Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #62

Wolverine vol. 3 #62

Wolverine vol. 3 #62

"Get Mystique!" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po wydarzeniach "Messiah CompleX", Wolverine'owi chodzi tylko jedno po głowie: zemsta. Ale kto jest jej obiektem i co łączy Logana z tą osobą? I jak daleko Wolverine się posunie, aby osiągnąc cel?

Cytat

Cyclops: "She could be enywhere in the world by now, Logan, impersonating God-Knows-Who. How do you expect to find her?"
Wolverine: "You're joking, right? Give me nine hours."

Streszczenie

Rok 1921, pustynia Sonora w Meksyku. Żołnierze budzą skutego łańcuchami Logana uderzeniem kolbą karabinu w twarz. Wyprowadzają go na zewnątrz jego więzienia, zakładają opaskę na oczy i przywiązują do pala. Stojąca przy palu obok kobieta pyta, czy zamierzają go rozstrzelać tylko dlatego, że śmierdzi jak diabli, więc ten odpowiada, że jednym z „najniższych z niskich” – złodziejem koni – po czym odwzajemnia się tym samym pytaniem. Towarzyszka niedoli krótko stwierdza, że po prostu urodziła się ze złym kolorem skóry. Gdy jednak Logan pyta, czy jest czarna, Mystique zaprzecza – kolor jej skóry jest ciut bardziej egzotyczny. Z powodu jej wyglądu i pewnych umiejętności mieszkańcy tej wioski uznali ją za wiedźmę. Ona sama jednak uważa, że po prostu jest, czym jest, i nie bardzo obchodzi ją, kto ją taką stworzył. Kanadyjczyk uważa za zabawny fakt, że spotkał ją właśnie tu i teraz. Raven po tonie jego głosu wnosi, że nie za bardzo się przejmuje właśnie celującym do nich plutonem egzekucyjnym, więc zapewne ma jakiegoś asa w rękawie. Logan tylko się uśmiecha, podczas gdy żołnierze na komendę wypalają.

Dzisiaj, góry Safed Koh w Afganistanie. Wolverine zbliża się do jednej z wiosek. Łapie jednego ze zbierających drewno chłopaków i każe natychmiast powiedzieć, gdzie jest Mystique. Twierdzi, że jej zapach jest wszędzie, więc nie ma sensu jej ukrywać, a zresztą, jakiejkolwiek kwoty by im nie zapłaciła, nie jest to warte ich żyć. Nagle przystaje i zaczyna węszyć. Spogląda w stronę jednej z kobiet i wita ją, nazywając Raven. Pyta, czy naprawdę myślała, że zdoła się ukryć. Odpędza napierających na niego mieszkańców wioski, twierdząc, że kobieta nie jest osobą, za którą się podaje, po czym postanawia to zademonstrować, wbijając jej pazury w pierś, stwierdzając przy tym, jak bardzo warto było czekać na ten moment. Każe oburzonym Afganom patrzeć na przemianę martwej kobiety, jednak ku jego zaskoczeniu, nic takiego nie następuje. Krzyczy do uciekających wieśniaków, że jeśli nie przyprowadzą Mystique w ciągu pięciu minut, będą potrzebować znacznie więcej grobów.

Trzy dni wcześniej, wyspa Muir. Do stojącego przy brzegu Cyclopsa podchodzi Logan i zgaduje, że dowódca X-Men ma zamiar posłać X-Force za Mystique, która w całym zamieszaniu wokół dziecka [patrz Messiah Complex – przyp. S_O] zdołała niezauważenie uciec. Gdy Scott potwierdza, Wolverine zgadza się, ale zamierza zrobić to sam. Summers podkreśla, że nie chodzi po prostu o złapanie Raven – chce ją widzieć martwą. Zauważa, że Darkholme może być gdziekolwiek na świecie, udając kogokolwiek, i pyta, czego Kanadyjczyk będzie potrzebował. Ten mówi tylko, żeby dać mu dziewięć godzin.

I rzeczywiście, osiem i pół godziny później, w Teheranie, do modlącego się w meczecie Irańczyka podchodzi Wolverine i sugeruje Mystique wyjście na zewnątrz. Gdy mahometanin się opiera, łapie go za brodę i próbuje wyprowadzić siłą, wtedy jednak swojego rodaka próbują uratować inni znajdujący się w świątyni. Pod naporem ludzi Logan puszcza muzułmanina, który zaczyna uciekać ile tchu, w biegu zmieniając skórę na niebieską. Mystique wyciąga detonator i uruchamia umieszczoną w meczecie bombę. Wolverine wyciąga Arabów z płonących zgliszcz i klnie się na Boga, że w końcu złapie uciekinierkę.

Meksyk, 1921. Logan stoi nad leżącymi żołnierzami z karabinem w ręce, podczas gdy Raven chwali jego akcję. Kiedy on wyciąga nóż z nogi, ona pyta, skąd wiedział, że zdołała się oswobodzić z więzów. Gdy ten stwierdza, że nie wiedział, kobieta próbuje mimo to podziękować, jednak zanim zdąży skończyć, Logan już odchodzi. Na pytanie, dokąd idzie, stwierdza krótko, że do najbliższego baru. Darkholme proponuje miejsce w Nogales, w którym serwują niezły mescal [mocna meksykańska wódka – przyp. S_O], przy okazji przedstawiając się jako Raven. Po chwili ciągnięcia za język Logan niechętnie wyjawia swoje imię. Kobieta sugeruje, że mogliby przez chwilę iść razem, przy okazji rozmawiając o przypadkowym spotkaniu dwóch osób, z których jedna ma niebieską skórę, a druga też nie jest całkiem normalna. Pyta, czy kiedykolwiek był w Kansas City, bo ma tam grupkę znajomych, których zapewne chciałby poznać. Stwierdza też, że to może być początek pięknej przyjaźni. Logan mówi tylko, że to ona stawia mescal.

Dzisiaj. Wolverine ścigał Mystique przez trzy dni – z Iranu do Afganistanu, przez pustynię i góry. W dzień, mimo burz piaskowych i palącego słońca, w noc, mimo mrożącego krew w żyłach wiatru. Bez jedzenia, bez snu, bez litości. I w końcu zaczyna ją doganiać. Stwierdza, że skończy się to tu i teraz – w górach Safed Koh w Afganistanie.

Wchodzi do opustoszałej, wydawałoby się, wioski i nagle zauważa martwą kobietę z trzema dziurami w ciele. Od razu domyśla się, co to znaczy i krzyczy, by Mystique się pokazała, jednak ona, nadal pod postacią Wolverine’a i ukryta za pobliskim budynkiem, ani o tym myśli. Podczas gdy Logan szuka swojej ofiary, mieszkańcy wioski się zbroją. Gdy w końcu Raven daje się z daleka spostrzec mutantowi, pojawiają się za nim uzbrojeni po zęby i celujący do niego Afgani. Jeden z nich stwierdza, że być może będą potrzebowali tylko jednego nowego grobu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.