Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Human » Ultimate Human #3

Ultimate Human #3

Postacie
Zapowiedź

Poznajcie Petera Wisdoma, który ma pewną sprawę do Bruce'a Bannera i Tony'ego Starka. Ci mają jednak większy problem: nie mogą zmienić się w Hulka i Iron Mana.

Cytat

Leader (do Bannera i Starka): "I am the ultimate human. You two are curiosities, nothing more."

Streszczenie

Kwatera główna MI6. Dyrektor ds. operacji Peter Wisdom wchodzi do swojego biura i każe swojej sekretarce, Sicie, umówić go z szefem agencji (tradycyjnie nazywanym C), ale najpierw chce się zobaczyć z dyrektorem ds. wywiadu. Kiedy ten przychodzi, Wisdom mówi mu, że chce jego poparcia, kiedy będzie prosił C o danie zielonego światła jego projektowi nadludzi. Dyrektor ds. wywiadu mówi, że chętnie to zrobi, ale to jest z góry przegrana sprawa. Zastępca szefa jest w bliskich stosunkach z Jamesem Braddockiem z Europejskiej Inicjatywy Obronnej, a, jak sam Peter wie, skoro zajmuje obecnie najwyższe stanowisko w MI6, na którym może znajdować się ktoś z wewnątrz agencji (szefem jest zawsze ktoś z zewnątrz), to będzie starał się budować grunt pod posadę gdzie indziej. Chodzą nawet słuchy, że zastępca ma zagwarantowaną pracę w EIO i nawet szuka już domu w Brukseli. Dodaje, że choć wie, iż sam będzie nowym zastępcą szefa, nowy dyrektor ds. wywiadu nie będzie mógł już odwołać decyzji poprzednika. Wisdom jest wyraźnie niezadowolony, że to nie on będzie nowym zastępcą. Sita przynosi mu kawę, a on każe jej wezwać szefa sekcji specjalnej.

 

Dziesięć minut później do gabinetu Petera przychodzi Jack Tarr. Wisdom mówi, że jeżeli jego spotkanie z C nie pójdzie po jego myśli, to chciałby, aby jego zastępcy przydarzył się jakiś wypadek. Tarr nie wierzy własnym uszom. Peter tłumaczy mu sytuację, w jakiej znalazł się jego projekt. Jack mówi, że on nie zabije zastępcy szefa, a nikt inny nie będzie chciał. Dodaje, że w sekcji specjalnej są świetni agenci i Wisdom nie potrzebuje do tej roboty super-ludzi. Ten odpowiada, że będą konieczni, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy ktoś pokroju Iron Mana czy Hulka nie zaatakuje Wielkiej Brytanii, i MI6 musi być gotowe na takie zagrożenie z zewnątrz. Tarr zostaje przy swojej decyzji i ostrzega Petera, aby nie próbował zmusić Jamesa Larnera do przyjęcia zadania, ponieważ wtedy powie o całej sprawie zastępcy szefa.

 

Peter wchodzi do gabinetu C, który przegląda właśnie dane o projekcie Wisdoma. Mówi mu, że nie zamierza sprzeciwiać się EIO. Ceni Petera, ale uważa, że jego projekt jest próbą kształtowania polityki przez MI6, a zadaniem agencji jest jedynie realizować politykę tworzoną przez kogoś innego. Wisdom nie zgadza się i twierdzi, że jego plan polega właśnie na wypełnianiu rozkazów, ale robienie tego jak najlepiej. W tej chwili w jego sekcji specjalnej jest tylko czterech świetnych agentów, ale gdyby miał do dyspozycji kilku super-ludzi, mógłby zdziałać o wiele więcej. MI6 nie musiałoby więcej odmawiać wykonania zadań, których nie jest w stanie wykonać, ponieważ agencja mogłaby zrobić wszystko. I, co najważniejsze, nie musiałaby używać do tego ubranych w kolorowe kostiumy ludzi Braddocka. Peter kończy swoją argumentację, mówiąc, że obecny budżet MI6 pozwala na rozpoczęcie projektu już teraz. C stwierdza, że Braddock przeprowadzi pierwszy pokaz za cztery tygodnie. Peter ma tyle czasu, aby pokazać, że ma rację.

 

Wisdom pyta się Sity, ile ma urlopu do dyspozycji. Słysząc, że dwadzieścia jeden, dzwoni do doktora Stragga i mówi mu, że mają cztery tygodnie na zademonstrowanie C wytworzonego super-człowieka. Dodaje, że rozwiązał również problem ochotnika do testów – on sam nim będzie.

 

Peter spotyka się z doktorem w Dartmoor. Stragg mówi, że są przygotowani tak dobrze, jak to było możliwe, ponieważ zawsze zakładał, że będą mieli więcej czasu. Doktor pokazuje Wisdomowi laboratorium i sprzęt do reanimacji, który, jak mówi, jest na wszelki wypadek. Mówi, że serum, które wstrzykną Peterowi, pochodzi z resztek krwi Hulka i komórek Tony’ego Starka. Ponieważ surowca nie było zbyt wiele, musieli nad nim popracować. Stragg ostrzega, że mogą więc wystąpić problemy, zwłaszcza, że serum, które zmieniło Bannera w Hulka, nie jest dla niego do końca zrozumiałe. Zniecierpliwiony Wisdom chce już zaczynać eksperyment. Doktor każe mu się rozebrać i położyć na stole. Swoim współpracownikom każe unieruchomić Wisdoma. Ten pyta się dlaczego, na co Stragg mówi, że nie chce, aby Peter się wiercił, i pokazuje baterię strzykawek z zieloną substancją. Wisdom zaczyna się wahać, ale jest za późno, ponieważ doktor wbija igły w jego ciało.

 

Tydzień później. Stragg wprowadza na wózku inwalidzkim Wisdoma do gabinetu C. Głowa Petera jest nieproporcjonalnie wielka i musi być podtrzymywana za pomocą metalowej instalacji. Peter próbuje tłumaczyć C, co się stało, ale ten nie chce go słuchać i woli wyjaśnienia doktora. Stragg mówi, że nowa tkanka mózgowa i kostna pojawiła się jedynie w głowie Wisdoma zamiast rozprowadzić się równomiernie po jego ciele. Peter każe mu się uciszyć, ale kiedy jego słowa nie skutkują, siłą woli rozsadza serce Stragga i zabija go. Następnie mówi C, że w ciągu pół roku zajmie jego stanowisko, a za pomocą zgromadzonych przez siebie środków da Wielkiej Brytanii najlepszą możliwą ochronę. Szef MI6 odpowiada, że zwalnia Wisdoma, ponieważ agencja nie potrzebuje szalonych dziwadeł. Zaleca mu się ukryć, ponieważ następnym razem, kiedy jeden z jego agentów go spotka, zabije go.

 

Leader kończy opowiadać swoją historię Bannerowi i Starkowi. Mówi im, że to oczywiste, czego chce: dokończyć swoją transformację za pomocą nanobotów Tony’ego i serum w ciele Bruce’a. Ponieważ oni nie wykorzystują w pełni swojego potencjału, Leader nie widzi w tym nic złego, aby poświęcić ich życia, w celu uratowania swojego kraju. Zostawia ich samych, aby mogli porozmawiać ze sobą ostatni raz.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Human #3 Ultimate Human #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.