Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #55

The Punisher (MAX) #55

The Punisher (MAX) #55

"Valley Forge, Valley Forge: The Slaughter Of A U.S. Marine Garrison And The Birth Of The Punisher" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Garth Ennis w wielkim stylu kończy swój znaczący run w Punisherze. Trzydzieści pięć lat temu Piąta Kawaleria rozlokowała się na wzgórzu w Wietnamie. Miejsce okazało się krwawą łaźnią dla ponad siedmiuset ludzi - w tym dwustu Amerykanów. Jedynym ocalonym był kapitan Frank Castle, który później da się poznać jako najbezwzględniejszy pogromca przestępów w historii - Punisher. Teraz Punisher stanie przed najtrudniejszym testem. Jeszcze nie miał tak trudnego zadania w życiu. Pięciu mężczyzn z nieskończonymi zasobami. Ludzie, którzy wepchną wszystko pomiędzy siebie, a kulę Punishera. Mężczyźni, którzy dokładnie wiedzą, kim on jest... i jak z nim walczyć.

Cytat

Porucznik Geller: "Well, I must say, Colonel Howe, this is all very civilized. Quite down to earth, actually, for...you know..."
Pułkownik Howe: "For special forces. Were you expecting a cave with blood-curdling screams issuing forth?"
Porucznik Geller: "Ha ha... No, as a matter of fact I'd imagined a sort of medieval castle. With suits of armor that sprang to life and yelled hoo-ah."
Pułkownik Howe: "That's the Rangers."

Streszczenie

W księgarniach premierę ma książka Michaela Goodwina, zatytułowana "Valley Forge, Valley Forge: The Slaughter Of A U.S. Marine Garrison And The Birth Of The Punisher". Przedstawione w niej są ostatnie dni bazy Valley Forge podczas końcowych momentów wojny w Wietnamie. W zmasowanym ataku sił Vietcongu zginął cały personel bazy. Ocalał tylko kapitan Frank Castle, człowiek, który jakiś czas później wypowiedział wojnę przestępczości jako Punisher. Jednym z poległych był brat autora, szeregowiec Steven Goodwin [ostatnie dni Valley Forge i Stevie Goodwina przedstawione są w mini-serii The Punisher: Born – Don David].

Fury i Castle spotykają się w barze. Nick przekazuje swojemu towarzyszowi teczkę z dokumentami. Następnie przygląda się reportażowi w telewizji na temat konfliktu zbrojnego w Iraku. Wyraża swoją gorzką opinie na temat wojny z terrorem. Według Franka Fury brzmi jakby tracił wiarę w to co robi. Ten odpowiada, iż to bardzo możliwe biorąc pod uwagę to co znajduje się w dokumentach, które mu dał. Następnie zmienia temat i pyta Castle'a, czy wie, że ktoś napisał o nim kolejną książkę. Frank wstając od stołu mówi, iż nie czyta książek. Zanim odchodzi, Nick pyta go czy ma zamiar rozwalić ludzi, na których dał mu namiary w dokumentach. Punisher nie jest pewien, ale to możliwe. Gdy on wychodzi, Fury dopija drinka, rzuca okiem na telewizor i też wstaje od stolika. Wychodząc pyta siedzących przy barze facetów, na co się tak gapią. Chwilę po tym wyrzuca pierwszego z nich przez okno.

Pole golfowe. Ośmiu generałów podczas partyjki golfa rozmawia o ostatnich wydarzeniach. To oni dali Barracudzie cynk jak znaleźć Yorki'ego. Mimo wszystko najemnik zawiódł ich i padł ofiarą Punishera [The Punisher (MAX) #50-54 - Don David]. Generałowie są nadal żądni zemsty za to, że Castle zepsuł ich operację zdobycia wirusa Barbarossa [The Punisher (MAX) #13-18 - Don David]. Co gorsza śmiał ich szantażować nagraniem z zeznaniami Rawlinsa odnośnie całej akcji [The Punisher (MAX) #24 - Don David]. Jeden z generałów uważa, że szantażowanie nie jest w stylu Punishera i nie mieli się tak naprawdę czego bać. Inny uważa, iż powinni się mimo wszystko jakoś zabezpieczyć przed ewentualną zemstą Castle'a. Na pewno nie mogą skorzystać z konwencjonalnych metod. Muszą sprawę załatwić w tajemnicy. To, że nie mogą poradzić sobie z tą sytuacją to oznaka słabości i mogłoby się to odbić na ich pozycji. Sytuacja nie wygląda dla nich zbyt pozytywnie. Jednak dwóch z nich wymyśliło plan awaryjny. Generał Kurt Perino wyjaśnia, że muszą użyć do rozwiązania sprawy Punishera ludzi, których ten nie będzie mógł zabić.

Michael Goodwin w pierwszym rozdziale swojej książki dzieli się z lekka wyidealizowanymi wspomnieniami z dzieciństwa na temat swojego starszego brata. W kolejnej części swojej książki skupia się na listach, które Stevie przesyłał do domu. Opisywał on w nich żałosny obraz bazy Valley Forge pod koniec wojny. Baza była zdezorganizowana, żołnierze olewali swoje obowiązki, wielu z nich zażywało narkotyki. Jedynym jasnym punktem było pojawienie się kapitana Franka Castle'a. Stevie uważał, że może przeżyć wojnę tylko dzięki temu, iż będzie trzymał się tego człowieka.

Po udanym uderzeniu piłeczki golfowej generał Perino zaczyna wyjaśniać swój plan. Otóż Punisher ma swój specjalny kodeks zasad. Zawsze uważa, by nie skrzywdzić żadnego cywila, ani policjanta. Dzięki temu Castle cieszy się jako takim ogólnym szacunkiem wśród służb mundurowych. Jeden z generałów przerywa Kurtowi, pytając wprost czy ma zamiar użyć przeciwko Punisherowi policji. Ten odpowiada, iż ma coś jeszcze lepszego. Ma zamiar pochwycić Castle'a przy pomocy amerykańskich żołnierzy. Małego, około ośmioosobowego oddziału Delta. Władzom wytłumaczą, że ich celem jest walka z terroryzmem. Punisher nie poradzi sobie z ośmioma, młodymi, świetnie wytrenowanym komandosami bez zabijania. Jeden z generałów jest przerażony tym, co zamierzają zrobić dla swojej prywaty. Drugi z pomysłodawców planu przypomina, że teraz już za późno by się tym martwić. Ich plan już ruszył. Mają nawet ochotnika, który zgłosił się by pokierować całą akcją.

Biuro dowódcy sił specjalnych pułkownika Howe'a. Adiutant generała Perino porucznik Geller przyniósł pułkownikowi w jego imieniu pudełko cygar. Mężczyzna jest zaskoczony miłym przyjęciem i atmosferą panując w siedzibie oddziału Delta. Howe wyjaśnia, że to część ich obowiązków nie wyróżniać się na pierwszy rzut oka. Adiutant pyta w imieniu generał co skłoniło pułkownika do zgłoszenia się na ochotnika do akcji schwytania Punishera. Howe pyta, czy Gellerowi mówi coś nazwisko Martin Vanheim. Zanim ten jest w stanie odpowiedzieć pułkownik wyjaśnia, że był to kapitan oddziału Delta, który partnerował Punisherowi podczas operacji Barbossa. Przy okazji był zaręczony z córką Howe'a. To on sam polecił go do tej misji, która okazała się jego ostatnią [Vanheim i Castle ciągnęli losy, który z nich dostanie jedyną kurtkę i ruszy z Galiną na miejsce ewakuacji. Martin przegrał i został bez osłony na mroźnym pustkowiu Syberii, The Punisher (MAX) #18 – Don David]. Nie to jest jednak głównym powodem dla którego Howe zgłosił się do operacji. Uważa on ,że Castle, wytrenowany przez armię, jest jednym z nich i to siły specjalne muszą wziąć za niego odpowiedzialność. Jego ludzie mają rozkaz pochwycić go i postawić przed sądem. Geller dodaje, że częścią misji jest jeszcze zdobycie pewnych taśm, które znajdują się w posiadaniu Punishera. Pułkownik zgadza się i w końcu proponuje, by poszli spotkać się z drużyną utworzoną na potrzeby przedsięwzięcia.

Jedna z kryjówek Punishera. Frank w zamyśleniu przygląda się przyczepionym do ściany zdjęciom ośmiu generałów.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #55 The Punisher (MAX) #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.