Avalon » Serie komiksowe » ClanDestine vol. 2 » ClanDestine vol. 2 #2

ClanDestine vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

Rory i Pandora zaczynają zgłębiać historię klanu Destine i jego spotkania z Inhumans. Tymczasem doktor Griffin i Omeganie chcą sprawić, że dzieje rodziny szybko się zakończą.

Cytat

Pandora: "Dom is dying!"
Kay: "No, dear. Dom is just melodramatic."

Streszczenie

W roku 1374, Adam Destine i jego dwaj synowie, Thaddeus i Albert, podróżowali z Europy do klasztoru w Xigaze. Będąc już w Tybecie, zostali zaatakowani przez hordę zombie, którymi kierowała istota zwana Tral. Thaddeus zaatakował go, ale stwór strzelił do niego ze swojej broni i strącił do w przepaść. Albert był zrozpaczony z powodu śmierci brata i, choć do tej pory swoich zdolności używał jedynie, aby leczyć innych, tym razem skoncentrował się na Tralu, aby uzyskać przeciwny efekt. Jeden po drugim, zombie zaczęły padać na śnieg, a na końcu wśród nich legł ich władca. Z nieba opadł pojazd, z którego wyszli Gorgon, Karnak i Medusa. Wyjaśnili, że Tral jest przestępcą wśród Inhumans, który uciekł z ich miasta.

Rory przerywa opowieść, podekscytowany, że Adam spotkał Inhumans. Walter zwraca mu uwagę, że ważne w tej opowieści jest to, że Thaddeus zginął, a Albert zrobił coś, co do tej pory go prześladuje. Pandora wie, że historia miała służyć, aby odstraszyć bliźnięta od używania ich mocy, ale to nie przyniesie skutku i woli dowiedzieć się więcej o swojej matce. Walter i Adam opierają się, ale ostatecznie dają się przekonać. Ojciec rodziny przypomina w skrócie to, co opowiadał najmłodszym dzieciom poprzednim razem, ale kiedy dochodzi do momentu spotkania z Djinn, znów musi przerwać. Tym razem do pokoju wpada znajdujący się w agonii Dominic, z którego bełkotu można wywnioskować, że jego nadwrażliwe zmysły zostały przeładowane.

W kryjówce Alphy, Omeganie donoszą mu, że zgodnie z przypuszczeniami Dominic wyczuł ich skanery i istnieje możliwość, że Destine odkryją, że są obserwowani. Griffin każe wzmocnić moc fal, aby uszkodzić mózg Hexa.

Do domu, po wyzucie u fryzjera i zakupach, wracają Sam i Kay. Widząc, że brat cierpi, Cuckoo telepatycznie usypia go i mówi pozostałym, że powinni wezwać Newtona. Rory znajduje zegarek z nadajnikiem, którego używa Dominic do komunikacji z bratem przebywającym w innym wymiarze i uruchamia go. Po chwili w pokoju materializuje się Newton. Rory podnosi brata za pomocą swoich zdolności i umieszcza go na stole. Newton chwali chłopaka za coraz lepsze panowanie nad swoimi mocami i cieszy się, kiedy słyszy, że bliźnięta odkryły sposób, aby czynić się niewidzialnymi. Adam skarży się na ból głowy, co jemu jako niezniszczalnemu człowiekowi nie powinno się przydarzyć i mówi, że czuje go od wczoraj. Newton dochodzi do wniosku, że Dominic jest wyczerpany z powodu przeciążenia swoich zmysłów, co oznacza, że w środowisku nastąpił wzrost zagęszczenia sygnałów lub on sam stał się bardziej czuły. Postanawia zabrać brata na swoją spokojną planetę, gdzie będzie mógł go zbadać dokładniej. Kay przypomina sobie, że Newton mówił, że nie może nikogo zabrać na Etherę, ale on mówi, że to nie jest do końca prawda. Cuckoo uważa, że brat coś ukrywa i dlatego nosi osłony przed telepatią, ale zanim może go wypytać, Newton się teleportuje.

Gdzie indziej, członkowie gildii podglądają obraz z kamer używanych przez Alphę do obserwacji rodziny Destine. Wiedzą, że Griffin nienawidzi ich i są pewni, że ma to związek z udziałem Rory’ego i Pandory w utraceniu przez niego Gryfa, ale podejrzewają, że Alpha może także wiedzieć coś, czego nie oni nie wiedzą. Przywódca gildii proponuje więc ostrożnie włamać się do plików naukowca.

Dominic budzi się na Etherze i widzi Newtona w swoim muskularnym ciele, który mówi mu, że spał przez dziewięć godzin, a według tutejszego czasu – trzy dni. Przez ten czas pracował nad przenośnym urządzeniem, które generowałoby aurę osłaniającą Dominica przed otoczeniem, podobnie jak komora, w której spędza większość czasu. Ten mówi, że Newton musi mu pokazać, jak wygląda jego królestwo. Brat waha się, ale zgadza, pod warunkiem, że nie powie o niczym Kay. Wychodzą na taras i Dominic widzi piękny krajobraz, niczym z baśni. W ogrodzie grupa pięknych kobiet zbiera owoce. Newton mówi, że to jego osobista służba, która w rzeczywistości jest androidami. Dominic przypomina sobie poprzednie wersje robotów brata i stwierdza, że dokonał znacznych ulepszeń.

Ravenscroft. Kay i Sam idą na wesele. Walter wraca do pracy nad kolejną powieścią. Adam pyta się go, czy uważa, że obecność Kay wyprowadza go z równowagi i powoduje niekontrolowane przemiany. Ten nie wie, ale ma pewność, że Cuckoo źle wpływa na bliźnięta. Nie chce, aby wyrosły one na kogoś takiego jak ona lub Vincent. Adam uspokaja Waltera mówiąc, że dobrze wychował Rory’ego i Pandorę i mówi, że zabierze ich na patrol.

W swojej kryjówce, Alpha widzi na monitorach bliźnięta i Adama wylatujących z domu. Każe uruchomić urządzenie, którym oddziałuje na Waltera i potraktować nim trójkę Destine.

W drodze do Londynu Pandora proponuje, aby ojciec kontynuował przerwaną opowieść o spotkaniu z Djinn, ale nagle cały zaczyna iskrzyć. Po chwili Pandora zaczyna spadać, a za nią Rory, który orientuje się, że jego moc nie działa. Adam, mimo własnych problemów, chwyta dzieci, po czym każe im złapać swój anty-grawitacyjny pas. Odpina go i bliźnięta zaczynają bezpiecznie opadać na ziemię. Ciało Adama emituje coraz silniejsze ładunki, aż wreszcie znika w eksplozji. Rory próbuje uspokoić siostrę, że ich ojciec jest niezniszczalny, więc nie mógł zginąć.

Ethera. Newton dokończył generator aury dla brata i mówi mu, że musi wrócić na Ziemię, aby go przetestować. Dominic stwierdza, że ta planeta jest dla niego idealnym miejscem, ale wie, że musi ją opuścić. Newton otwiera portal międzywymiarowy, kiedy nagle zostaje opleciony przez rośliny. Jest to sprawka Satyr-Nun, która mówi, że ostrzegała go przed wytwarzaniem kolejnych sztucznych ludzi. Kobieta strzela do Dominica, który wpada do portalu i po chwili ląduje w miejscu, które szybko uznaje za jakiś wehikuł. Za plecami odzywa się głos, który wyjaśnia, że jest to międzywymiarowy pociąg, którym podróżuje grupa zwana Excaliburem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

ClanDestine vol. 2 #2 ClanDestine vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.