Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #38

New Avengers #38

New Avengers #38

"The Breakup"

Postacie
Zapowiedź

Rozstanie! Konspiracja! Paranoja! Zdrada! To wszystko kłębi się nad głowami Jessicki Jones i Luke'a Cage'a. Czy po szokującym zakończeniu New Avengers Annual z ostatniego miesiąca okaże się, że Jess odwróciła się od Avengers? Opowiedzeniem historii od strony graficznej zajmnie się chyba najlepszy człowiek, który zajmował się Jones, czyli Michael Gaydos z serii Alias. Gościnny występ Mighty Avengers. Komu zaufasz?

Cytat

Daniel Rand: "[...] Oh, and no Maid, or Butler, or Jarvis or Wong. You mess a dish, you clean a dish."

Streszczenie

Luke Cage włamuje się do biura Alias w poszukiwaniu Jessicki. Na miejscu nie znajduje nic poza paroma własnymi wspomnieniami i zdjęciem Avengers. Po wyjściu na ulicę spogląda na górującą nad miastem Wieżę Starka i już wie, gdzie może znaleźć swoją żonę.

Wieża Starka. Jones karmi córeczkę, gdy nagle dzwoni telefon. Dziewczyna odbiera, a słysząc w słuchawce głos męża, stara się mówić najspokojniej, jak tylko potrafi. Nie jest to łatwe, zważywszy na ton i formę, w jakiej zwraca się do niej Cage. Ten całą tę sytuację traktuje jako kiepski żart, czego nawet nie próbuje przed żoną ukryć. Jessica łagodnie odpowiada, że zarówno ona, jak i dziecko czują się dobrze, zaś wszystko co zrobiła, było skierowane na ratowanie ich córeczki. Sama prosi teraz męża, by ten także się zarejestrował, tak by ich kłopoty mogły się ostatecznie zakończyć. Sama nie zamierza powtarzać błędów z młodości i chce zapewnić dziecku lepsze warunki aniżeli te, w jakich sama dorastała. Luke przegrał wojnę i najwyższa pora, by się z tym pogodził. Ten przypomina Jessice o Skrullach i planowanej inwazji, czego jednak dziewczyna nie traktuje poważnie, co przelewa czarę goryczy i wściekły Cage niszczy automat telefoniczny, z którego dzwonił. Do pokoju wchodzi Jarvis, który oczekuje na przybycie Avengers. Po krótkiej wymianie zdań Jones opuszcza go, by spotkać się ze swoim mężem.

U podnóża schodów prowadzących do Wieży Starka Luke oczekuje przybycia żony. Ta zjawia się niebawem. Od razu znajduje się pod ostrzałem oskarżeń o zdradę. Jessica ponownie broni się dobrem dziecka. Luke ma nieco odmienne zdanie na ten temat, a miejsce, w którym obecnie znajduje się jego córeczka, na liście Cage'a zajmuje ostatnie bezpieczne z możliwych miejsc, zważywszy na fakt, że Tony Stark jest jednym ze Skrullów. Jessica oficjalnie uznaje to za brednie, a nawet jeśli, to teraz przynajmniej może czuć się bezpiecznie. Dla Cage'a oznacza to tylko jedno: ich małżeństwo jest skończone. Jessica nie podziela tej opinii, jednak ona już wybrała i swojej decyzji nie zamierza zmieniać.

Całą sytuację dzięki zamontowanemu monitoringowi obserwuje Jarvis podczas zmywania naczyń. Za chwilę do środka wchodzą Avengers, którym lokaj pokrótce nakreśla sytuację państwa Cage. Ms Marvel i Spider-Woman postanawiają zareagować.

Do kłócących się na ulicy małżonków zlatuje Carol. Ci właśnie omawiali kwestię szans Luke'a w sądzie rodzinnym. Z wiadomych powodów nie dają one młodemu tatusiowi zbyt wielu powodów do optymizmu. Danvers sugeruje mu, że powinien już iść. Za chwilę pojawiają się jej towarzysze i początkowo banalna sytuacja zaczyna się nieco komplikować. Natasha i pozostali chcą aresztować Cage'a, na co nie pozwala im Danvers i przypomina, że to właśnie Luke i jego ludzie rozprawili się z grupą Hooda, która poczyniła takie pustki w szeregach S.H.I.E.L.D.. Ponadto okazuje się, że zarejestrowani Avengers nie mają zielonego pojęcia o zagrożeniu w postaci Skrullów, może za wyjątkiem Spider-Woman.

Później. Daniel Rand pokazuje przyjaciołom z zespołu ich nowe lokum. Całe piętro w ekskluzywnym apartamencie pozostaje do ich dyspozycji. Wcześniej zajmował je niejaki Samuel Sterns - geniusz ze zdolnością kontrolowania umysłów, któremu często zdarzało się walczyć z Hulkiem. Ponieważ jednak jakiś czas temu zniknął, jego apartament należący do korporacji Randa pozostaje niezamieszkały. Nikt ich tu nie będzie niepokoił, a do własnej dyspozycji mają też teraz prywatną windę. Obowiązuje tylko jedna zasada: każdy sprząta po sobie. Mając już jako taką bazę, mogą zająć się poważniejszymi sprawami, ot, choćby wyjaśnieniem całego bałaganu ze Skrullami. Niespodziewanie Cage opuszcza towarzystwo. Clint pyta Randa, czy Luke odnalazł żonę i dziecko. Daniel odpowiada, że tak, jednak postanowili odtąd podążać własnymi ścieżkami.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #38 New Avengers #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.