Avalon » Serie komiksowe » New Exiles » New Exiles #2

New Exiles #2

New Exiles #2

"Flight of the Avenging Sun."

Postacie
Zapowiedź

Ledwo Exiles przybyli do nowego wymiaru, a już zaczęły się kłopoty. Sabretooth, Psylocke i Mystiq lądują w środku konfliktu pomiędzy dwiema najbardziej znaczącymi osobami w Afryce: Black Pantherem i Ororo. Rogue natomiat spotyka Gambita, który potrzebuje jej pomocy w uratowaniu swoich rodziców i który... ma skrzela?

Cytat

Sabretooth:" C'mon in. Bets... I promise I won't bite."

Streszczenie

Exiles ledwo przekroczyli próg nowego świata, a już zostali zaatakowani przez nieznanego wroga. Podczas gdy Rogue leży nieprzytomna na skale obmywana morską falą, jej towarzysze stawiają czoła nowemu przeciwnikowi. Jednym z nich jest wampirzyca, która wgryza się w szyję Creeda. W efekcie Sabretooth zmienia strony i atakuje dotychczasowych towarzyszy. Nagle piorun rozdziela walczących i Exiles znikają pozostawiając wroga samego na polu walki.

 

Rogue tymczasem budzi się pod wodą w objęciach obcego mężczyzny, który na dodatek wykorzystuje fakt, że dziewczyna była nieprzytomna, i ją całuje, przy okazji dzieląc się z nią powietrzem. Anna budzi się i powstrzymuje napalczywego amatora jej wdzięków. Ten wyprowadza dziewczynę na brzeg, gdzie przedstawia się jako Remy, zwany również Gambitem, choć wyglądem przypomina raczej Namora. Remy sugeruje, że towarzysze Rogue, którzy walczyli z ludźmi niejakiego Panthera, w tej chwili prawdopodobnie znajdują się pod opieką osoby zwanej tu Ororo. Pod natłokiem bliżej nieznanych imion i wydarzeń Rogue pokrótce poznaje rzeczywistość świata, w którym właśnie przebywa.

 

Trzydzieści lat wcześniej Ziemia została zbombardowana przez grad meteorytów. Mapa świata zmieniła się
diametralnie. Kontynenty się podzieliły, wody wylały ze swych brzegów, a ludzka rasa została zdziesiątkowana. W wyniku tego kataklizmu życie straciło dwa miliardy ludzi.

 

Po tym krótkim wprowadzeniu Remy podaje jako prawdopodobne miejsce obecności Ororo Alexandrię. Sam jednak nie jest w stanie zabrać tam Rogue, gdyż to wymagałoby od niego umiejętności latania, której póki co jeszcze nie posiadł. Tu z pomocą przychodzi Anna.

 

Alexandria. Sabretooth i Psylocke budzą się w luksusowym pałacu, na bogato zdobionych łożach pośród atłasów. Żadne z nich nie potrafi sobie przypomnieć, jak skończyła się ostatnie walka. Także Creed czuje się już znacznie lepiej i nie zamierza atakować Betsy. Niespodziewanie odwiedza ich jednooki Logan, którego obecność szybko doprowadza do spięć z Sabretoothem. Sytuację próbuje nieco rozładować Psylocke, po czym wszyscy udają się do władczyni tej krainy - Ororo. Ta akurat ma spotkanie z przedstawicielami podwodnej rasy atlantean. Na powitanie całuje się z Loganem, dopiero w następnej kolejności wita się ze swymi gośćmi. Na pytanie o pozostałych Exiles Ororo udaje się jedynie zlokalizować Rogue gdzieś na południowej Saharze. Sama zobowiązuje się dopomóc odnaleźć im pozostałych przyjaciół, w zamian jednak prosi o pomoc w uratowaniu jej świata i odnalezieniu Namora.

 

Libijska pustynia. Rogue, lecąc, transportuje Remy'ego na swych plecach, gdy nagle oboje zauważają rozbity poniżej obóz. Remy ma nadzieję tu spotkać swoją rodzinę. Coś jest jednak nie tak i oboje postanawiają to sprawdzić. Na ziemi okazuje się, że w namiotach więzione są kobiety, będące obiektem seksualnego wykorzystywania. Rogue i Remy postanawiają zrobić tu porządek. Po krótkiej walce obóz jest zdobyty, Remy zaś znajduje swoją rodzinę. Teraz Rogue może poznać jego ojca, Namora, który wyglądem przypomina Black Panthera.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Exiles #2 New Exiles #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.