Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #39

New Avengers #39

Postacie
Zapowiedź

Secret Invasion nabiera tempa! Czy Skrullowie zinfiltrowali New Avengers? Jakie dowody na poparcie tej tezy ma Maya Lopez? Czy zdoła je ujawnić?

Cytat

Clint Barton: "[...] It never feels like it but then all of a sudden you turn around and it's tomorrow... and yesterday was the glory days."

Streszczenie

Apartament Avengers. Echo, stojąc przed lustrem, przygląda się swemu odbiciu w skupieniu i z powagą. Następnie odwraca się i zauważa Logana przeszukującego lodówkę. Gdy przez dłuższą chwilę stoi, przyglądając mu się bez słowa, James nie wytrzymuje i oznajmia dziewczynie, że nie jest Skrullem. Ta zaraz odpowiada, że nic takiego nie miała na myśli. Logan wie jednak swoje. Nigdy nie wspomina żadnych faktów czy wydarzeń z ich wspólnej przeszłości. Czy w ogóle coś o niej wie? Zapewne nie, dlatego nigdy o niej nie rozmawia, nie rozpamiętuje. A prawda jest taka, że nie czyni tego, gdyż jak sam się określił, jest dżentelmenem. Maya odpowiada, że po prostu nie ma tej pewności, co pozostali członkowie zespołu co do tego, że faktycznie jakaś inwazja jest planowana. Sugeruje, że to jedynie temat zastępczy, by nie myśleć o tym wszystkim, co obecnie trapi Avengers. Logan odrzuca jej argumentację. W jego życiu tak naprawdę niewiele się zmieniło. Echo jakby chcąc podkreślić fakt przypomina, że Kapitan Ameryka nie żyje, a Avengers muszą się ukrywać. Wolverine nie wie jeszcze, kiedy, ale co do tego, że inwazja nastąpi, nie ma najmniejszych wątpliwości. Poza tym jednym z powodów, dla których on sam nie opuścił Avengers po śmierci Steve'a, była właśnie osoba Lopez. Nie mógł pozwolić na to, by pozostawiono ją w Japonii samej sobie. Dziewczyna sugeruje, by nie próbował jej podrywać. James natychmiast odpowiada, że jedynie chciał być dla niej miły. Po chwili dodaje, że to ona wystarczająco namieszała w jego sercu i Logan nie potrafi już nic na to poradzić. To przekleństwo, z którym teraz musi żyć. Maya nic nie odpowiada, jedynie znacząco się uśmiecha.

Później Echo przeskakując z dachu na dach udaje się do nad kancelarię Nelson, Murdock & Blake. Po chwili obok niej pojawia się Daredevil. Po krótkiej i raczej oschłej wymianie zdań Maya pyta go, dlaczego wysłał do niej Kapitana Amerykę. Matt odpowiada, że Steve nie żyje. Lopez koryguje pytanie, uzupełniając je o datę sprzed śmierci Rogersa. Teraz Murdock odpowiada, że tak należało i chyba decyzja ta nie była błędna, skoro dziewczyna jest cała i zdrowa. Ta wyciąga z pochwy swój miecz, po czym pyta Daredevila, kim tak naprawdę jest. Ten zmienia się w Echo, po czym mówi, by dziewczyna nie komplikowała sprawy, gdyż jest tylko człowiekiem. Ta mimo to atakuje, na co jej sobowtór odpowiada, uderzając promieniami ze swych oczu. Maya spada z dachu i zatrzymuje się na drabinie przeciwpożarowej piętro niżej. Z trudem podnosi się i odnajduje swój miecz. Najpierw rzuca cegłami w postać stojącą na dachu, a następnie atakuje przy pomocy stali. Broń trafia celu i po krawędzi ostrza spływa krew. W odpowiedzi sobowtór ponownie używa swych promieni, tym razem wzmocnionych płomieniem wystrzeliwanym z dłoni, w którego ogniu miecz topnieje. Po tym pokazie obcy kieruje do Mai krótką przemowę na temat gatunku ludzkiego, który wykiełkował z niczego, czym zasłużył sobie na podziw i uznanie obcego. Tekst ten powtarza kilkukrotnie, co Echo kwituje krótkim stwierdzeniem, że zaraz zaliczy potężnego kopniaka. W tym momencie na obcego spada Logan, który przy pomocy pazurów robi sieczkę z jego ciała. Ten odpowiada laserem z oczu, który dość solidnie opieka Jamesa. Teraz następuje prawdziwy fajerwerk transformacji z jednej postaci w drugą, podczas której kosmita ostrzega, że on sam i jemu podobni byli trenowani po to, by walczyć i by zginąć. Zdezorientowana Maya rozgląda się wokoło. Nie patrząc na Logana, nie może odczytać ostrzeżenia z ruchu jego warg. Kosmita potrafi się teleportować, co też za chwilę czyni tuż za plecami Lopez. Ta daje się zaskoczyć, szybko jednak przejmuje inicjatywę i po zadaniu kilku celnych ciosów zmusza przeciwnika do ucieczki. Logan, który zdążył już stanąć na nogach, rozpoznaje u obcego mutacyjne zdolności Cyclopsa i Nightcrawlera. Nie potrafi niestety wytropić teleportera. Słaniając się na nogach pyta teraz dziewczynę, czy ta wierzy już w inwazję Skrullów. Maya odpowiada pytaniem, czy Wolverine ją śledził. Ten tłumaczy, że w ten sposób chciał udowodnić, że nie jest jednym z nich. Kosmici wybrali dziewczynę na cel, gdyż wydaje się najłatwiejsza, by ją podmienić. Najkrócej jest w zespole i jej wiedza o działalności Avengers jest dosyć świeża i raczej powierzchowna, co dawało szansę na skuteczne zinfiltrowanie zespołu przy pomocy jej sobowtóra.

Apartament Avengers. Maya cała w plastrach i bandażach dla relaksu próbuje medytacji. Ćwiczenia przerywa Clint, który częstuje dziewczynę gorącą herbatą. Chcąc poprawić Lopez nastrój po walce, opowiada o swoich początkach w Avengers, jak obco czuł się pośród postaci tak potężnych, jak chociażby Thor, zaś sam zespół nie miał jeszcze późniejszej popularności i sławy. Zapada cisza, którą przerywa Barton wspomnieniem ich wspólnego spotkania w kabinie prysznica. Chciał wtedy pocałować Mayę, ale zabrakło mu odwagi. Nic straconego jednak i oboje rzucają się na siebie, by zewrzeć się wzajemnie w namiętnym pocałunku.

Później w łóżku Lopez siada na posłaniu i obserwuje śpiącego Clinta. Powoli przykłada dłoń do oczu, by ostatecznie je zasłonić. Jedyne, co teraz widzi, to mrok.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #39 New Avengers #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.