Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Human » Ultimate Human #2

Ultimate Human #2

Postacie
Zapowiedź

Hulk demoluje ośrodek, który miał go trzymać w zamknięciu, i tylko Tony Stark może go powstrzymać. Niestety, Tony w pośpiechu wskoczył do zbroi, która nie ma żadnej wbudowanej broni, a to nie wróży mu nic dobrego.

Cytat

Hulk: "Stark! Yeah, you better run... try to crush Hulk in your big oven, will you... Hulk will turn your head into... into... a not-head-shaped thing!"

Streszczenie

Ironworks. Widząc, że Hulk zbliża się do centrum dowodzenia, Tony Stark zaleca swojemu personelowi uciekać. Jednocześnie łączy się z Happym Hoganem w centrum dowodzenia w Nowym Jorku oraz każe grupie naukowców w innym pomieszczeniu przygotować swoją zbroję. Za Starkiem podąża Hulk, który wrzeszczy, że zmiażdży człowieka, tak jak on próbował zgnieść jego w Komorze Planetarnej, ale zatrzymują go strażnicy, którzy trafiają go kilkunastoma strzałkami z antidotum. To jednak nie powstrzymuje stwora, który przebija się przez oddział i podąża na zewnątrz. Tymczasem Tony każe obsłudze pospieszyć się z przygotowaniem go do startu, aby uratować jak najwięcej swojego kompleksu. W Nowym Jorku Happy odbiera dziwne odczyty i pyta się Starka, którą zbroję założył. Słysząc, że model beta, odpowiada mu, że ten model nie ma żadnego uzbrojenia. Tony pomimo tego rusza za Hulkiem, który zdążył wydostać się z budynku. Iron Man uderza go, ale na stworze nie robi to większego wrażenia. Chwyta Starka i wbija go w ziemię. Ten w odpowiedzi podnosi nogi do góry i oślepia Hulka ogniem z silników. Hogan powiadamia Tony’ego, że zbroja się przeładowuje, ale ten prosi, aby dał mu jeszcze pół minuty. Nie mając innego sposobu, chwyta Hulka za głowę i powoduje u niego szok nerwowy bezpośrednio w jego mózgu. Stwór zmienia się na powrót w Bannera, a Happy każe Starkowi wyjść ze zbroi, ponieważ ona za chwilę eksploduje. Wiedząc, że wybuch zabiłby Bruce’a wzbija się w powietrze i kiedy jest dostatecznie wysoko, wyskakuje z pancerza, który chwilę później zostaje zniszczony.

 

Osiem godzin później. Bruce odzyskuje przytomność i mówi, że tym razem pamięta bardzo niewiele z tego, co się działo, kiedy był zmieniony w Hulka. Tony mówi mu, że tym razem nikogo nie zabił i przez jakiś czas nie będzie musiał się przejmować kolejną metamorfozą. Tłumaczy Bannerowi, że kiedy spał, jego naukowcy mieli wystarczająco dużo czasu, aby przeanalizować zebrane dane, i wstrzyknęli mu flotę nanobotów, która powinna neutralizować hulkowe komórki, jeżeli takowe będą powstawać w organizmie Bruce’a. Stark jednak zastanawia się, jak to się stało, że Hulk potrafił adaptować się do nowego środowiska i był w stanie nawet błyskawicznie modyfikować swój szkielet i strukturę mięśni, nie mówiąc o uodpornianiu się na dotychczasowe antidotum. Banner wyjaśnia, że jego zadaniem było przecież stworzenie super-żołnierza, który w pojedynkę mógłby wygrywać walkę z każdym przeciwnikiem w dowolnym miejscu i robić to szybko i skutecznie. Wiedząc o istnieniu obcych ras, spodziewano się, że z czasem będzie on również potrzebny do rozwiązywania konfliktów na innych planetach. Poza tym, eksperyment miał przynieść Bruce’owi również osobiste korzyści. Gdyby serum zadziałało, stałby się mądrzejszy, mógłby podróżować w każde miejsce na świecie i we wszechświecie, będąc na dodatek wystarczająco potężnym, aby nie musieć obawiać się nikogo. Żałuje, że zamiast tego zmienił się w Hulka. Tony stwierdza, że skoro teraz nie będzie musiał martwić się o przemianę, a i tak musi pozostać w Ironworks na obserwacji przez kilka tygodni, to być może będzie mógł wykorzystać dostępne tu środki, aby przeanalizować swoje błędy i poprawić serum.

 

Trzydzieści mil na północ od Ironworks Leader i James Larner przeglądają swoje oddziały, które rozbiły tutaj obóz. Wisdom narzeka, że jest nadczłowiekiem, o jakim mówił Nietzsche, ale nie potrafi nawet sam utrzymać swojej głowy pionowo. Mówi, że mógłby być bohaterem i zmienić świat, gdyby tylko mógł podnieść się ze swojego wózka. Jest wściekły, że Stark i Banner marnują swoje nadludzkie zdolności. Tylko śmierć może odkupić ich winy, którymi jest lekceważenie swojej wielkości. Zdobywając próbki ich krwi, Leader będzie mógł też dokończyć swoją przemianę. Mówi Larnerowi, aby kazał żołnierzom ruszyć do ataku.

 

Oddział rozmieszczony wokół Ironworks zaczyna ostrzeliwać kompleks za pomocą moździerzy. Stark każe ukryć się Bannerowi w podziemiach, ale nie zdąża nawet dobiec do drzwi, kiedy do pomieszczenia wpadają pojemniki z gazem. Chwilę później na linach zjeżdża kilku ubranych na czarno mężczyzn. Jeden z nich nokautuje Tony’ego, a kiedy jego towarzysze robią to samo z Brucem, powiadamia dowództwo, że przesyłka jest gotowa do odbioru.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Human #2 Ultimate Human #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.