Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: With Great Power... » Spider-Man: With Great Power... #3

Spider-Man: With Great Power... #3

Postacie
Zapowiedź

To zapowiedź już trzeciego numeru tej obiecującej mini-serii, a Marvel dalej nie mówi nam o niej nic ponad to, co zostało już powiedziane. Dla tych, którzy nie uważali przy czytaniu poprzednich zapowiedzi: Dave Lapham opowiada o tym, co działo się z Peterem Parkerem w czasie pomiędzy ugryzieniem przez pająka a śmiercią wujka Bena. A co się działo? No wiecie, wielka moc już dała o sobie znać, odpowiedzialność za to dopiero raczkuje, czyli w wielkim skrócie: Petey się bawi.

Cytat

JJJ: "What am I paying you for?! Get me a story!"

Streszczenie

Na zebraniu redakcyjnym w "Daily Bugle" J. Jonah Jameson pokazuje przedstawiający Spider-Mana nagłówek konkurencyjnej gazety, wyrażając swoje zniesmaczenie zamaskowanymi super-ludźmi. Wbrew powszechnemu trendowi chce zająć się szukaniem "haków" na coraz popularniejszych bohaterów. Proponuje, by kozłem ofiarnym gazety stał się Spider-Man.

Spidey siedzi na dachu wieżowca wraz z dziewczyną, której imienia nawet nie pamięta. Obserwują walkę Fantastic Four z wielkim zielonym potworem. Po chwili zaczynają się całować i zostają na dachu aż do zmroku. Umówiony już z Tiffany Spidey zastanawia się, jak wytłumaczy jej spóźnienie.

Kiedy Peter w końcu zjawia się w apartamencie Tiffany, kobieta oznajmia mu, że muszą udać się do studia telewizyjnego, a potem na imprezę. Chłopak nie chce tam iść, próbując tłumaczyć, że obiecał być gdzie indziej. Tiff wówczas mówi mu, że wie o groupie, z którą się dzisiaj spotkał. Wyrzuca mu, że nie dość, że wystawia ją dla jakiejś małolaty, to potem jeszcze odmawia jej wspólnego świętowania. Skruszony Spidey nie ma wyjścia i daje się przekonać do pójścia na tę imprezę.

Trochę później w studio Spider-Man oczarowuje wszystkich dowcipem, śmiałością i swymi zdolnościami. W tym czasie w budynku pojawia się złodziej, który okrada producentów programu. Kiedy Spidey wychodzi ze studia, natyka się na bandytę, który ucieka ze skradzionymi pieniędzmi. Nie zatrzymuje go jednak, stwierdzając, że to nie należy do jego obowiązków.

Po wyjściu ze studia Spidey, Tiffany i Monty bawią się w klubie "Mayhem". Kobieta chce być menedżerką chłopaka, jednak Cabaash nie chce się na to zgodzić. Wówczas Spidey grozi odejściem i właściciel ligi musi ulec żądaniom pary.

Ben Parker czyta list od dyrekcji szkoły Petera. Wynika z niego, że chłopak opuścił się w nauce, nie chodzi na lekcje i nauczyciele uważają, że w grę mogą wchodzić narkotyki. Zmartwiony wujek razem z ciocią May dochodzą do wniosku, że Peterowi przyda się więcej dyscypliny.

Liz Allan słyszy od swojej przyjaciółki, że Flash na ostatniej imprezie był bardzo zajęty pewną Michelle. Dziewczyna Thompsona stwierdza, że ona też może pobawić się podobnie i umawia się z Peterem na wspólną naukę po lekcjach. Słyszy to Flash, który kategorycznie zabrania Parkerowi kręcenia się wokół Liz. Pete jednak już się go nie boi i zamiast do biblioteki idzie z dziewczyną do "Mayhem". Musi wprawdzie przekupić ochroniarza, by ich wpuścił, jednak nie na daremno, gdyż Liz jest zachwycona klubem.

JJJ słyszy od swojego dziennikarza, że pewna dziewczyna opowiedziała o tym, jak Spider-Man w ramach randki zabrał ją na dach budynku, z którego oglądali walkę Fantastic Four z wielkim potworem. Jonah zaczyna się zastanawiać, jak to wykorzystać przeciwko zamaskowanemu zapaśnikowi.

Pete i Liz wychodzą z klubu, lecz świetny nastrój psuje im Ben Parker. Mężczyzna oznajmia, że śledził młodych w drodze ze szkoły i udziela im ostrej reprymendy. Nagle odzywa się pajęczy zmysł Petera i chłopak ratuje wujka przed przygnieceniem przez kawał spadającego gruzu. Wszyscy przerażeni patrzą do góry i widzą olbrzymią bestię pustoszącą miasto.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man: With Great Power... #3 Spider-Man: With Great Power... #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.