Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #8

Order vol. 2 #8

Order vol. 2 #8

"8: Holly - or - Search and Destroy"

Postacie
Zapowiedź

Po uratowaniu Kaliforni przed zagładą, nasi bohaterowie wracają do normalnych zajęć. To znaczy, że dwóch członków grupy pozostawionych na pustyni jest ściganych przez gamma-potwory, a jeden z pozostałych został pozbawiony mocy i porwany przez gang Czarnych Dalii. Wydaje się, że to część większego planu. I słusznie. A odpowiedzi zaczynają nadchodzić szybko i mocno.

Streszczenie

Wszyscy słyszeli o moich rodzicach. Gwiazdy grunge'u. Głupie ćpuny. Przynajmniej media miały o czym pisać. Przy ich nałogach to cud, że narodziłam się zdrowa. Potem oboje przedawkowali i stałam się najsłynniejszą sierotą w całym stanie. System opieki nie sprawdził się w moim przypadku. Na dodatek w pewnym momencie zamanifestowały się moje mutacyjne moce. Okazało się, że mogę pobierać moc ukrytą w wydarzeniach, miejscach, wspomnieniach i przekształcać w energię elektryczną. Postanowiłam nauczyć się jak najwięcej o historii Los Angeles, żeby móc czerpać z tego miasta jak najwięcej. Po M-Day utraciłam swoje zdolności i czuję się niepełna. Jeśli Initiative może przywrócić mi moc, to będę wniebowzięta.

Uwięzioną Mulholland obserwuje generał Softly i Wendy. Szefowa Black Dahlias z pogardą patrzy na swoją dawną kochankę, która z kolei zapewnia, że uwolni się i dokona zemsty. Softly ze spokojem stwierdza, że nie da rady im wszystkim - okazuje się, że generał nie jest człowiekiem, tylko androidem, którego setki egzemplarzy pracuje w bazie projektu S.H.A.D.O.W..

W tym czasie inny model Softly'ego wpada na trop Aralune i Supernauta. Opuszczeni i osłabieni członkowie The Order nie mają wyjścia i muszą zaryzykować. Milo prosi Becky o zrelaksowanie się i zmianę stanu swojego ciała na płynny. Sam kładzie się w niej i prosi dziewczynę, żeby spróbowała połączyć się z jego ciałem. Po chwili połączenie jest sfinalizowane i Milo rusza do ataku na Softly'ego i towarzyszące mu zmutowane wilki. Sprawnie radzi sobie ze zwierzętami, ale z robotem ma większe problemy. Na szczęście z pomocą przychodzi mu Anthem i reszta The Order, którzy wreszcie przybyli im na ratunek.

Los Angeles. Tony Stark tłumaczy Herze i Kate Kildare, że generał Softly zginął w 1957 roku podczas laboratoryjnego eksperymentu. Wcześniej pracował przy tajnym projekcie stworzenia super-żołnierzy. Plan był bliźniaczo podobny do Initiative i zakładał stworzenie super-grup w każdym stanie. Do rozmowy dołącza Anthem, który powrócił z ciałami rannych przyjaciół z zespołu i głową pokonanego robota, która ciągle funkcjonuje. Wraz z Tonym Starkiem ustalają, że następnym celem do wyjaśnienia całego zamieszania będzie odwiedzenie starej bazy nad Salton Sea, gdzie pracował prawdziwy generał Softly.

We wspomnianej bazie trwa spotkanie, w której uczestniczą były członek The Order - Maul, Wendy, Infernal Man i jeden z robotów Softly'ego. Naradę prowadzi syn Obadiaha Stane'a, dawnego wroga Tony'ego Starka. Upewnia się, że jego podwładni są przygotowani na odparcie zbliżającego się ataku i nie zawiodą go.

Los Angeles. Anthem i Heavy obawiają się, że Aralune i Supernaut nie obudzą się ze śpiączki, w którą zapadli. Na szczęście lekarz ma dla nich dobrą wiadomość - oboje pacjentów odzyskało przytomność. Okazuje się, że połączenie ich systemów nerwowych pozwoliło im na przebywanie w stanie ekstazy, który można porównać do seksu i dlatego nie spieszyli się z pobudką. Milo ma jednak jeszcze lepszą wiadomość - dzięki chwilowemu zespoleniu z Becky odzyskał władzę w nogach.

Tymczasem Mulholland wysłuchuje tyrady Wendy, która oznajmia, że zna przyczynę jej dawnej zdrady. Szefowa Black Dahlias sądzi, że Holly potrzebowała prawdziwej miłości, której nie mogła od niej uzyskać. Pojmana Mulholland brutalnie wyprowadza ją z błędu - dopuściła się zdrady, bo nie była zadowolona z ich życia seksualnego. Wściekła Wendy poraża dawną kochankę prądem, ale ciągle liczy na to, że zmieni ona zdanie i dołączy do Black Dahlias. Reszta zespołu przybyła właśnie do laboratorium na kolejny etap eksperymentu nadającego im supermoce. Tym razem coś idzie nie tak, jak powinno - ich organizmy reagują nieprawidłowo. Winna jest Mulholland, która wykorzystała pełne bólu wspomnienia osób, które przetrzymywano w tym miejscu. Okazuje się, że gdy Black Dahlias pozbawiły ją mocy, które otrzymała od The Initiative, powróciły jej dawne mutacyjne zdolności. Mulholland znów jest potężna, wolna i przede wszystkim zła na porywaczy...

Co zrobiłabym, gdybym odzyskała moce? Pewnie dokonałabym straszliwej zemsty na wszystkich, którzy kiedykolwiek mnie skrzywdzili.
Spokojnie, tylko żartuję. No, może nie do końca. Pewnie wyrównałabym niektóre rachunki. To nic złego, prawda?

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #8 Order vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.