Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #76

Daredevil vol. 2 #76

Daredevil vol. 2 #76

"Murdock Papers" -Part 1

Postacie
Cytat

Foggy Nelson: "You beat Captain America, you beat the Fantastic Four, you beat Spider-Man. Well... True, I almost beat Spider-Man and I'm not even on the list."

 

Streszczenie

Ben Urich podróżuje w asyście agentów federalnych w drodze do więzienia o zaostrzonym rygorze bezpieczeństwa w Kentucky. Po drodze przypomina sobie o traumatycznym przeżyciu, jakim był zamach na jego życie przez Elektrę [daaaawno temu - Foxdie]. Kobieta przebiła jego klatkę piersiową jednym ze swoich sai. Przypomina sobie o tym, gdyż to właśnie wydarzenie powinno być dla niego przestrogą, aby nie robił tego, co zamierza zaraz zrobić. Po dotarciu na miejsce, Urich zostaje prowadzony przez budynek więzienia w asyście dużej grupy policjantów. Przy okazji dowiaduje się, że będzie miał założony podsłuch. W końcu dochodzą do celi. Po wejściu do środka, oczom Bena ukazuje się, siedzący wygodnie w fotelu i czytający książkę, Wilson Fisk. Urich zamiera w bezruchu.

Hell's Kitchen. Trzech zamaskowanych bandytów napada na bank. Po zgarnięciu łupu wsiadają szybko do czekającej na zewnątrz furgonetki. Dość brutalna interwencja Daredevila zapobiega ucieczce bandytów. Śmiałek oddaje worek z łupem jego prawowitemu właścicielowi. Tłum gapiów zaczyna klaskać i wiwatować na cześć swojego bohatera. Na twarzy Matta rysuje się uśmiech.

Więzienie w Kentucky. Fisk odkrywa podsłuch przyklejony do piersi Uricha, przy okazji pyta się o pochodzenie widocznej blizny [tej od ataku Elektry - Foxdie]. Chwali książkę reportera na temat Normana Osborna. Przyznaje również, że Ben musi być odważnym człowiekiem, skoro przybył aż tutaj na jego prośbę. Ten pyta się, co może dla niego zrobić. Fisk odpowiada, że gotowy jest pójść na układ z rządem. Rozmowę przerywają nagłe odgłosy wybuchów i strzałów z pistoletów. Urich zaczyna się denerwować, gdyż nie ma pojęcia, co się dzieje. Po bardzo głośnym huku, rozbrzmiewa jego nadajnik. Policjant informuje go, że problem został zażegnany i może kontynuować swoją rozmowę. Kingpin wyjaśnia, że co jakiś czas atakują go najróżniejsi zamachowcy. Hydra, The Hand, Włosi i wielu innych. Nie przejmuje się tym zbytnio. Po każdym ataku federalni przenoszą go w inne miejsce. Od kilku tygodni był spokój, teraz musieli wyśledzić go przez Uricha. Prawdopodobnie przeniosą go zaraz po skończonej rozmowie. Każde przeniesienie to spory problem dla władz, gdyż muszą opróżniać całe więzienia, aby umieścić w nim tylko Fiska. Chociaż grubas zapewniał, że sam jest w stanie o siebie zadbać i mogą umieścić go w normalnym więzieniu, to oni wolą robić wszystko po swojemu. Ben pyta się, dlaczego to jemu Fisk chce mówić o układzie z federalnymi, zamiast powiedzieć o tym agentom. Ten odpowiada, że właśnie to robi i poleca Urichowi spisywać notatki. Wilson uważa, że publiczne ukazanie się jego "oferty" da mu pięćdziesiąt procent szans na to, że nie zostanie oszukany przez rząd, a na spisanie tej historii wybrał Bena, bo uznał, że winny mu jest przysługę. Fisk wyjaśnia, że na jego sprawę poświęcono miliony dolarów i niezliczone ilości przepracowanych godzin, a mimo to nie udało im się znaleźć dowodów, które pozwoliłyby na proces. Kingpin ma tego dość i gotów jest ujawnić im wszystko. W zamian chce wolności, samolotu, który zabierze go z kraju i pełnego dostępu do swoich pieniędzy, przekazanych do niego za pomocą wskazanej instytucji. Co prawda Vanessa zabrała dużą ich część, ale wciąż pozostała mu spora sumka, o której żona nie miała pojęcia. Ben prowadzi zapiski i podsumowuje, że w zmian za przyznanie się do wszystkich swoich przestępstw jako Kingpin, chce wyjść na wolność. Fisk poprawia dziennikarza, mówiąc że obiecał wydać "jego" w zamian za to, co zażądał. Urich pyta się, o kogo mu chodzi, po czym milknie. Kingpin dodaje, że nie jest reporterem, ale według niego to chyba dobry materiał na pierwszą stronę.

Hell's Kitchen, kancelaria Nelson & Murdock. Foggy jest podekscytowany najnowszym wydaniem Pulse’a, w którym zaprezentowany wyniki ankiety na najbardziej lubianego bohatera Nowego Jorku [patrz cytat numeru - Foxdie]. Jak się okazuje, Daredevil jest na pierwszym miejscu. Sam Matt jest tym mile zaskoczony. Nelson proponuje wyjść na miasto, zjeść coś i zapoznać jakieś kobiety. Murdock nie jest jednak do tego zbytnio przekonany. Nagle kończy wypowiedź w pół zdania, wstaje i poprawia krawat. Foggy jest zdziwiony jego zachowaniem. Zgłasza się sekretarka, a Matt nie czekając na jej wiadomość prosi o wpuszczenie kobiety. Słychać znajome rytmiczne stukanie. Gdy Murdock otwiera drzwi, pojawia się przed nim Milla. Sekretarka informuje o telefonie od Bena Uricha, ale Matt każe jej odebrać wiadomość i nie przeszkadzać mu teraz.

Foggy podchodzi do kiosku z gazetami i ku swojemu przerażeniu i niedowierzaniu spogląda na nowe wydanie Daily Bugle'a. Na pierwszej stronie widnieje zdjęcie Matta i Kingpina okraszone informacją o "spowiedzi" Kingpina i ujawnieniu prawdy o Murdocku.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #76

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.