Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #208

X-Men #208

X-Men #208

"From Genesis to Revelations"

Postacie
Zapowiedź

Utajnione ze względu na zakończenie "Messiah CompleX".

Cytat

Cargill: "Xavier is a collaborator. He deserves to die."

Streszczenie

Szkocja. Charles Xavier w rozmowie z Moirą MacTaggert próbuje jej wytłumaczyć podstawowe zagadnienia przygotowywanego właśnie projektu zaadoptowania i edukacji młodych mutantów. W tym celu jednak potrzebuje bazy danych, którą pani doktor przygotowała, a która zawiera potrzebne Xavierowi informacje. Moira, słysząc to, nie kryje swego oburzenia. Dane te są ściśle tajne. Burzliwą wymianę zdań przerywa pojawienie się Bishopa, który strzałem w głowę pozbawia Xaviera życia. Jednocześnie oskarża go o to, że zabił ich wszystkich.

 

W stanie bliskim śmierci ciało Xaviera spoczywa na stole otoczonym przez Exodusa i jego ludzi. Sam Exodus próbuje poskładać w jedną całość mózg profesora, ten jednak pomimo swego krytycznego stanu całkiem skutecznie broni dostępu do swego umysłu. Voght sugeruje, że to automatyczna zdolność, którą Charles nabył w trakcie wojny w Korei. To był dla niego jedyny sposób by przetrwać okrucieństwa i niesprawiedliwość, które miały tam miejsce. Exodus wobec tych faktów postanawia nieco zmienić swoją taktykę. Najpierw decyduje się całkowicie zniszczyć umysł Xaviera, by następnie odbudować go od podstaw. Stojące z boku Voght, Cargill i Lady Mastermind, komentując całą sytuację, nie kryją swoich opinii. Dla Cargill nie zrobi większej różnicy, jeśli Xavier po prostu umrze. Nieporównanie większe zaangażowanie i zainteresowanie wyraża Omega Sentinel, której dobro profesora bardzo leży na elektronicznym sercu. Sama jednak ma luki w pamięci z ostatnich dni. Nie wie jak się tu znalazła i z kim tak naprawdę ma do czynienia. Voght pokrótce streszcza jej działalność Acolytes, jak również ostatnie zawirowania związane z narodzinami pierwszego po House of M mutanta. I gdy wydawało się, że wszystko zmierza do nieuchronnego końca, oni sami postanowili wykorzystać panujący chaos oraz zamieszanie i wykradli ciało Xaviera, zanim ktokolwiek się zorientował. Posunięcie cokolwiek dla nich niezrozumiałe, z wyjaśnieniami pędzi zatem Exodus, który tłumaczy, że dzięki temu zyskali wiedzę. W umyśle Xaviera tymczasem ożywają dawne wspomnienia.

 

Profesor Charles Xavier, stojąc przed piątką zwerbowanych przed siebie mutantów, pokrótce wyjaśnia im cel ich obecności tutaj, jak również to, czym są i jak wyjątkowymi ich to czyni. Przestrzega jednak swoich X-Men, że nie są jedynymi obdarzonymi tak niezwykłymi zdolnościami i umiejętnościami. Prawdopodobnie też nieraz przyjdzie im stanąć naprzeciwko podobnym im istotom. By się na to jak najlepiej przygotować, profesor Xavier zarządza teraz sesję treningową, którą poprowadzi Cyclops.

 

Moira, przeglądając plany autorskiego projektu Charlesa dotyczącego Danger Roomu, nie potrafi ukryć swego zaskoczenia i niedowierzania. Jej zdaniem Charles próbuje zbudować własną armię, zarzut, który Xavier kategorycznie odrzuca, zasłaniając się dobrem i chęcią zadbania o przyszłość młodych mutantów. Akta pierwszego z nich Moira ma możliwość przejrzeć, jak jednak twierdzi profesor, ktoś próbował skontaktować się ze Scottem, zanim uczynił to Xavier. Prawdopodobnie w swych planach i zamiarach ma zdeterminowanego, ale i dobrze przygotowanego i zorientowanego w sytuacji przeciwnika.

 

Z powrotem nad ciałem Xaviera Exodus wyjaśnia paniom, z jak bardzo skomplikowaną sytuacją mają tu do czynienia. Przed operacją Exodus pozbawił profesora jego wspomnień, jednak gdy teraz próbował umieścić je z powrotem, okazało się to niemożliwe. Będzie zatem zmuszony znaleźć inny sposób, by to uczynić.

 

Młodziutki Scott Summers, stojąc przed profesorem, uznaje, iż nie jest gotów, by podołać odpowiedzialności i obowiązkom, jakimi Charles go obarczył. Ten uspokaja, że to jedynie na czas jego nieobecności. Poza tym, co by Scott nie myślał, profesor uznał, że Cyclops poradzi sobie w roli lidera i nauczyciela. Gdy jednak nieświadomie Xavier stwierdza, że sterował Scottem niemalże od początku, mocno musi się w następstwie tych słów tłumaczyć, iż dotyczyło to jedynie metod edukacyjnych, a w żadnym razie nie wykorzystywał w tym celu swych telepatycznych zdolności. Mimo to Summers prosi profesora, by ten nigdy nie próbował zaglądać w jego głowę.

 

Po kolejnej nieudanej próbie Exodus nawet nie próbuje już kryć swej irytacji tą sytuacją. Stojąc na ciałem Xaviera, zwraca się do towarzyszącej mu postaci, że jakkolwiek jego działania wyglądają na pozbawione krzty sensu, to jednak po tym wszystkim, co przeszedł jego rozmówca, obecna sytuacja musi być dla niego niezwykle bolesna i nieprzyjemna. Ten pozwala sobie na sarkastyczną odpowiedź, za co ściąga na siebie poważne ostrzeżenie, niosące ze sobą realna groźbę, z której ten jednak nic sobie nie robi. W końcu Mistrz Magnetyzmu nie takim niebezpieczeństwom stawiał już czoła.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #208 X-Men #208

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.