Avalon » Serie komiksowe » New Exiles » New Exiles #3

New Exiles #3

New Exiles #3

"The Panther's Vengeance"

Postacie
Zapowiedź

W samym sercu pustyni Rogue odkrywa tajemnicę tożsamości Gambita. Psylocke i Sabretooth próbują wyjaśnić zagadkę zniknięcia koleżanki z zespołu nieświadomi, iż zagłebiają się w pajęczynę dokładnie zaplanowanej intrygi.

Cytat

Susan Storm:" And don't you "wife" me, either."

Streszczenie

Sol III, jej mieszkańcom lepiej znana jako Ziemia. Na kontynencie afrykańskim wśród pustynnych piasków Sahary zlokalizowany jest niewielki obóz. Dostępu do jednego ze znajdujących się tam namiotów broni Rogue. Tuż obok niej na ziemii siedzą związani mężczyźni. Do niedawna czynili tu gwałt i niesprawiedliwość, jednak na ich drodze stanęli właśnie Rogue i towarzyszący jej Gambit. Ten wewnątrz namiotu wita się teraz ze swoją dopiero co uwolnioną rodziną. Jej głową jest Namor, ojciec Gambita i trojga jego rodzeństwa, zaś ich matka to Susan Storm. Namor sugeruje, że najlepiej byłoby im udać się do władczyni Alexandrii - Storm. Problem jednak w tym, jak się do owego miasta dostać. Tutaj pałeczkę przejmują panie. Susan Storm tworzy niewidzialny samolot, który na swym pokładzie mieści całą rodzinę. Rogue natomiast przypada rola jednostki napędowej, przy pomocy to której pojazd ma osiągnąć swój cel.

 

Alexandria. Psylocke i Sabretooth w rozmowie z pracującą dla Ororo Shadowclaw dowiadują się o odnalezieniu swojej towarzyszki na Saharze. W celu dokładnego jej zlokalizowania ma być przeprowadzone stosowne śledztwo. Niespodziewanie Creed łapie Bets wpół i całuje ją namiętnie. Ta pomimo zaskoczenia nie stawia oporu. Gdy Sabretooth odrywa się od niej, ma oczy przerażonego swym czynem dziecka, jednak już po chwili odzyskuje pewność siebie. Psylocke nie potrafi tego wytłumaczyć, coś jest jednak nie tak. Zwłaszcza że Creed w ogóle nie przypomina sobie tego momentu wahania, który Betsy dostrzegła przed chwilą na jego twarzy. Te myśli powoli jednak przestają zaprzątać głowę dziewczyny. Bloodwitch cieszy się z przejęcia kontroli nad kolejną ofiarą.

 

W tym czasie gdzieś na pustyni niewidzialny samolot pokonuje kolejne kilometry. Rogue nie kryje, że obecna sytuacja nie jest dla niej zbyt komfortowa. Czuje się nieswojo i ma świadomość własnej bezbronności. W tej chwili jest łatwym celem, co nie poprawia jej samopoczucia.

 

Kilka godzin później, gdy samolot wylądował. Namor prowadzi wszystkich do pobliskiej jaskini. Tam w olbrzymiej pieczarze prezentuje ruiny dawnego miasta. Zwiedzanie przerywa jednak pojawienie się trójki obcych, którzy po bliższym im się przyjrzeniu wcale takimi obcymi już nie są. Ta trójka to: Sabretooth, Psylocke i Shadowclaw. Po krótkim powitaniu Creed atakuje Namora, a Betsy Susan. Obrywa się także Gambitowi i Rogue. Dzieci tymczasem schroniły się pod kopułą pola siłowego. Za chwilę do walczących dołączają: Rough Justice, Bloodwitch, Black Dog, Iron Maiden i Sand Storm. Początkowy impet walczących zostaje nieco wyhamowany, jednak już po chwili Sabretooth i Psylocke uderzają z jeszcze większym zapałem i zdeterminowaniem, tym razem jednak już na właściwego wroga. Fortel okazał się być na tyle skuteczny, że zaatakowana jako pierwsza Bloodwitch zupełnie nie spodziewała się ataku z tej strony i po otrzymaniu potężnego ciosu pięścią z dołu od tej dwójki pada bez przytomności. Wciąż nierówne siły w jakimś stopniu stara się zrównoważyć Susan Storm, atakując Sand Storma. Psylocke tymczasem bierze na celownik Iron Maiden, czyli żeńską wersję Iron Mana. Już po chwili przekonuje się, że podobieństwa pomiędzy nimi nie kończą się jedynie na wyglądzie zewnętrznym. Walka trwa w najlepsze, gdy na scenie niespodziewanie pojawia się nowy zawodnik. To Black Panther w końcu zdecydowała się zaszczycić ich swoją obecnością. Jakby chcąc dodatkowo podkreślić fakt swego przybycia, bierze Susan Storm jako zakładniczkę.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Exiles #3 New Exiles #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.