Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #119

Ultimate Spider-Man #119

Ultimate Spider-Man #119

"Ultimate Spider-Man And His Amazing Friends" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Jeden z uczniów Midtown High jest mutantem. Teraz wszyscy się o tym dowiedzieli i Spider-Man musi się postarać, żeby powstrzymać panikę. A sytuacja staje się jeszcze gorsza, kiedy szkołę odwiedza Magneto.

Cytat

Liz Allen: "Why on earth would you still go to high school if you're Spider-Man??"
Spider-Man: "I-I like school."
Iceman: "Nerd."

Streszczenie

Plaża, wieczór. Liz Allen, która przed chwilą stanęła w płomieniach, jest przestraszona tym, co się stało, i zaczyna chaotycznie lecieć na zatoką. Peter Parker każe Johnny’emu Stormowi gonić dziewczynę. Chłopak zapala się i szybko ją dogania. Próbuje ją uspokoić, ale Liz rzuca mu w twarz kulę ognia. Zaskoczony Johnny wpada do wody. Kitty Pryde mówi Bobby’emu Drake’owi, aby on spróbował. Iceman zbliża się na tafli lodu do Liz. Dziewczyna daje się mu uspokoić i gasi pokrywający ją ogień. Bobby chwyta ją i zanosi na plażę, gdzie czekają pozostali. Pytają się Liz, czy nie powinni zabrać jej do szpitala, ale ona protestuje. Nie zgadza się również, kiedy Kitty sugeruje, że może być mutantem. Kenny przypomina, że wujek Liz był, ale ona każe mu się zamknąć i kieruje w jego stronę płonący palec. Po chwili jednak uspokaja się. Nagle pager Johnny’ego odzywa się. Chłopak mówi, że w ten sposób zostaje wezwany, jeżeli dzieje się coś bardzo ważnego, i przeprasza wszystkich, ale musi ich zostawić, po czym odlatuje. Mary Jane stwierdza, że to niestosowne ze strony Storma, że zapalił Liz, a potem sobie poszedł. Kitty poprawia ją mówiąc, że Johnny nie miał z tym nic wspólnego – moce Allen po prostu się aktywowały. Peter mówi Liz, że powinna wziąć pod uwagę, że rzeczywiście jest mutantem. Dziewczyna nie ma zamiaru tego słuchać, zapala się i odlatuje. Iceman rusza za nią. Kenny mówi Peterowi, że też powinien jej pomóc. Ten udaje, że nie wie, o co chodzi, ale Kong mówi, że chociaż normalnie szanuje prawo Parkera do tajemnicy i wiedzę o jego podwójnej tożsamości zachowuje dla siebie, ale teraz sytuacja jest wyjątkowa i on musi pomóc ich wspólnej przyjaciółce. Dodaje, że jeżeli trzeba, to powie coś takiego jak: „Chciałbym, aby ktoś zawiadomił Spider-Mana, że nasza koleżanka ma kłopoty i tylko on może jej teraz pomóc”. Peter biegnie się przebrać w kostium. Mary Jane patrzy z wyrzutem na Kitty, ale ona mówi, że nic nie powiedziała Kenny’emu. Chłopak z uśmiechem potwierdza.

 

Tymczasem Iceman dogania Liz i sugeruje jej, aby patrzyła gdzie leci i manewrowała resztą ciała, aby nie wpaść na jakiś budynek. Dziewczyna mówi, że chce się zatrzymać, ale nie wie jak. Bobby mówi jej, aby się po prostu zatrzymała, na co ona stwierdza, że boi się, że spadnie. Iceman ochładza ją i gasi jej płomienie, po czym chwyta i bezpiecznie odstawia na dach jednego z budynków. Ponieważ Liz nie chce, aby patrzył się na nią, kiedy jest naga, Bobby otacza ją taflą lodu. Do pary dołącza Spider-Man. Pierwszą reakcją dziewczyny jest ciśnięcie w niego płomieniami, ale szybko orientuje się i przeprasza Petera. Iceman i Spider-Man sugerują jej, że powinna udać się do Instytutu Xaviera albo Budynku Baxtera i sprawdzić, czy rzeczywiście jest mutantem i na czym dokładnie polega jej moc. Liz mówi, że nie wie, co ma robić, i jej życie zupełnie się zmieni. Peter stwierdza, że to nieprawda: on, kiedy zdejmie kostium, żyje jak normalny człowiek. Liz może robić to samo i zdecydować, kim chce zostać. Jej zdolności dają jej wiele możliwości: może być super-bohaterką i pomagać ludziom albo na przykład rabować banki. Liz narzeka, że to wszystko przez Johnny’ego Storma, ale Iceman przekonuje ją, że to nie była jego wina i jeżeli moc dziewczyny miała się ujawnić, to i tak by się to stało. Allen mówi, że chciałaby po prostu być sobą, a nie musieć korzystać ze swojej mocy w jakimkolwiek celu. Spider-Man stwierdza, że może tak zrobić, ale uważa, że z wielkimi zdolnościami wiąże się wielka odpowiedzialność. Dziewczyna nie chce tego słuchać i mówi, że nie jest taka jak oni, więc nie nadaje się na super-bohaterkę. Pyta się Petera, czy skoro chodzi do tego samego liceum co ona, to ją zna. Ten odpowiada wymijająco, że widział ją w szkole. Dodaje, że pomimo tego, że jest Spider-Manem, chodzi do liceum, ponieważ tego chce, a Liz może zrobić to samo. Ona odpowiada, że po co miałaby chodzić na lekcje, skoro może latać, po czym zapala się i wzbija w powietrze. Dwóch chłopców rusza za nią. Peter mówi jej, aby była ostrożna. Liz stwierdza, że skoro Spider-Man wie, kim ona jest, to ona chciałaby również wiedzieć, kto się ukrywa pod jego maską. Obiecuje, ze nikomu nie powie. Żartuje, że mogłaby spalić jego kostium i się przekonać sama, co sprawia, że Peter czuje się jeszcze bardziej zdenerwowany. Liz zaczyna się zastanawiać, kto z jej szkoły mógłby być Spider-Manem. Nagle trójka młodych ludzi zauważa, że nie jest sama: obserwuje ich Magneto.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #119 Ultimate Spider-Man #119

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.