Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #2

X-Force vol. 3 #2

X-Force vol. 3 #2

"Angels and demons" - part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Force są żądni krwi i nie boją się jej przelać. Tym bardziej jeśli może to pokrzyżować plany Purifiers dotyczące zmartwychwstania przeraźliwego wroga.

Cytat

Wolverine do Purifiera: "It gets so hot that when I slice off your ear, your nervous system will just… shut down. Your hands, your nose, your eye…The wounds will cauterize, and I'll keep you alive until you give me what I need…'Course getting a date after this is going to be a little rough."

Streszczenie

Kościół Wielebnego Wiliama Strykera, Północna Dakota. Teraz. Agenci S.H.I.E.L.D. przybyli tu 72 godziny po ataku Purifiers na ich bazę. Kościół jest spalony, nie ma nikogo żywego. Agentka Morales chce wiedzieć, dlaczego do tego doszło i kto jest odpowiedzialny. Jej partner zauważa, że zaprawa murarska w wyniku pożaru stopiła się. Naturalny ogień nie osiągnąłby takiej temperatury. Cokolwiek zostało tu użyte, było co najmniej rangi rządowej. Morales kontaktuje się z Marią Hill. Informuje przełożoną, że nawet jeśli Risman jest wśród zabitych, to nie uda im się go zidentyfikować. Dostaje od Hill polecenie dalszych poszukiwań i stałego kontaktu. Tony Stark chce utrzymać tą sprawę w tajemnicy. Przynajmniej dopóki nie uda im się odkryć wtyczki z Purifiers. Tymczasem pozostali agenci w podziemiach odnajdują kolejne ciała. I nie są one spalone.

7 godzin wcześniej, to samo miejsce. Trójka X-Force stoi przed Rismanem i leżącą przed nim Rahne. Wolverine ocenia, że Wolfsbane ma przestrzelone kolano i w najlepszym przypadku będzie kuleć. W najgorszym nie przeżyje tego. Na dodatek Laura wyczuwa, że Purifiers nafaszerowali ją heroiną. Risman okazuje swoją "łaskę" i nie zabija Rahne. Jego miłosierdzie ma jednak swoje granice. Żąda od mutantów, żeby się poddali, w innym przypadku ich koleżanka zginie. Logan nie zamierza ryzykować kolejnego życia i nakazuje X-23 usłuchać Wielebnego. Ona jednak wyczuwa kłamstwo w słowach Rismana i podchodzi do niego. Dostaje wtedy cios w brzuch od Purifiera. Następca Strykera widzi w młodej mutantce mordercę, nie jest ona takim zwierzęciem jak Wolverine. I pewnie teraz myśli o jedenastu sposobach zabicia go. X poprawia go, myśli o 27 sposobach. W tym momencie wysuwa swoje pazury, wyczuwa, że nie ma on zamiaru zabić Rahne. Logan krzyczy do niej, żeby się poddała. Jeden z Purifiers momentalnie doskakuje do niego i przygniata do ziemi. Wolvie, za to co zrobił, dawno obciąłby mu ręce i na dodatek "udekorował" tą salę wnętrznościami Rismana, gdyby nie był odpowiedzialny… Nie udaje mu się jednak skończyć myśli, gdyż X wciska przycisk detonatora. Kościołem wstrząsa potężna eksplozja. Wielebny ucieka jednak razem z Wolfsbane. Ich śladem podąża Laura. Logan sam wygrzebuje się ze zgliszcz i próbuje się dokopać do Proudstara. Temu drugiemu udało się przeżyć, bo cały impet wybuchu wzięli na siebie Purifiers. Wielebnemu razem z więźniem udaje się tymczasem dotrzeć do helikoptera i wystartować. Dobiega tam również X i strzelając z pistoletu, wykańcza jego obstawę. Rismana nie udaje się zabić, bo kończy jej się amunicja. W tym momencie na miejsce docierają pozostali X-Force.

Colorado Rocky Mountains, Posiadłość Angela. Teraz. Logan ma pretensje do Laury, że ta nie raczyła poinformować go o zaminowaniu kościoła. On i X mogą przeżyć gorsze rzeczy, ale Warpath i Wolfsbane nie. Ona ze spokojem stwierdza, że ratowanie życia koleżanki nie było jej misją. Na pytanie Logana, co to ma znaczyć, odpowiada Scott. Misją Laury było zabicie Rismana, a nie ratowanie kogokolwiek. Cyclops o sytuację z Rahne ma pretensje do Logana, który powinien ją powstrzymać przed udaniem się do Purifiers. Wtedy nie byłoby problemu, że może jej się coś stać. W tym momencie nadlatuje Warren z pytaniem, komu miałoby się coś stać. Wolvie wskazuje na Summersa jako odpowiedzialnego za odpowiedzi. Ten stara się wytłumaczyć Worthingtonowi, że to skomplikowane. Prosił przyjaciela już wcześniej o to, żeby trzymał się od tego z daleka. Angel jest zdziwiony, że w sytuacji kiedy czyjeś życie jest w niebezpieczeństwie, on nie wie czyje to życie ani tym bardziej co się dzieje. Proudstar mówi mu, że chodzi o Rahne i że została ona schwytana przez Purifiers. Warren chce od razu poinformować pozostałych i zorganizować ratunek. Cyclops nie zgadza się z tym. Ci ludzie zawsze zabijali mutantów, teraz porwali Rahne i pozostawili ją przy życiu. To znaczy, że tym razem mają do czynienia z czymś innym. Uratują ją, ale zrobią to sami. Zaangażowanie pozostałych X-Men spowoduje, że ktoś z nich na pewno zginie, a na to nie mogą sobie pozwolić. Proudstar zastanawia się, dlaczego Rahne podążyła za Purifiers sama. Summers pyta, czy wiedzą coś o Wielebnym Craigu. Logan mówi, że to sukinsyn, który ją wychował. Nienawidził jej i wbijał do głowy, że jest zła dlatego, że jest mutantem. Scott mówi, że Wolfsbane dowiedziała się, iż dołączył on do Purifiers. X myśli, że chce ona zemsty, ale John twierdzi, że jeśli ktoś zna Rahne, to wie, iż nigdy nie chciałaby czegoś takiego. Kiedy spotkali się po raz pierwszy, ona wiedziała wszystko o jego bracie. Nawzajem opowiadali sobie historie. Wtedy powiedziała mu, że dla Wielebnego Craiga była testem zesłanym przez Boga. Była żyjącym grzechem zesłanym mu do oczyszczenia. Ona musiała poznać prawdę o nim sama, bo Craig nie był tylko jej wychowawcą. Był jej ojcem.

Rahne siedzi w ciemnym pokoju przywiązana do krzesła. Nie może ruszać głową ani nawet zamknąć oczu. Wchodzi do niej jej ojciec. Zakazuje córce nazywania go ojcem, każe się tytułować wielebnym. Stwierdza, że dziewczyna jest dzieckiem szatana. Ona pyta go, co robi razem z Purifiers. On odpowiada, że dotychczas myślał, że jest sam w walce z "czarcim pomiotem". Dzięki nowym znajomym odkrył coś innego. Wstrzykuje córce jakąś substancję, mówiąc, że będzie jej inkwizytorem. Wysłucha jej grzechów, a ona będzie musiała zadośćuczynić Panu za zatruwanie Raju.

W innym pomieszczeniu Risman rozmawia z Elim Bardem. Martwi się, że Bastion przejmuje całą jego organizację. W tym momencie obiekt rozmowy wchodzi do pokoju. Nakazuje zabić mutantkę. Matthew próbuje tłumaczyć się instrukcjami od Strykera, który miał plan co do Rahne Sinclair. Bastion przeanalizował ten plan, wg niego na 99,74% zakończy się on porażką.

Dowodem tego mogą być akcje Wolverina, X-23 i Warpatha. X-Force likwidują kolejne bazy Purifiers w Nebrasce, Kansas i Oklahomie. Właśnie przesłuchują jedynego żywego Purifiera. Nie jest on jednak skory do pomocy. Dlatego Logan podgrzewa swój pazur i ma zamiar odciąć nim ucho jeńca. Jego system nerwowy przestanie na to reagować. Potem pozbawi go rąk, nosa, oka. Rany się zasklepią, a on będzie go utrzymywał przy życiu tak długo, dopóki nie dostanie tego, czego chce. W trakcie tych "zabaw" John pyta Laurę, jak to jest, że ona i Wolverine nie zwracają uwagi na całą tą krew jaka ich otacza. Dziewczyna nie rozumie pytania. Ale rozmowa kończy się, bo Logan wydusił z jeńca potrzebne informacje.

Risman w rozmowie z Bastionem mówi, że dostał od Wielebnego Strykera polecenie chronienia wyroczni i stworzenia "chóru". Robot lekceważy to, gdyż uważa jego poprzednika za niedoskonałego człowieka. Dla Matthew to niedopuszczalne, ponieważ to ten "niedoskonały człowiek" zaaranżował „zmartwychwstanie” Bastiona. Ten pyta, czy Wielebny jest wadliwy. Ma on zadanie wyeliminowania mutantów a robot wie, jak to zrobić. Risman zaczyna słuchać. Podobnie jak Wiliam Stryker maszyna zauważyła, że X-Men są największym zagrożeniem w tej linii czasowej jak też pewnie i w każdej innej. Nie ma też ziemskiej siły zdolnej do całkowitej eksterminacji ich. Nie oznacza to jednak, że Purifiers nie mają szans. Bastion wspomina, że przed swoją rekonstrukcją był poinformowany o istnieniu istoty zdolnej absorbować tkankę organiczną, przetwarzać ją jako pożywienie lub wypełniać ją własną osobowością. X-Men przywrócili ją do jej najmłodszej formy i pozostawili na dnie oceanu. Była tam przez długi czas, rosnąc i rozwijając się. Wysłał on do niej Purifiers z hasłem "Warlock", dzięki czemu nie zabije ona wszystkich po kolei. Na pytanie Rismana, czy ma ona jakieś imię, robot odpowiada, że tak. Nazywa się Magus.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #2 X-Force vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.