Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #22

Wolverine: Origins #22

Wolverine: Origins #22

"Deep End" part 2

Postacie
Zapowiedź

Deadpool ma sobie coś do udowodnienia i w tym celu musi pokonać Wolverine'a. Ale łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić, stary. Czy to możliwe, że w przeszłości Wade'a jest coś związane z Weapon X, o czym Logan miał nigdy nie wiedzieć?

Cytat

Deadpool: "Mrs. Sadolski? It's Denny... the new tenant down the hall? Could you buzz me in, please? I, ah, lost my keys."
Mrs. Sadolski: "Danny?"
Deadpool: "No, Denny... your new neighbor?"
Mrs. Sadolski: "Do you not have your key, Denny?
Deadpool: "I lost it. Mrs. Sadolski, uh, I got mugged actually."
Mrs. Sadolski: "Oh, you poor dear... As life hasn't been unkind to you enough, already!"

Streszczenie

Spadający z wysokiego budynku fortepian nieuchronnie zmierza w kierunku ziemi, a konkretniej chodnika, na którym ktoś czerwoną farbą namalował krzyż, pośrodku którego stoi teraz Logan. Całej sytuacji z pobliskiej odległości przygląda się Wade. Ten zaczepia teraz na ulicy mężczyznę z aparatem fotograficznym i prosi go, by przesłał mu mailem zrobione zdjęcia. Mężczyzna jednak ucieka pozostawiając swój sprzęt bez opieki. Deadpool przegląda zdjęcia, a za chwilę sam musi ratować się ucieczką, gdyż spadający fortepian nie był w stanie skutecznie powstrzymać Logana. Pościg przebiega przez kawiarnię, w której Wolverine natrafia na bojowo nastawiony personel. Ten wściekły za dokonane zniszczenia chce go ukamienować. Ostatecznie James pozwala prowodyrce całego zamieszania wymierzyć sobie cios w twarz, co dla napastniczki kończy się bolesnymi konsekwencjami, gdy pięść uderza w adamantową szczękę. Wolverine, nie tracąc już ani chwili, wybiega na zewnątrz, gdzie zostaje ostrzelany z pobliskiego dachu. Po kilku seriach Wade rzuca karabin i na linie zjeżdża z budynku wprost na Logana. Ten jednak nie daje się zaskoczyć i kilkoma ciosami temperuje nieco Wade'a. Ten naciska teraz na przycisk trzymanego w dłoni pilota, który steruje inteligentną liną. Ta, otrzymawszy sygnał, podczepia się do ruchomej stalowej linki biegnącej wdłuż jezdni. Logan, który nieświadomie nastąpił na drugi jej koniec, znalazł się teraz w pułapce, gdy rzeczona zacisnęła się na jego nodze. Umieszczona w torowisku lina napręża się, po czym zaczyna ciągnąć bezbronnego Wolverine'a wzdłuż biegnących ulicą szyn kolejowych. Deadpool podnosi się z trudem. Za oddalającym się Loganem woła, że spotkają sie za dwadzieścia minut. Sam biegnie do swojego mieszkania, gdzie ubiera swój kostium i zabiera niezbędny ekwipunek.

 

Wolverine tymczasem ma bliskie spotkanie z ciężarówką, co ostatecznie kończy się karambolem i zablokowaniem całej ulicy. Gdy z trudem udaje mu się w końcu wyczołgać spod wraku pojazdu, zauważa stojącego nad nim Wade'a. Ten ponownie zbiera ostre cięgi, jednak chora wyobraźnia przekazuje mu zafałszowany obraz rzeczywistości. Prawdziwa walka dopiero się rozpoczyna.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.