Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mangaverse: New Dawn » Marvel Mangaverse: New Dawn

Marvel Mangaverse: New Dawn

Marvel Mangaverse: New Dawn

bez tytułu

Cytat

Janet: „Just because I flew into you doesn’t mean you can take advantage on me.”

Streszczenie

Gigantyczna eksplozja niszczy wielkie miasto na oczach bezradnego Bruce’a Bannera. Dopiero po chwili przypomina on sobie, że to nie rzeczywistość, a gra komputerowa, w którą gra z synem swojej koleżanki. Dzieciak wścieka się z powodu porażki, ale akurat wraca jego mama i dziękuje, że Bruce poświecił swój wolny dzień na zajęcie się nim. Ucieszony Banner wychodzi na świeże powietrze. Niestety, zaraz zderza się z nim inna koleżanka z pracy - Janet, która akurat testuje plazmowe skrzydła swojego projektu. Lekko ogłuszony próbuje skraść jej całusa, ale obrywa w twarz. Dziewczyna zaczyna prawić mu wyrzuty, wiec szybko zmienia temat i pyta o jej badania. Niestety, rozmowę przerywa przelatująca akurat Iron Girl. Wściekła Janet obrzuca szefową wyzwiskami, a Bruce zauważa lądujący helikopter, z którego wysiadają nowi mieszkańcy Stark Island - afrykański książę T’Challa oraz Henry Pym, nastoletni geniusz i gwiazdor rocka. Ten pierwszy bez słowa udaje się do swojego pokoju, podczas gdy podekscytowany chłopak zagaduje Bannera, który jest jego idolem.

Zdejmując swoją zbroję i obserwując całą wyspę Antoinette Stark zastanawia się, czy nie powinna zamknąć projektu Janet i przydzielić jej do czegoś innego. Biorąc prysznic rozmyśla o tym, jak przejęła firmę po zaginięciu jej brata. Zastanawia się, czemu Tony nigdy nie współpracował z wojskiem, jak ona.

W innym pokoju czekają na nią goście - Prezydent USA, Steve Rogers, Dyrektor S.H.I.E.L.D., Nick Fury, oraz ambasador Centralnej Unii Eurazjatyckiej, Baron Mordo. Nick złości się, że Stark każe im czekać i serwuje jakieś bezalkoholowe drinki, co wypomina jej, kiedy tylko wchodzi do pomieszczenia. Toni przechodzi do powodu, dla którego zaprosiła tutaj całą trójkę. Trzy lata temu dr Banner odkrył wymiar zwany Negative Zone, niewyczerpalne źródło energii, ale środowisko naukowe wyśmiało jego badania. Za to terroryści z Hydry namówili go, by skonstruował Energy Well - generator czerpiący energię stamtąd. Użyli go do zasilenia satelitarnego lasera, którym zaatakowali Nowy York. Skutkiem ubocznym było wytworzenie impulsu elektromagnetycznego, który wywołał Zaćmienie - na dobę wyłączył wszystkie urządzenia elektryczne na Ziemi. Zginęły tysiące ludzi. Kiedy wrócił prąd, S.H.I.E.L.D. zaatakowało główną bazę Hydry. Sama była w oddziale, który odbił Bannera, doprowadzonego do szaleństwa przez poczucie winy i promieniowanie gamma z Negative Zone. Korzystając z Zaćmienia mieszkańcy Atlantydy próbowali podbić świat wielką machiną zasilaną Energy Well, ale na ich drodze stanął jej brat - Iron Man. Powstrzymał plany Namora, jednak zaginął po walce. Ona zaś zabrała Bannera na Stark Island, gdzie wymazała mu pamięć o tych wydarzeniach. Od tego czasu Bruce buduje dla niej nowe Energy Well. Na te słowa Mordo wpada we wściekłość i zaczyna się z nią kłócić, ale Rogers gasi konflikt i radzi dać Stark szansę. Mordo postanawia obserwować badania aż do ich zakończenia, a Toni oferuje to też prezydentowi. Steve dostaje jednak komunikat od Avengers i opuszcza wyspę. Kiedy zostają sami, Stark i Fury rozmawiają na temat Mordo oraz brata dziewczyny. Nick przyznaje, że cieszy się, że Tony zaginął, a ona przejęła firmę.

Wybrzeże Nowego Yorku. Baron Strucker przybywa do średniowiecznej rezydencji, gdzie służący prowadzi go do sali, z której przenosi się do podwodnego królestwa - Atlantydy. Wita się z ucieszoną jego widokiem Namoritą, aż nagle dziewczynę przegania jej kuzynka - Namora. Ta prowadzi Struckera do swojego pana. Książę Namor cieszy się na jego widok, zwłaszcza, że baron przyniósł narkotyki, którymi uśmierza jego ból. Naćpanemu księciu wmawia, że Iron Man buduje Energy Well przeciw niemu. Wściekły Namor gołymi rękoma demoluje swój pałac krzycząc, że uprzedzi atak swojego wroga, a jego lud znów będzie władał Ziemią. Strucker w myślach kpi z jego naiwności, a obserwująca to z ukrycia Namora nie wie, co powinna zrobić.

Stark Island. Przybrawszy swoją prawdziwą postać Mordo używa magii, aby przenieść swoich współpracowników na wyspę. Black Widow i Executioner pojawiają się przed nim, gotowi do działania.

Gdzie indziej działania Mordo wykrywa Dr. Strange, który natychmiast teleportuje do siebie swoja asystentkę - Tigrę. Nie zważając na narzekania kotołaczki, kolejnym zaklęciem sprawia, ze oboje mkną w powietrzu, kierując się na Stark Island.

Podjadający po nocy Bruce zostaje nagle zaskoczony przez Mordo i jego towarzyszy i pozbawiony przytomności przez zatruty pocałunek Black Widow. Kiedy agenci zabierają go, Mordo wnika w systemy komputerowe wyspy i zaczyna sabotaż. Zostaje to wykryte przez komputery Toni Stark, która ogłasza alarm. Nagle Mordo zostaje teleportowany na orbitę. Tam czeka na niego Dr. Strange, który szydzi z rywala i po krótkiej walce łamie mu obie ręce. Tymczasem, agenci Hydry zostają zaatakowani przez Tigrę. Pokonanie Executionera jest dla niej banalne, ale Black Widow trafia ją zatrutą strzałką i ucieka łodzią podwodną, zabierając Bannera. Odpływając, mijają armię Atlantydy i wielkich potworów, zmierzających w stronę wyspy.

W pomieszczeniu z Energy Well spełniają się obawy T’Challi - energia z Negative Zone wymyka się spod kontroli. Hank próbuje coś na to zaradzić, ale nagle odkrywa, że coś z Negative Zone napiera na przejście. Coś żywego!

Na rozkaz Namora połączone siły Hydry i Atlantydy atakują wyspę. Zarządzająca ochroną Amanda wydaje rozkaz wysłania do walki nowego robota bojowego, Iron-Eva. Machina atakuje, jednak zostaje rozszarpana przez wspierającą wroga bestię.

Banner budzi się z krzykiem na pokładzie łodzi. Nagle zaczyna transformować się w olbrzymią, zieloną kreaturę, która rozrywa łódź i rośnie, aż wynurza się z wody. Hulk, dorównujący rozmiarami wieżowcom potwór, zaczyna wychodzi z morza na brzeg. Wprost na Nowy York.

[info - komiks ten jest dedykowany Jack’owi Kirby’emu]

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.