i plan się powiedzie.

Na polu walki Cap zostaje wyrzucony przez okno. Na szczęście ląduje kilka metrów niżej na masce latającego kabrioletu Natalii, z której udaje mu się trzykrotnie trafić członka Serpent Squad z pistoletu, co kończy walkę. Sin udało się uciec, ale mają trzech innych członków drużyny Skulla do przesłuchania. Mimo obrażeń Bucky idzie załatwić jeszcze jedną sprawę.

Nad Waszyngtonem w śmigłowcu King Cobra melduje niepowodzenie misji. Po wysłuchaniu raportu Red Skull domyśla się, kto kryje się pod maską. Poniżej na ulicy James przemawia do tłumu, chcąc uspokoić zamieszki. Rzucona puszka przerywa przemowę, ludzie nie chcą go słuchać, bo nie jest ich dawnym bohaterem. Walki rozpoczynają się na nowo, a Cap odchodzi zrezygnowany.

Od rana w mediach przeplatają się tylko dwa tematy – nowy Captain America oraz próba porwania senatora Wrighta przez Serpent Squad. Według nagrań z monitoringu udaremnili ją ochroniarze z Kane-Mayer. W tym samym czasie Tony tłumaczy wiceprezydentowi, że nie wie, kto ukrywa się pod maską Capa. W swoim mieszkaniu Bucky podsumowuje z Natalią obecną sytuację. Złapani przestępcy nic nie wiedzą. Spotkali się w mieście, a kontakt ze Skullem miała tylko Sin. S.H.I.E.L.D. działa, ale wszystkie ich działania są pod ścisłą obserwacją. Dodatkowo, ponieważ ich akcja jest na pierwszych stronach wszystkich gazet, nie będą mogli się widywać zbyt często. James wydaje się z tego powodu przygnębiony. Widząc to Black Widow pyta, czy pamięta ich związek. Pamięta o tamtych szczęśliwych chwilach w tych złych czasach. Natalia całuje go i odchodzi mówiąc, iż ona nie zapomniała. W laboratorium Zoli Sharon ucieka korytarzami chcąc ratować swoją córkę. Wie, że w każdej kryjówce Armin ma szyby ewakuacyjne. Zamiast nich odnajduje zbiornik w którym nieprzytomny unosi się Steve Rogers.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #36 Captain America vol. 5 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.