Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #50

Cable & Deadpool #50

Cable & Deadpool #50

"Symbiosis Mitosis"

Postacie
Zapowiedź

Koniec serii! Rozmnożony symbiont Venoma + dinozaury = zagrożenie, jakiego jeszcze nie widzieliście. Deadpool ma ostatnią szansę by pokazać, czy jest bohaterem, czy złoczyńcą, a decyzję pomogą mu podjąć Spider-Man, Fantastyczna Czwórka, Mighty Avengers i jego kumple z Agencji X.

Cytat

Spider-Man: "Great, you got sidekicks now."
Deadpool: "I call them a loyal supporting cast, Mr. Holier-than-thou-fugitive-from-the-law, Spider-Man. And I don't have to make a deal with Mephisto to have it, either."

Streszczenie

Nowy Jork. Deadpool walczy z opanowanymi przez symbionty dinozaurami. Pomaga mu Spider-Man, który jest pewny, że całą awantura to wina Wilsona. Ten odpowiada, że rzeczywiście przypadkiem sprowadził gady na Manhattan, ale nie ma nic wspólnego z obcymi organizmami. Wiedząc, że Pająk wie co nieco o symbiontach, pyta się go, czego może się po nich spodziewać. Ten opisuje mu ich zdolności oraz słabe strony. Jeden z dinozaurów chwyta paszczą dłoń, w której Deadpool trzyma pistolet, więc najemnik pociąga za spust. Uważając, że to równie szybki sposób na pozbycie się przeciwników, strzela i wbija nóż w głowy kolejnym dinozaurom. Spider-Man mówi, że musi przyjrzeć się lepiej ogólnej sytuacji, i ostrzega, iż jeżeli dowie się, że Wilson zranił jakiegoś przechodnia, to będzie go ścigać. Weasel i Bob wychodzą z kontenera, w którym się ukrywali. Ten pierwszy mówi, że ponieważ dinozaury mają wciąż na sobie ślady energii po teleportacji, być może będzie mógł to wykorzystać, aby odesłać je do Savage Land. Obok przebiega triceratops, którego symbiont chwyta Boba za nogę i ciągnie za sobą. Deadpool rusza mu na pomoc, a Weasel postanawia zrealizować swój pomysł i dzwoni do Alexa.

 

W biurze Agencji X Hayden odbiera telefon. Weasel mówi mu, aby poprosił o pomoc Fantastyczną Czwórkę, Avengers lub S.H.I.E.L.D. przy zbudowaniu potrzebnego mu sprzętu. Outlaw i Sandi przygotowują się do wyjścia na zewnątrz. Inez mówi szefowi, że najwyższy czas, aby wrócił do formy, ponieważ Deadpool odwala za niego całą robotę i sam utrzymuje agencję.

 

Irene Merryweather idzie ulicą i widzi tyranozaura, na którym jedzie Deadpool. Kobieta przypomina sobie, że wysłała Wilsona do Savage Land, po czym krzyczy do niego, że jest idiotą. Niestety tym samym zwraca na siebie uwagę gada, który zaczyna ją gonić. Symbiont wyciąga macki zakończone ostrzami w stronę Irene, ale na ich drodze staje Deadpool i własnym ciałem osłania kobietę. Symbiont podnosi nadzianego Wade’a do swojej paszczy i chce do pożreć, ale w porę pojawiają się Ms. Marvel i Wonder Man, którzy niszczą gada. Avengers chcą obwinić Deadpoola za obecną sytuację, ale on zwraca uwagę, że to nie on dopuścił do ucieczki symbiontów. Zakłopotani bohaterowie stwierdzają, że mają robotę do wykonania, na co Deadpool mówi, że w takim razie nie ma czasu na gadanie.

 

Ponad budynkami, Human Torch, Invisible Woman i Mr. Fantastic walczą z latającymi gadami. Johnny przypala jednego z nich, Sue unieruchamia uciekającego symbionta, a Reed wciąga go do pojemnika. Do Fantastycznej Czwórki podlatują Ms. Marvel i Wonder Man niosący Deadpoola i Irene. Torch atakuje kolejnego pterozaura, ale ten opluwa go toksyną, co powoduje, że chłopak traci przytomność i gaśnie. Reed chwyta go, a Wade odbija się od głowy Simona i skacze na gada. Wbija mu miecz w łeb, po czym uznaje, że to nie był dobry pomysł, ponieważ po chwili rozbija się na ulicy, gdzie Thing i pozostali Mighty Avengers walczą z dinozaurami. Deadpool podnosi się i słyszy, jak Ben mówi mu, aby się nie obijał, tylko im pomógł.

 

Na ulicy obok biura Agencji X Outlaw i Sandi walczą ze stadem małych gadów. Nagle z wieżowca skacze Alex odziany jedynie w przepaskę biodrową i miażdży kilka dinozaurów.

 

Na Times Square, Bob, który wciąż jest ciągnięty przez triceratopsa, chwyta się rusztowania trzymającego neon. Konstrukcja nie wytrzymuje siły gada i łamie się. Neon spada na dinozaura i smaży go. Reporterka, której ekipa nagrała całą akcję, zaczyna przeprowadzać wywiad z Bobem, który chwilę później dostaje SMS-a od żony, której podobał się jego wyczyn i chce, aby do niej zadzwonił.

 

Deadpool walczy z dinozaurami u boku innych bohaterów i jest bardzo zadowolony, że traktują go poważnie. Nagle zostaje trafiony ogonem przez jednego z gadów i posłany w górę. Wade ląduje w zaułku kilka przecznic dalej. Na niebie otwiera się portal, z którego wypada psimitar z kartką adresowaną do Wilsona z przyszłości. Deadpool łapie go i używa na atakujących go dinozaurach. Stwierdza, że Cable dał mu broń, która niszczy symbionty, ale oczywiście nie zabija gadów.

 

Wade wraca do pozostałych bohaterów. Uwalnia Wonder Mana z macek jednego z symbiontów i atakuje kolejnego. Nagle słyszy w swojej głowie obcy głos, który wyjaśnia mu, że psimitar absorbuje energię psychiczną symbiontów, które skupione razem mogą przejąć kontrolę nad tym, który włada bronią. Wszyscy obcy pokrywają ciało Deadpoola, który nie mając innego wyjścia, wbija sobie psimitar w czoło.

 

Deadpool budzi się, widząc, że walka została zakończona. Ms. Marvel mówi, że to była dobra robota. Thing wyjaśnia, że po tym jak Wade zajął się symbiontami, Reed i Weasel odesłali dinozaury do Savage Land. Carol zastanawia się, co Avengers powinni zrobić z Wilsonem. Ten pyta się, czy może dołączyć do grupy. Danvers decyduje, że najlepiej będzie, jak już sobie pójdzie. Ben zaprasza Deadpoola na pokera w piątek.

 

Piątek. Wade siedzi przed telewizorem w swoim mieszkaniu. Dołączają do niego Irene, Weasel, Bob, Alex, Outlaw i Sandi. Deadpool wyjaśnia, że wystarczyło mu, że został zaproszony przez Thinga, ale woli spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Cable & Deadpool #50 Cable & Deadpool #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.