Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #495

Uncanny X-Men #495

Uncanny X-Men #495

“X-Men: Divided” - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po wydarzeniach "Messiah CompleX" mutanci, którzy przetrwali, zbierają się w ruinach Instytutu Xaviera. Zdradzeni przez jednego z nich i w żałobie po stracie przyjaciół, zastanawiają się, czy przyjazne stosunki z ludźmi mają jeszcze sens. Jak będzie wyglądał świat bez X-Men?

Cytat

Emma: "I'm so tired of letting everything else control our lives..."
Scott: "I know... But it's all going to be different, Em. It's gonna change."
Emma: "How do you know?"
Scott: "Because I'm going to change it."

Streszczenie

Cyclops przechadza się po ruinach Instytutu Xaviera i się zastanawia, czy słusznie zrobił, decydując się nie odbudowywać szkoły i rozwiązując X-Men, kiedy nawet nie wiadomo, czy profesor Xavier żyje. Corsair mówi mu, że zawsze może stworzyć nowy dom, a Phoenix przypomina, że wysłał Beasta na poszukiwanie Charlesa, więc czuje, że on nie zginął. Oboje dodają, że w Instytucie pozostały już tylko groby poległych, a mutanci potrzebują zmian. Phoenix, zmieniając się w Emmę, mówi, że Scott po prostu boi się zmian, ale one są dobre. Cyclops każe swojej dziewczynie przestać manipulować jego snem. Emma natomiast stwierdza, że Scott nie powinien roztrząsać swoich decyzji. Oboje wstają z łóżka. Frost powtarza, że decyzje Scotta były słuszne, chociaż nie spodziewała się, że zaprowadzą ich do Savage Land, ale musi przyznać, że wakacje tutaj są o wiele spokojniejsze niż to, co zostawili za sobą.

 

Dwa tygodnie temu. Iron Man spotyka się w ruinach Instytutu z Cyclopsem i mówi mu, że powinien był poprosić go o pomoc. Scott uważa, że interwencjy rządu nigdy wcześniej nie poprawiały sytuacji mutantów. Tony stwierdza, że w świetle ostatnich wydarzeń państwo nie może dłużej nie zwracać uwagi na X-Men. Cyclops zauważa, że Cooperstown i tak zostałoby zniszczone przez złoczyńców – oni przynajmniej pomogli ocalałym. Iron Man przyznaje, że jest naciskany, aby doprowadzić do rejestracji X-Men, ale Scott uświadamia mu, że mutanci urodzili się z mocą, więc nie mają wyboru i są tacy, jacy są. Dodaje, że jest przyczyna, dla której jest sam w Instytucie – czekał właśnie na Tony’ego, aby powiedzieć mu, że X-Men się nie zarejestrują, ponieważ wraz ze zniszczeniem szkoły drużyna przestała istnieć. Teraz nie są już bohaterami, nie mają tajnych tożsamości, są po prostu mutantami.

 

Teraz. Scott i Emma wypoczywają, korzystając z uroków Savage Land. Wieczorem, piekąc na ognisku upolowane przez Cyclopsa zwierzę, oboje przyznają, że to piękna kraina. Emma wyczuwa, że Scott znów się zamartwia, ale on mówi, że tym razem nie zastanawia się już nad tym, co się stało, ale myśli o przyszłości. Dzięki okłamaniu Iron Mana zyskał trochę czasu, ale co, jeżeli to rzeczywiście jest koniec X-Men, skoro nie ma już profesora. Emma uważa, że jej chłopak znajdzie swój własny sposób na prowadzenie tej drużyny i te wakacje mają właśnie temu służyć. Do pary podjeżdżają na słoniu Shanna i Ka-Zar, który chwali Cyclopsa za upolowanie zwierzęcia.

 

Niemcy. Nightcrawler i Colossus właśnie kończą zwiedzanie miasteczka. Peter mówi, że mógł wnieść Kurta na wieżę kościoła, ponieważ ten jeszcze nie doszedł pełnej sprawności po kontuzji. Niemiec odpowiada, że nie potrzebuje tego, tak samo jak przeprogramowania przez Wolverine’a jego projektora holograficznego, żeby emitował obraz Angeliny Jolie. Colossus stwierdza, że powinien był mu powiedzieć. Obaj znajdują bar, w którym mieli się spotkać z Loganem. Zaglądają do środka i widzą zdemolowane pomieszczenie, grupę ludzi leżących na ziemi i Wolverine’a mówiącego, że już zaczynał się nudzić. Na dworcu Logan pyta się, czy Kurt nie miał zbyt dużych problemów z paparazzi, na co ten mówi, że z pewnością się odwdzięczy oraz że robienie kawałów teleporterowi nie jest rozsądne. Colossus ma tylko nadzieję, że nie zostaną wyrzuceni z pociągu, ponieważ nie chciałby iść pieszo do Rosji.

 

Savage Land. Scott, Emma, Ka-Zar, Shanna i Zabu oglądają walkę dwóch triceratopsów. Cyclops mówi, że to dosyć brutalny spektakl, ale Plunder przypomina mu, że natura zawsze taka jest. Shanna i Emma telepatycznie rozmawiają o tym, że Scott, obserwując zmagania zwierząt, analizuje ich sposób walki i próbuje wymyśleć w jaki sposób by sobie z nimi poradził, gdyby się znalazł między nimi. Frost mówi, że tylko ona potrafi zobaczyć pełnię osobowości Cyclopsa. Shanna uważa, że Emma może dobrze to ukrywać, ale w głębi nie jest taka twarda, na co ona mówi, że jest taka tylko dla Scotta.

 

Wieczorem, leżąc w łóżku, Scott pyta się Emmy, o czym myśli. Ona mówi, że jest w tej chwili bardzo szczęśliwa i ma nadzieję, że taka pozostanie, kiedy wrócą do normalnego świata, ponieważ ma dosyć tego, że ich życie zależy od tak wielu rzeczy. Scott mówi, że po ich powrocie dopilnuje, aby wszystko się zmieniło.

 

Następnego dnia, Scott otrzymuje e-mail od Warrena. Angel donosi, że znalazł w mieście to, czego szukali X-Men. Dowiedział się też z pierwszych stron gazet, że Logan, Kurt i Peter nie zachowują się spokojnie. Ale największy problem polega na tym, że kiedy udał się pod adres, gdzie miał się spotkać z resztą, nie znalazł ich, ale zobaczył, że cała okolica wraz z ludźmi została zmieniona i wygląda jak z lat sześćdziesiątych. Prosi Scotta i Emmę o przybycie, ponieważ czuje, że to, co się tu dzieje, zaczyna oddziaływać również na niego.
Później. Warren wraca z powrotem do hippisowskiej dzielnicy, jego strój i wygląd zaczynają się zmieniać. Dziewczyna pyta się go, czy nie chce się przyłączyć do imprezy. Angel mówi, że przypomina sobie, żeby był zajęty czymś innym, więc chętnie to zrobi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #495 Uncanny X-Men #495 Uncanny X-Men #495

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.