Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #17

Amazing Spider-Girl #17

Postacie
Zapowiedź

Trafiając w sam środek wojny pomiędzy Black Tarantulą a Hobgoblinem, Spider-Girl odkrywa, że w mieście pojawił się nowy mafijny boss, który twierdzi, że posiada tajne akta dawnego Kingpina - Wilsona Fiska.

Cytat

Drasco: “Do I really look as the kind of guy who wears a stupid mask and uses name as lame as Crimelord?”

Streszczenie

Ubrana w strój Spider-Girl May dociera na dach kliniki, przebiera się w jednym z magazynów i dołącza do swoich rodziców. Doktor Kaplan ma dla niej dobrą wiadomość – podejrzewa, że prosta operacja może wyleczyć słuch Bena. Na wypadek gdyby potrzebny był jednak przeszczep, zleca tylko badania krwi całej rodziny.

 

Przestępca imieniem Dante daje swojemu szefowi rzeczy, które dla niego zdobył. Mówi, że ma problemy z rekrutacją – większość oprychów albo boi się ryzyka, albo nie chce pracować dla kogoś o pseudonimie Crimelord. On sam nie przejmuje się tym i każe zaoferować im podwójną kwotę. Już wkrótce będzie obrzydliwie bogaty, może więc sobie na to pozwolić.

 

Wychodzą ze szpitala, rodzina Parkerów dyskutuje o dobrej wiadomości. May odkłada na później poinformowanie ojca o Deathspot. Postanawia wrócić z rodzicami do domu, uznając, że żaden przestępca nie wyściubi nosa w panującą ulewę.

 

Valentine Motors. Ktoś atakuje pracowników zakładu bombami z gazem. Handsome Richie chce uciec ze swojej przykrywki tajnym przejściem, ale tam czeka już na niego Crimelord. Dowiedział się o przejściu z dysku Wilsona Fiska – Kingpina. Ma zamiar go sprzedać, więc pomyślał, że Valentine mógłby być zainteresowany ofertą.

 

Godzinę później Handsome Richie powtarza wszystko Chesbro, przy okazji zastanawiając się, co w jego gabinecie robią ochroniarze i generatory sztucznej mgły. Zastępca Black Tarantuli wyjaśnia mu, że wielu dybie na jego życie i każe nie przejmować się Crimelordem. Doskonale wie, kogo wysłać przeciwko niemu.

 

W domu Parkerów dzwoni telefon. Jak się okazuje, doktor Kaplan zarezerwował dla Bena pobyt w szpitalu na noc przed sobotnią operacją. Na wypadek, gdyby niezbędny był przeszczep, uważa May za najlepszego dawcę. Uradowana dziewczyna przytula Bena, szczęśliwa, że będzie mogła naprawić swój błąd.

 

Hobgoblin awanturuje się, że Drasco nie potrafi znaleźć Crimelorda i odzyskać dysku. Daje mu ostatnią szansę i przypomina, że jeżeli pliki Kingpina wpadną w ręce policji, obaj będą skończeni. Gdy Drasco odchodzi, Mindworm oświadcza, że tamten coś ukrywa, ale to normalne, gdy jest się skorumpowanym gliną. Dodaje, że odwiedzi dzisiaj innego bossa przestępczego. Gdy będzie mógł przejąć kontrolę nad każdym z nich, odebranie tytułu Kingpina będzie kaszką z mleczkiem.

 

W szkole May mówi Davidzie, że rodzice będą nocować w szpitalu, jej jednak kazali zostać w domu i przyjechać rano -pewnie w nocy nie będzie mogła zasnąć. Chwilę później zagaduje do niej Gene, który pyta, czy przemyślała jego propozycję.

 

Cornell Cottonmouth w rozmowie telefonicznej wyjaśnia Chesbro, jakie warunki postawił Crimelord. Miejsce i godzina aukcji są utajnione do ostatniej chwili, cena wywoławcza to milion dolarów, a zwycięzca musi wpłacić dziesięcioprocentową zaliczkę przed otrzymaniem plików. Dla bezpieczeństwa każdy zabiera ze sobą kilku osiłków. Cottonmouth nie wie, że pod postacią jednego z jego ludzi ukrył się Mindworm. Tymczasem Chesbro postanawia podjąć niezbędne kroki. Dzwoni do Spider-Girl i informuje ją o wszystkim. Ta z miejsca postanawia się tym zająć. Wykonuje telefon do Drasco i prosi o spotkanie. Ten zgadza się, choć akurat jest trochę zajęty – obserwuje Charliego Kurkle'a. Ten akurat siedzi w barze i gada z kolegą, który oferuje mu niezłą i dobrze płatną robotę na dzisiejszy wieczór. Charlie ma jednak już swój plan na interes życia.

 

Spider-Girl mówi Drasco, że zawiodła się na nim. Przekazała mu dysk Kingpina, a teraz niejaki Crimelord chce go sprzedać. Vinnie jest rozczarowany, że mogła posądzić go o paradowanie w głupim kostiumie i nazywanie się tak kretyńskim pseudonimem. Jeżeli Crimelord w ogóle ma tę płytę, zapewne zdobył ją od Charliego Kurkle'a, którego detektyw śledzi, od kiedy tamten wyszedł na wolność. Akurat widzą, jak Charlie idzie ulicą, więc Spider-Girl postanawia go śledzić. Przy okazji podrzuca Drasco nadajnik. Dociera za Kurkle'em do hotelu, gdzie ten spotyka się z Moną. Błaga ją, aby wróciła do niego i obiecuje, że się zmieni. Ona jednak mu nie wierzy. May zbytnio przypomina to jej problem z Gene'em, postanawia więc wrócić do domu, zanim całkiem się pogubi.

 

W domu żegna się z rodzicami, smutna, że nie może towarzyszyć Benowi. Nie zostaje jednak długo sama, bo szybko zjawiają się u niej Davida i Courtney – pomyślały, że przyda się jej małe wsparcie moralne pod postacią żeńskiej imprezy.

 

Deathspot odbiera telefon i przeprasza swojego klienta za niewykonanie zadania. Ten jednak wcale się nie gniewa. Co więcej, ma już dla niej nowe zlecenie.

 

Impreza u May skończyła się koło północy. Nie mogąc jednak zasnąć, dziewczyna postanawia pobujać się trochę na sieciach. Postanawia zlokalizować mieszkanie Drasco, jednak zamiast tego odbiera sygnał nadajnika ze starego kina, wokół którego kręci się kilku podejrzanych typów. Nie ma jednak czasu zastanowić się nad tym, gdyż obok niej nagle wybucha dyniowa bomba!

 

Tymczasem w teatrze Crimelord radzi Dante'emu się przygotować – właśnie zgromadziła się tu cała śmietanka przestępczego podziemia.

 

Żartując sobie w najlepsze, Hobgoblin atakuje raz za razem. Bohaterka jednak tylko ucieka, nie chcąc ryzykować zranienia z powodu przeszczepu Bena. Niestety, nie udaje jej się wymknąć – Hogbolin łapie ją janowymi granatami, które wytwarzają wokół ofiary niesamowicie mocny kokon. Jak na ironię, opracował je na bazie jej sieciowych bomb.

 

Crimelord przypomina, co przestępcy mogą zyskać dzięki plikom Kingpina, gdy nagle przerywa mu Hobgoblin. Jako cenę za dyski oferuje mu uwiezioną Spider-Girl. I jeżeli nikt nie ma pod ręką jakichś bohaterów większego kalibru, to już czuje się zwycięzcą.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #17 Amazing Spider-Girl #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.