Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #1

Cable vol. 2 #1

Cable vol. 2 #1

"War Baby" Chapter One

Postacie
Zapowiedź

Przyszłość gatunku mutantów zaczyna się już teraz. Messiah Complex zmienił wszystkie linie czasowe. Tylko podróżnik w czasie może rozeznać się w nowym biegu rzeczywistości. Los całej populacji spoczywa w jego rękach.

Streszczenie

New Jersey, rok 2043. Cable ogląda panoramę Nowego Jorku. Widać, że miasto przeszło już nie jedno. Dostał się do niego na barce, na której miał okazję posłuchać radia. Były w nim odniesienia do jakiejś wielkiej powodzi wschodniego wybrzeża i super sztormu roku 2012.

Spacer ulicą przerywa Nathanowi uzbrojony mężczyzna. Cable jest spokojny, jest żołnierzem, został do tego wytrenowany. Oprych, uzbrojony w strzelbę, chce, aby Summers zapłacił mu myto za skorzystanie z mostu. Mostu, który jest za plecami oprycha i przed Nathanem. X-Man rozgląda się szybko, widzi jeszcze dwóch ukrytych towarzyszy oprycha. Jeden z nich ma karabin snajperski, drugi ma wyrzutnik granatów. Wszystko to mówi Summersowi, że jego przeciwnicy to amatorzy. Cable wyjmuje nóż, wywołując nerwową reakcję u przeciwnika, i rzuca mu go pod nogi, jako opłatę. Mężczyzna schyla się po broń i kiedy ją podnosi, Cable atakuje. Kopie mężczyznę w rękę tak, że ten wbija sobie nóż w klatkę piersiową. Następnie Nathan łapie oprycha i wykorzystuje go jako tarczę. Gdy padają strzały ze snajperki, dwa pociski lądują w żywej tarczy, jednak jeden trafia Nathana w rękę. Summers zabiera strzelbę przeciwnikowi i za jej pomocą zabija mężczyznę z karabinem. Kątem oka widzi, że trzeci oprych przygotowuje się do strzału. Cable wyciąga swój nóż z ciała jeszcze żywego wroga i rzuca w nim w mężczyznę z granatnikiem. Trafia. Trafiony oprych naciska na spust swojej broni, granat trafia jego kompana.

Walka się skończyła. Cable podwija ponczo okalające jego pierś i sprawdza, czy noszonemu w nosidełku na piersi dziecku nic się nie stało [chyba czytałeś Messaiah Complex? - red]. Na szczęście nic mu nie jest, wymaga tylko przewinięcia. Cable, z niechęcią, zabiera się do tego. W końcu do tego nie został wyszkolony. Następnie Nathan opatruje sobie ramię. Rozmyśla o ostatnich pięciu miesiącach podróży rozpoczętej w Szkocji, a zakończonej w Beach Town. Podróży wypełnionej przede wszystkim płaczem dziecka. Mała znów zaczyna płakać. Cable bierze ją na ręce. Nie może nadziwić się, że dziewczynka płacze teraz, a nie robiła tego, gdy zabierał ją ze szpitala, gdy uciekał bezdrożami, a nawet gdy leżała na ziemi, a Bishop celował do niej. Cable przypomina sobie także, jak Predator X odgryzł Lucasowi rękę i jak Cyclops oddał mu małą pod opiekę. Dziewczynka jest nadzieją mutantów, kiedyś ocali wszystkich. Zanim to się jednak stanie, Cable musi ją ochraniać. Kiedy został wysłany w przyszłość, przepowiedziano mu, że jego przeznaczeniem będzie dokonać ważnej rzeczy. Nathan myśli, że przepowiednia mówiła o opiece nad małą.

Cable rozmyśla jeszcze o walce, domyśla się, że ranę zawdzięcza wyczerpaniu, Od pięciu miesięcy na dobrą sprawę nie zmrużył oka. Widząc w oddali bar, kieruje się ku niemu. Wie także, że niedługo dziecko znów zrobi się głodne.

W barze mężczyzna, otwierając sobie mechaniczną ręką piwo, rozmyśla, że za kilka minut cały wysiłek, jakiego ostatnio doświadczył, zakończy się.

Cable, rozmyślając o posiłku, podchodzi do baru.

W środku mężczyzna z mechaniczną ręką sprawdza godzinę, na zegarku z symbolem "X", i sięga po broń. Celuje w drzwi i kiedy przechodzi przez nie Cable, otwiera ogień.

Nathan swoją bioniczną ręką zasłania dziecko, inna kula trafia go w drugą rękę i Summers wypada przez okno na zewnątrz baru. Jego jedyną myślą jest: "chronić dziecko". W barze Lucas Bishop prosi ludzi o spokój, dodaje, że jest policjantem.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #1 Cable vol. 2 #1 Cable vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.