Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #496

Uncanny X-Men #496

Uncanny X-Men #496

"X-Men: Divided" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Cyclops i Emma Frost udają się do San Francisco. Miasto zdaje się cofać w czasie do roku 1968. Pacyfizm, kwiaty i młodzież buntująca się przeciw normom społecznym. Czy Angel będzie chciał wracać do rzeczywistości? W tym czasie Wolverine, Nightcrawler i Colossus wracają do Rosji.

Cytat

Colossus: "I think I've seen all I need of my homeland for now."
Wolverine: "That's the other thing about comin' home. It usually reminds you why you wanted to leave in the first place."

Streszczenie

San Francisco. Mieszkańcy jednego z rejonów miasta zostali cofnięci do lat sześćdziesiątych. Od jakiegoś czasu trwa tam nieprzerwana impreza. Bogini, którą czczą ci ludzie, najpierw dała im kobietę-kota, a teraz prawdziwego anioła, za co są oni niezmiernie wdzięczni.

 

Blackbird, w drodze do San Francisco. Cyclops martwi się, że nie może skontaktować się z Angelem. Emma Frost próbuje telepatycznie odnaleźć Warrena lub któregoś z pozostałych przyjaciół, z którymi mieli się spotkać, ale nie jest w stanie i nie może określić przyczyny.

 

Rosja. Nightcrawler, Wolverine i Colossus odwiedzają grób rodziców tego ostatniego. Peter mówi, iż maił nadzieję, że podróż w rodzinne strony przywróci mu dobry nastrój, ale jak do tej pory jedynie przypomniała mu, jak wiele stracił w swoim życiu. Trzej przyjaciele zmierzają do baru. Przy piwie uzgadniają, że nie mają po co dłużej się tu zatrzymywać i wyjadą ostatnim dzisiejszym pociągiem. Wolverine pyta się, czy Colossus właśnie tu przychodził z kolegami, kiedy był młodszy. Ten mówi, że jego wioska jest w zasadzie daleko stąd, ale nie chciał się tam pokazywać, ponieważ wszyscy myślą, że nie żyje. X-Men wspominają to, co ostatnio ich spotkało: Peter stracił kobietę, którą kochał, szkoła została zniszczona, drużyna została rozbita, a przyszłość mutantów jest niepewna. Logan zauważa, że to nic nowego, ale takie właśnie jest życie X-Men. Uważa, że podróż do ojczyzny przypomniała Colossusowi jego życie, kiedy było ono prostsze, a marzenie Charlesa Xaviera przynosiło nadzieję. Rzeczywistość okazała się brutalniejsza, ale wszystkie osoby, które stracił Peter, odeszły nie przez to, że należy do X-Men, ale dlatego, że jest mutantem, a świat jest, jaki jest. Wolverine mówi, że on woli trzymać swoje uczucia w sobie, ale ponieważ Colossus taki nie jest, to proponuje mu porozmawiać o Kitty, jeżeli tylko tego chce, ale dopiero po zamówieniu następnej kolejki.

 

Cyclops i Emma lądują w parku Golden Gate, nad którym góruje śpiący Celestial. Frost mówi, że wyczuwa, iż gigant ma się znajdować w tym stanie do końca świata. Wyczuwa źródło energii psychicznej o dużej mocy i osłania przed nim siebie i swojego chłopaka. Scott pyta się, czy to właśnie jest przyczyną przemiany mieszkańców miasta. Emma potwierdza, ale dodaje, że fale psychiczne są chaotyczne, tak jakby nie były emitowane celowo, a być może nawet osoba odpowiedzialna za całą sytuację nie jest świadoma tego, co robi. Cyclops mówi, że muszą szybko odnaleźć ich przyjaciół.

 

Rosja. Rozmowa trzech X-Men zeszła na weselsze tematy, a tymczasem grupa uzbrojonych oprychów próbuje zmusić barmana do oddania im utargu. Ich przywódca uderza mężczyznę i każe jednemu ze swoich ludzi opróżnić kasę. Wolverine wysuwa pazury i każe napastnikom zostawić barmana w spokoju. Tamci uważają, że mutant wtrąca się w nie swoje sprawy, ale Logan jest innego zdania i zaczyna walkę. Peter i Kurt szybko przychodzą mu z pomocą. Przestępcy kolejno zostają wyłączeni z rozgrywki, ale jeden z nich zdąża oddać parę strzałów. Kula przebija ramię Wolverine’a i zmierza w kierunku jednego zgości baru, ale Nightcrawler teleportuje go w ostatniej chwili i każe uciekać. Ostatni z bandziorów strzela w Colossusa, który przybiera swoją metalową postać, a po chwili wyrzuca przeciwnika przez okno, kończąc walkę. Kurt stwierdza, że jest w lepszej formie niż się spodziewał i rana, którą zadał mu Scalphunter, już nie sprawia mu trudności. X-Men zostawiają barmanowi plik banknotów, aby powetował sobie straty i proszą, aby nie wspominał nikomu, co się tu dokładnie stało. Trzech przyjaciół wychodzi, planując zdążyć na pociąg. Peter mówi, że to, co zdążył zobaczyć w swoim kraju, wystarczy mu na jakiś czas, a Logan dodaje, że podróże do domu przypominają również, dlaczego się go opuściło. Odchodzących mutantów obserwuje mężczyzna uratowany przez Nightcrawlera.

 

Moskwa, dwie godziny później. Wysoko postawiony oficer dowiaduje się od swojego podwładnego, że Peter Rasputin i dwóch innych X-Men było widzianych na Syberii. Cieszy się z tego, ponieważ Czerwony Pokój już dawno nie gościł mutantów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #496 Uncanny X-Men #496

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.